15 TEMMUZ’DA YAPTIĞINIZ YAPIN VE EVİNİZDE OTURUN – 1 Temmuz 2017

Mit tırlarını durdurup vatana ihanetin nasıl olacağını uygulamalı bir şekilde bize gösteren asker-savcı görünümlü eşkıyaların hazırladıkları ve videoya çektikleri kumpası servis eden CHP Milletvekili Enis BERBEROĞLU’nun kim olduğunu sizlere uzun uzadıya anlatmayacağım.

Enis BERBEROĞLU’nun kim olduğunu ve neye hizmet ettiğini merak edenler İdeolojik Yoldaşı Soner Yalçın’ın Eylül 2016’da Sözcü gazetesinde ki köşesinde kaleme aldığı makalede bulabilir.

Soner Yalçın’ın “F. Gülen rahatsızlık geçirdi diye telefona sarılıp ağlak bir ifade ile geçmiş olsun dileklerini ileten …” kişi diye bahsettiği Enis BERBEROĞLU vatana ihanetten (gazetecilikten değil!) tutuklanınca CHP’nin Genel Müdürü bir yürüyüşe başladı.

Veya başlatıldı desek daha doğru olur.

İlk günlerde sessiz sedasız başlayan bu yürüyüş 15 Temmuz yaklaştıkça köpürtülmeye başlandı.

15 Temmuz vatana ihanet kalkışmasının gecesinde “TSK yönetime el koydu” diye son dakika banneri yayınlayan ve dakikalarca bunu ekranda tutan Habertürk TV, Bloomberg TV ile KK nın yürüyüşünü köpürtme adına ortak canlı yayınlar yapmaya başladı.

15 Temmuz’da vatana ihanet eden, millete kurşun sıkan, bomba atan ve sonrasında tutuklanan asker görünümlü eşkıyaların aileleriyle röportaj yaparak “mağdur” içerikli videoları hazırlayan hesaplar Twitter’da ve bir çok sosyal medya platformunda boy göstermeye başladı.

Hesap ve plan basit.

14 Temmuz’da İstanbul’a ulaşacak olan boş beleş yürüyen ve yürütülen adamlar bir iç çatışmaya sebep olacaklar. Ve Ümmetin umudu Türkiye, Suriye’ye dönüştürülecek. Yani, Gezi’de yapmaya çalıştıkları sokak savaşlarını 15 Temmuz’un sene-i devriyesinde başarmak.

15 Temmuz gecesi tankların önünde duran “bu gece evde oturmak namussuzluktur” deyip eşiyle çocuğuyla sokaklara dökülen, “öleceksek adam gibi ölelim” diyerek tankların namlusuna göğsünü dayayan insanların yürüyen veya yürütülen adamlardan bir tek isteği var.

15 Temmuz’da yaptığınızı yapın ve evinizde oturun!

Yok illa dışarı çıkacağız diyorsanız o zamanda yine o gece yaptığınızı yapın ve bankamatiklere, benzin istasyonlarına ve marketlere koşun.

Ama millet için, Devlet için, Bayrak için, özgürlük için ve adalet için yollara, meydanlara inmeyin. 
Çünkü o meydanlar o gün ve o gece kendini değil, Ülkesini – Milletini – Devletini – Bayrağını – Ezanını ve Namusunu düşünen insanlarla dolu olacak.

Kalın sağlıcakla