BU BİR SEFERBERLİK ÇAĞRISIDIR! – 09 Ekim 2019

Sultan II. Abdülhamid’in söylediği çok güzel bir söz var:

“Eğer bir millet topyekün bir harbin içerisine girmemişse zafer tesadüfi, ama mağlubiyet kaçınılmazdır.”

Evet dostlar, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız emri verdi ve Türk ordusu tekbirler eşliğinde sınırın öteki tarafına geçti. O bölgeye güvenli bir koridor oluşturmak, huzuru getirmek, barışı getirmek ve terörün, teröristin kökünü kazımak için cenk meydanına indi yiğitlerimiz.

Peki bu süreçte bizler ne yapacağız? Ordumuz meydana inmişken biz işin neresinden tutacağız?

Evet beyler! Bu süreçte varımızla yoğumuzla, söylemlerimizle, amasız-lakinsiz devletimizin, ordumuzun ve Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız.

Sosyal medyada yazdıklarımızla, paylaştıklarımızla dosta düşmana bir millet nasıl tek vücut olur onu göstereceğiz.

Bu süreçte algı oluşturmaya, birliğimizi beraberliğimizi bozmaya çalışanlar olacak. Onları muhatap almadan ordumuza, milletimize moral verecek işleri ön planda tutacağız.

Tekrar söylüyorum! Onları muhatap almadan, onlara cevap vermeden işimize bakacağız.

Kim hangi dili biliyorsa, İngilizce, Arapça, Rusça, Fransızca, Hırvatça, Çince… Herkes bildiği dilde tweetler atarak, paylaşımlar yaparak yalan yanlış söylemlerin önüne geçecek. Özellikle, uluslararası arenada Türkiye’yi kötülemeye çalışanların önünü keseceğiz.

Size, “İşte savaşa hayır, işte barış, yok işte buradan konuşmakla olmaz hadi cepheye git” diyen lavuklara aldırmayın. Bu millet cepheye gitmesi gerekirse gider, cenk meydanına inmesi gerekirse de iner. 15 Temmuz’da indiği gibi.

Onun için kimsenin şevkimizi kırmasına izin vermeyeceğiz.

Bütün partiler, belediyeler, STK’lar, spor kulüpleri, kurumlar, kuruluşlar, markalar, sanatçılar, akademisyenler… Bu süreçte devletimizin, milletimizin ve ordumuzun yanında olduğuna dair açıklamalar yapmak zorunda. Yapmayan kurum, kuruluşlar veya kişiler varsa, sosyal medyadan onları uyaracağız.

İçerisinde bulunduğumuz durumla alakalı yalan yanlış bilgilerden uzak duracağız. Yani dostlar bilgi kirliliğine meydan vermemek için Anadolu Ajansı, TRT Haber, Genelkurmay Başkanlığı gibi resmi kurumlardan ve Cumhurbaşkanlığı gibi güvenilir kaynaklardan bilgi alıp öyle paylaşacağız.

Ve en önemlisi!!

Biliyoruz ki güç kimdeyse değil, Allah kimin yanındaysa o kazanır.

O nedenle bütün ülke olarak hep bir hissiyatla dualar edeceğiz, hatimler indireceğiz, Fetih Sureleri okuyacağız.

Yani dostlar devasa bir dua ordusu oluşturacağız.

Merhum Mehmet Akif’in de dediği gibi:

“Girmeden tefrika bir millete düşman giremez,

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez”

 Allah ordumuza, devletimize, milletimize ve Başkomutanımıza zafer nasip etsin…