SURİYE’Lİ ÇOCUĞUN DUASI KABUL OLDU. ALLAH, ORDUSUNU GÖNDERDİ! – 15 Ekim 2019

Savaşın ne olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? Savaşın ne anlama geldiğini, savaşın gözyaşı olduğunu, savaşın bedelinin ağır olduğunu, savaşın yetim bıraktığını, savaşın gözyaşı olduğunu, kan olduğunu hepimiz biliyoruz.

Hangi ana evladı boşu boşuna bir savaşa girsin de canından canı oğulları ölsün ister he? Hangi eşhangi yar sevdiği gitsin de gelirse gelir gelmezse gelmez diye söylenir he? Hangi baba, hangi kardeş, kim savaşa evet der? Ama bizim ülkede birileri savaşa hayır diyor da ortada savaş yok kardeşim. Savaş yok.

Savaş, devletler arasında olur. Şu andaki durum terörü, teröristi, PKK’sını, YPG’sini, PYD’sini, ona silah vereni, el altından onları besleyeni, destekleyeni… Hepsini temizleyip onları çöplüklerinde boğma mücadelesi. Önce bunu bir anlayın sonra açarsınız hangi hashtagde ne demek istiyorsanız. İşte savaşa evet mi hayır mı?  İşte ne işimiz var Suriyedeleri, yok işte Kürtleri öldürüyorları… Ne söylerseniz o zaman söylersiniz amma önce olayı bir anlayın.

Hala ülkemizin ve askerlerimizin neden sınırın ötesinde olduğunu anlamayanlar var. Savaşa hayır diyerek bir de sonuna kadar da bunun arkasında duruyorlar.

Teröriste karşı Mehmet orada savaşırken, Ömer orada savaşırken, Uğur orada savaşırken ne gerek vardı savaşa diyen kim varsa askerimize düşmandan önce o hançeri saplayanlardır. Bunu iyi bilsinler! 40 yıldır mücadele ettiğimiz terör örgütlerinin, Amerika tarafından silahlandırılmış olmasına rağmen hala ideolojisini, hala partisini düşünüp de bayrağını, toprağını, memleketini Amerika’ya satmaya razı olanlar… Siz de devam edin gevelemeye, devam edin durun.

Dünya bizi kınıyormuş. Kim kınarsa kınasın. Bir yetimin başını okşamak için bile bağlı oldukları bilmem ne birliklerinden izin isteyen o çok gelişmiş devletler kınasınlar bizi, hatta şiddetle kınasınlar bizi…

Biz dün Çanakkale’de olduğumuz için bugün oradayız. Biz semayı titreten İstiklal Marşı’nın sesi kısılmasın diye bugün oradayız. Biz emanetimizi tek başımıza sırtlanıp bu ocakta pişen yemeği bekleyen mazlumlar aç kalmasın diye bugün oradayız.

Kim ne derse desin, kim karnından konuşursa konuşsun, kim nefretinden, kıskançlığından onun bunun kucağına oturursa otursun… Biz dün Dandanakan’da, Sakarya Meydan Muharebesi’nde, Kurtuluş Savaşı’nda niye vardıysak bugün de aynı dertle, aynı dirayetle, aynı ruhla ve aynı güçle bugün oradayız.

Artık bu toprakları masada kimse kafasına göre pay edemeyecek. Bu bayrağın Mete Han’dan, Cengiz Han’dan, Alpaslan’dan, Yavuz’dan, Abdülhamid’den gelen ışıltısını hiçbir güç söndüremeyecek. Bu milletin kenetlenmesinden it gibi korkanlar Türkler, Kürtlerle savaşıyor yalanlarına devam etsinler amma Selahattin Eyyubi’den, İsmail Fakirullah’tan, İdris-i Bitlisi’den, Saidi Nursi’den bu yana gelen 1000 yıllık Türk-Kürt kardeşliğimizi bölemeyeceksiniz, parçalayamayacaksınız.

En iyisi açılın, yol verin Türkün bayrağına, korkaklar geri çekilsinler. Hani vardı ya, zalimin bombaları altında gözyaşı döken Suriyeli kız çocuğu, ne diyordu, “Cennete gidince sizi Allah’a şikayet edeceğim.” diyordu. O küçük kızın şikayeti Allah’a ulaştı. Allah da aslanlarını, kınalı yiğitlerini yolladı. Sabır bitmiştir; konuşma, diplomasi bitmiştir. Vakit cenk meydanında can alıp can verme vaktidir. Vakit Aybüke öğretmenin, Muhammed Safi Kaymakamın, Bedirhan bebeğin, Yasin Börü’nün, 11 aylık Hacı bebeğin hesabını görme vaktidir.

Herkes, herkes rahat olsun.

15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı kardeşimizin içinde kalan bir duası vardı: “Şöyle gönül rahatlığıyla Amerika kim ulan, kim lan diyeceğimiz günler göster Yarabbi.” diye.

Söyleyin o kara kaşlı Halil’e duaları kabul oldu.

Biz bugün hep birlikte asker selamı çakarak diyoruz ki, “Amerika kim ulan, Amerika kim ulan”

Kalın sağlıcakla.