DEPREMDEN SİYASİ RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞANLAR İYİ DİNLEYİN! – 28 Eylül 2019

Birkaç gün önce bir deprem yaşandı İstanbul’da. Allah’a hamdolsun ki hiç kimsenin burnu bile kanamadan atlattık bu felaketi.

Bizler can kaybının olmamasına sevinirken, bir yandan da hayatımız şöyle bir film şeridi gibi geldi geçti gözümüzün önünden…

Hani derler ya, bir musibet bir nasihatten evladır diye… Biz de yıllardır yapılan çağrıları görüyoruz, duyuyoruz ama pek kale almıyorduk… Sonra bu musibetle yüzleşince, birçok konudaki eksiklerimiz geldi aklımıza… Depremle birlikte yaşamamız gerektiği ve buna her daim hazır olmamız gerektiği geldi aklımıza di mi? Tedbirli olmamız yani.

Ama birileri yine her zamanki gibi, o Afrika’da çölde çocuğun ölmesini bekleyen akbaba gibi bu depremi de fırsata çevirmek için kolları sıvadı. Ahlaksızlığın ve izansızlığın dibini zorlayan bu zümre fırsat bu fırsat deyip başladı yazıp çizmeye…

Gördükçe, okudukça, duydukça aklımız yerinden çıkacak neredeyse. Neymiş? İstanbul’daki kriz toplantısına CHP’nin belediye başkanı davet edilmemiş. Niye davet beliyorsa artık?

İşte böyle olurmuymuş… Sonra bu iddia yalanlandı, ama önemli değil ki. CHP milletvekilleri bu yalanın üzerinden yazdılar da yazdılar. Halen daha da yazmaya devam ediyorlar. Adamların yüzüne vuruyorsun yalanlarını utanma olmayınca, yüz olmayınca yapacak bir şey yok.

Yok işte İstanbul’daki toplanma alanlarına AVM yapmışlar. Bir de bunları yazanlar çizenler var ya, öyle inanarak öyle benimseyerek yazıyor ki, eyvah ki ne eyvah. Bu tiplere tıbbın da yapacağı bir şey kalmamış.

Bir de papyonlu bir tane tip var, hani şu kendi dışkısını yemeyi marifet sayan bilim adamı müsveddesi var ya, o. O da çıkmış yok işte şu kadar imam hatip lisesi yaparsan olacağı budur, yok işte imam hatip lisesi yerine fen lisesi yaparsan bu depremler olmazmış

Yahu arkadaş nedir sizin bu imam hatip liselerinden alıp veremediğiniz? Her olayı nasıl da getirip imam hatip liselerine, Kuran’a, İslam’a, Müslümanlığa bağlıyorsunuz anlamıyoruz. Yoksa, yoksa içten içe bir acınız var da o mu bu kadar saldırganlaştırıyor sizi he?

Neyse bizim söyleyeceğimiz şu; deprem gibi, sel gibi, yangın gibi, afet ve kazalar olduğunda yani ortak bir acımız olduğunda ideolojilerimizi, partilerimizi, taraftarlıklarımızı, kinlerimizi, kıskançlıklarımızı koyalım bir kenara ve sadece insan olduğumuzu hatırlayalım.

Hee eksikleri, varsa alınması gereken tedbirleri hep beraber söyleyelim, dillendirelim bunları, hatta kavgasını da yapalım.

Ama siyaset karıştırmadan, ideolojik fırsatçılık yapmadan bunu yapalım. Hele hele böyle kriz anlarında yalan söylemekten, algı oyunu yapmaktan uzak duralım beyler.

Gelin beraber bu ülkede hizmet vermek zorunda olan, bu ülkeden para kazanan ve en acil anımızda yanımızda olması ve bize düzgün hizmet vermesini beklediğimiz bu GSM operatörlerini beraber uyaralım.

5.8 ölçeğinde bir depremde alt yapısı çöken GSM operatörlerinin Allah korusun, 7 şiddetinde olabilecek bir depremde ne yapacaklar? Onu sorgulayalım, onu konuşalım. Alınan ve alınması gereken tedbirleri hep beraber yüksek sesle dile getirelim

Gelin adam gibi oturup bunları konuşalım.

Ama dediğimiz gibi, derdimiz üzüm yemek olsun, bağcı dövmek değil

Ve unutmayalım acının, korkunun ve gözyaşının rengi, ırkı, dili, dini, partisi falan olmaz.

Ve yine unutmayalım ki bu memleket hepimizin.

Rabbim, milletimizi, devletimizi ve tüm Ümmeti Muhammedi, afetlerden, belalardan ve kazalardan korusun. Geçmiş olsun İstanbul.

Kalın Sağlıcakla…