KÜRTLER NEDEN AK PARTİ’YE OY VERMEMELİ? İŞTE SEBEPLERİ! – 20 Haziran 2018

Sırtını 40 bin evladımızın canını alan terör örgütlerine ve eşdeğerlerine dayayan, ırk üzerinden siyaset yapmaya alışmış ve bütün Kürtlerin oyunu çantada keklik gören bir zatı hatun kişi, Pervin Buldan, tanırsınız. Bu kadın geçen açıklama yapıp Ak Parti’ye oy veren Kürtün damarlarındaki kandan şüphe ederim demiş… Vay be, ne büyük laf etmiş değil mi?

E hadi o zaman bu kadına birkaç tane soru soralım,

Allah Kur’an’ında, inandığınız müddetçe kardeşsiniz deyip de senle benle et-tırnak yapan Kürt kardeşim, hatta gel beraber soralım Pervin hanıma?

Kürtler neden AK Parti’ye oy vermemeli?

İnkâr ve asimilasyon politikalarını sonlandırıp, beyaz Toros yüzlü devletten milletiyle helalleşen, kucaklaşan, barışan bir devlet yapısına geçtiği için mi?

Anadilde eğitimin önünü açtığı, şehirlere orijinal isimlerinin iadesini tanıdığı, Kürtçe dilinde fakülteler, kürsüler kurup, Kültür Bakanlığı tarafından Kürtçe tiyatro oyunu dahi sahneye koyulabildiği için mi?

Yoksa 24 saat Kürtçe yayın yapan TRT Şeş gibi bir kanalı devlet eliyle açtığı için mi?

He, Kürtler AK Parti’ye niçin oy vermeyecek?

Köy yakmalara, boşaltmalara son verip Doğunun, Güneydoğu’nun o cennet yaylalarını, meralarını dağlarını turizme açtığı için mi?

Bölgeye on yılda binlerce yeni okul, yüzlerce yeni hastane, binlerce kilometre otoyol, parklar, camiler, sosyal tesisler, barajlar, tüneller, köprüler, havalimanları diktiği için mi Kürtler AK Parti’ye oy vermeyecek Pervin hanım?

Peki, tamam, AK Parti’ye oy vermeyecek veya Erdoğan’ı desteklemeyecek bu Kürtler…

İyi de, niçin size oy vermeli, niçin sizi desteklemeli bu Kürtler, Pervin hanım?

Bölgeye layık gördüğünüz ölümlerden, kargaşadan, çatışmadan, kandan gözyaşından dolayı mı?

104 belediye, 81 milletvekiliniz varken hala silahta ısrar ederek barış ve çözüm sürecini bombaladığınız için mi?

Her şey yolunda giderken birden bire Kobane’yi bahane ederek sokakları kana bulayıp, suçsuz, savunmasız, masum Kürtleri linç ettirdiğiniz için mi?

Yoksa 500 yıllık camileri yakıp, Kâbe’ye, Peygambere hakaret edebildiğiniz için mi? Dışarıda

ABD, İsrail, içeride CHP ile iş tutarak, İllegal mahkemeleriniz, illegal asayiş birimleriniz ile milletten zorla haraç toplamalarınız için mi Kürtler sizi desteklemeli?

Niçin, Pervin Hanım? Niçin size oy vermeli Kürtler?

Yetmedi mi bu milleti Türk-Kürt diye ayrıştırdığınız, yetmedi mi Kürt ile teröristi bir tutma gayretiniz.

Bu milletin, bu devletin Kürt kardeşleriyle, Kürt evlatlarıyla hiç ama hiçbir sorunu yoktur, Bu topraklarda tek kırmızı çizgi, ırkı, rengi veya nereli olduğu fark etmez, hain veya terörist olmayacak…

Yeter artık,

Sizin çocuklarınız, büyük şehirlerde el bebek gül bebek büyür, özel kolejlerde, yurtdışında eğitim alırken; o güya savunduğunuz Kürt halkının çocuklarına dağları ve ölümü reva gördünüz hep…

Yok, Pervin Hanım, yok.

Bu kez Kürt kardeşlerimiz size hak ettiğiniz tokadı vuracak, birliğimize, o sizin yıkmak için uğraştığınız kardeşliğimize sahip çıkacaklar…

Kürtler, cesaretine, imanına, kardeşliğine ve niyetine çok güvendikleri Erdoğan’la DEVAM diyecekler.

Daha da önemlisi, bu topraklar ne zaman işgal edilmek istendiyse, ne zaman bağımsızlığımıza göz dikildiyse Lazı, Kürdü, Çerkezi, Alevisi, Sünnisi hep bir araya gelmiş ve tek vücut olmuştur…

Örnek istiyorsan evvela Çanakkale’ye ardından da 15 Temmuz gecesine iyi bakın… Çünkü 24 Haziran gecesi de bunu göreceksiniz…

Son olarak anlayacağınız dilden söyleyelim… EDİ BESE, yeter artık…