TRT KİMİNDİR? VE BİRİLERİ NEDEN TRT’Yİ SATACAĞIZ DİYOR? – 9 Haziran 2018

Dünyanın birçok ülkesinde çok kültürlülük çatısı altında devletlerin kanalları ve bu kanalların devlet-millet ekseninde yayın politikaları vardır. Tıpkı bizim devlet kanalımız TRT gibi.

Ülkemizin, bölgemizde ve uluslararası arenadaki konumundan, vizyonundan habersiz yıkım-durdurma ve satış söylemleri üzerine kurulu bir vaatler silsilesi ile seçime adım adım yaklaşıyoruz.

TİKA’yı kapatan, sarayı yıkan, Kanal İstanbul’u durduran, 3. Havalimanını yok sayan, nükleer santrallere kafayı takıp, İHA ve SİHA’ların yerli olmadığı yalanını söyleyip ardından ekranlarda moraran gözünü yalnızca kendi küçük dünyalarındaki güneşe çeviren, traktör kullanmada usta seçim sürecinin hızlı Müslümanları son dönemde TRT’yi dolamışlar dillerine.

Tutturmuşlar bir terane, çemkiriyorlar meydanlarda. “TRT bizi yayınlamıyor, TRT bize konuşma imkanı vermiyor, yok TRT’yi basacağım, yok TRT’yi satıp parasını millete dağıtacağım” falan filan. (Ulan bu saldırılarınızı bile TRT’den izliyor-dinliyor bu millet. Siz neyin yasağından, imkansızlığından bahsediyorsunuz he…)

Gelin size, adaletsizlik var, eşit propaganda yapamıyoruz diyenlerin, aslında karın ağrılarınınne olduğunu anlatayım…

15 Temmuz gecesi hainler TRT’yi işgal edip, zorla darbe bildirisi okutunca bunlar evlerinde avuçlarını ovuşturarak bıyık altından pis pis gülüyorlardı. Ne zaman ki millet canını ortaya koyup milletin kanalı olan TRT’yi hainlerden kurtardı, işte o zaman bunların suratları düştü ve o anda başladı bunların TRT’ye kinleri, nefretleri, düşmanlıkları…

Tabi bir de bunun üstüne TRT milletin değerleriyle örtüşen, yeniden şahlanışına vesile olacak milli içerikleri projeleri peş peşe patlatınca Diriliş Ertuğrul gibi, Payitaht Abdülhamidgibi, Kut-ül Amare gibi… Bunların da içlerinde bir şeyler patladı.

Anadolu’nun imanla yoğurulmuş ruhuna ayna tutan Güzel Kur’an-ı Kerim okuma programları reytinglerde üst sıralarda yer alınca bu iman nasipsizleri arsızca kudurdular.

O da yetmedi ülkemiz üzerine oluşturulan yalan yanlış algıyı yerle yeksan eden, uluslararası televizyon kanalları ile dişe diş yayın yapan TRT World de eklenince, önce dışardaki üst akılların, ardından da onların içerdeki borazan başlarının hedeflerine iyice oturdu bu kurum.

Avcı yalanları dinlerken sus pus olup da, aslanların hikâyeleri anlatılmaya başlanınca bundan rahatsız olan ve milletin kurumlarını, milletin ekranlarını sahipsiz zannedenler İyi dinleyin.

İsteseniz de istemesenizde,

Artık 7-8 yaşındaki çocuklarımız, Ertuğrul Gazi‘ye, Gündoğdu Bey‘e, İbn-i Arabi‘ye hayran büyüyecek,

15 yaşındaki lise öğrencisi Abdülhamid’in ”kızıl sultan” değil, cennet mekan sultan olduğunu öğrenecek, Tahsin Paşa‘nın devlete millete payitahta sadakatini kendine örnek alacak…

Artık, 20 yaşındaki üniversiteli gençler, yıllarca gizlediğiniz Kut-ül Amare destanını bilecek ve bu destanla övünecekler.

25 yaşındaki hafız delikanlı milletin ekranlarından kelamların en güzeli olan Kur’an-ı Kerim’inağme nağme okuyacak.

Yani beyler, meydanlarda kudurup parmak sallasanız da, TRT bu milletin dilinden, bu milletin özünü yansıtacak, milli ve manevi değerlerini, vizyonunu hem bu topraklarda hem de tüm dünyada hakkıyla anlatmaya devam edecektir.

Size tavsiyemiz, bakış açınızı biraz değiştirmeniz. Eğer bu kurumun çizgisini hazmedemiyor, bu ekranlarda kendinize yer bulamıyorsanız TRT’yi karalamak, tehdit etmek yerine o işe yaramaz parti logonuzun sivri uçlarını biraz kendinize batırın ve millet ile aynı ruhta ve aynı noktada neden bulunamadığınıza biraz kafa yorun.

Belki o zaman doğru yolu fark eder, TRT’yi hazmeder, milletin ekranında kendinize yer bulursunuz… Bu da sonuç vermezse adres verin size soda gönderelim…

Anladınız?

Kalın sağlıcakla.