YÜZYILLIK İADE-İ İTİBAR SULTAN ABDÜLHAMİD HAN – 8 Mayıs 2017

Tam 33 yıl “hasta adam” yaftası vurdukları bir Cihan İmparatorluğunu ayakta tutmuş,

Düşmanın kurduğu tuzak üzerine tuzaklar kurarak müdafaa değil atak siyaseti yapmış,

Şahsına yapılan saldırıların faillerini affedip devlete ihanete asla göz yummamış,

İslami hayatı kendine destur edinip “sadece duymak, bilmek yetmez. Duyduklarınla bildiklerinle amel edeceksin” diyerek iman üstüne bir ömür tüketmiş,

Tahttan indirilip, sürgünde onuru zedelenmek istendiğinde etrafındakilere “mahsun oluşum kendi halime değildir, devletimizin düştüğü durumadır” diyerek vatanperverliğini ortaya koymuş bir cihan sultanına Avrupa matbaalarında atılan manşetlerle “Kızıl Sultan, paranoyak, takıntılı, korkak, hain” gibi sıfatlar taktılar ve bize de bu şekilde kabul etmemiz gerektiği baskısını kurdular.

İttihat ve terakki çatısı altında “hürriyet” masallarının peşine düşenler bizi ecdadımızdan koparma adına böyle bir dezenformasyona girişmiş olmalarına rağmen bu topraklarda Abdülhamid’in kızıl sultan değil Cennet Mekân sultan olduğunu bilen, işiten, duyan ve inananların sayısı çoktu.

Lakin bu çoğunluğun sesi çıkmıyor, çıksa da hemen kısılıyordu.

Ancak Abdülhamid’in yönetim ruhunu kendine düstur edinen bir Anadolu evladı çıkıp “Durun kalabalıklar!” nidasını haykırıp, 90 yıldır kale alınmayan milletini arkasına alıp yeni bir sayfa açtı.

Bu sayfada “Bu toprakların özü var.”

Bu sayfada “Devlet, Vatan, Bayrak, Ezan ve illa iman” var.

Bu sayfada geçmişinden utanmayacak, onunla gurur duyacak kökleri Metehan’a dayanan kadim bir millet var.

Bu sayfada Abdülhamid’in yüzyıl önce ektiği tohumların filizlenme mevsimi var.

Bu yeni sayfada “korkma, çekinme, üzülme, ye’se kapılma Allah (c.c.) bizimle beraberdir.” düsturu ve kararlılığı var Elhamdülillah.

Bugün bu yazıyı kaleme almama vesile olan, TRT’de yayınlanan “Payitaht” dizisidir.

Ve bugün gördüklerim ve yaşadıklarım bu başlığı yazmam da ki en büyük etkendir.

Yüzyıllık çalışmaları ile Sultan Abdülhamid’i bu milletin gözünden düşürmeyi planlayanların bir kez daha kaybettiklerini gördük.

Bu vesile ile bu büyük projede (Payitaht Abdülhamid) yer alan yapımcısından – oyuncusuna, ışıkçısından – en küçük katkı sağlayanına ve bu projeyi ekranlarına taşıyan milletin kanalı TRT’ye teşekkür ediyorum.

Ve en büyük teşekkürde yüzyıl önce itibarı lekelenmek istenen ve bugün o muhteşem itibarı iade edilen Sultan Abdülhamid Han’ın yaşadıklarını gerçek yüzüyle TRT’den yayınlanabilmesine ortam hazırlayan Cumhurbaşkanımız, yeni Türkiye’nin yeni Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’adır.

Kalın Sağlıcakla…