16 Mayıs 1981 yılında Rize’nin Kendirli beldesinde dünyaya geldim.

Eğitim hayatıma Rize’de başladım. İstanbul İmam Hatip Lisesinde, ortaokul ve lise eğitimimi tamamladım.

Ortaokul yıllarımda, Fatih-Karagümrük’te bulunan Feza Kültür Sanat Merkezi’nde, usta oyuncu ve yönetmen Hasan Nail Canat’dan tiyatro eğitimi aldım.

Lisans eğitimime, İstanbul Üniversitesi Sahne Sanatları bölümüyle ile başladım. Daha sonra Beykent Üniversitesi, Sinema ve Televizyon bölümüyle eğitimime devam ettim.

1999 yılından itibaren profesyonel oyunculuk ve program sunuculuğu yapmaya başladım.

2002 yılında, Birikim Eğitim Kurumları’nın lise bölümünde drama eğitimi verdim.

2003-2005 yılları arasında, Bağcılar Belediyesi’nde tiyatro eğitimi verdim. Bu süreçte yönetmenliğini bizzat kendim üstlendiğim 3 oyun sahneledim.

2004-2006 yılları arasında, yönetmen ve senarist olan Mesut Uçakan’ın yanında, yapım koordinatörlüğünü üstlendiğim 3 tanıtım ve 1 sinema filmi hazırladım.

2007 yılında, yerel formatta yayın yapan Mavi Karadeniz TV’de, Dalga Dalga Karadeniz adlı programın 7 yıl boyunca yapımını ve sunumunu üstlendim. Daha sonra ki iki yıl boyunca Mavi Karadeniz TV’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptım. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında birçok toplantı, şenlik, kongre vs. programların sunumlarını gerçekleştirdim.

2014 yılında, Patika Ajans Reklam ve Organizasyon firmasını kurdum.

2017 yılının başında Uzer Medya Ltd. Şti. çatısı altında ajans, dijital, organizasyon ve haber merkezi bölümlerini topladım. Bunların yanında çeşitli gazete ve dergilerde makaleler yazmayı sürdürdüm.

Kişisel sosyal medya hesaplarımdan yayımladığım videolarım ve çeşitli platformlarda kaleme aldığım yazılarımla hatırı sayılır izlenme ve okunma alarak dikkatleri üzerime çekmeye başladım.

Dijital platformlarda kullandığım dil ile birlikte, işlediğim konulara geçmiş ve gündem odaklı yaklaşımım, özellikle gençler tarafından takdir topladı.

2018 yılının Mart ayından itibaren toplam 56 şehre gidip, 86 konferans verdim. Üniversitelerde genç kardeşlerimle buluştum.

Yeni sezonda, 81 ilimizde bulunan üniversitelerde konferans vermek ve gençlerle buluşmak için çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.