16 NİSAN’A GÜNLER KALA MEYDANLARIN SÖYLEDİĞİ; VEFASIZLIK – 27 Mart 2017

16 Nisan referandumu yaklaştıkça meydanların hareketliliği arttı. “Evet” cephesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar.

Diğer tarafta ise meydanlara “Hayır” inip mücadele eden kişi sayısı biraz daha fazla. CHP Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Milletvekilleri, Almanya, Hollanda, Belçika, Danimarka, Avusturya devletlerinin yetkilileri, Kandil – PKK – PYD, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Hukukçu(!) Metin Fevzioğlu, Abdüllatif Şener ve FETÖ’nün uşakları. Hatta Bremen mızıkacılarına Saadet Partisi (solcuların Sivas canisi olarak adlandırdığı Temel Karamollaoğlu) de eklenince ortaya çıkan sesi tahmin edebiliyorsunuzdur.

Meydanlarda olan evet-hayır mücadelesinin sonucunu 17 Nisan sabahı göreceğiz inşallah. Lakin bu süreçte yaşananlar bana bir şeyler hatırlattı ve paylaşmak istedim.

2007 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecini hatırlayın. Kendilerini bu ülkenin tek sahibi zanneden, vesayetçi zihniyetin amansız direnmelere rağmen Tayyip Erdoğan yol arkadaşım dediği Abdullah Gül’ün elini havaya kaldırıp “Adayımız Abdullah Gül kardeşimdir” demişti.

Akla hayale gelmeyen hukuksuzlukların yaşandığı o süreçte vesayetçilere karşı Erdoğan dik durup meydanlara inmiş, erken seçim, referandum ve sonrasında ise Abdullah Gül 11. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya çıkmıştı. O günlerde Erdoğan gece-gündüz meydanları dolaşıp sancılı sürecin atlatılmasını sağlamıştı.

Aynı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yine meydanlara inmiş, şehir şehir dolaşıp milletinden destek istemişti. Partiyi ise seçim süreci dahi yaşatmadan kardeşim dediği Ahmet Davutoğlu’na teslim etmiş, Abdullah Gül’de olduğu gibi Davutoğlu’na da altın tepside hayal edemeyeceği makamı sunmuştu. 

7 Haziran seçimlerine günler kala gelen anket sonuçları sıkıntılı olunca Cumhurbaşkanı medyanın fütursuzca saldırmasına aldırmadan meydanlara inip Ak Parti’ye, dolayısıyla Davutoğlu’na destek istemişti. 7 Haziran seçim sonuçlarına göre tek başına iktidarı kaybeden Ak parti ve Davutoğlu, CHP ile koalisyon pazarlıkları yaparken Cumhurbaşkanı Erdoğan tekrar risk alarak ülkeyi seçime götürme kararı almış ve kaos oluşmasını engellemişti.

Yine meydanlara inen Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinden Ak Parti’nin güçlü bir şekilde çıkmasında büyük pay sahibi idi. Şimdi yine bir seçim / referandum süreci var. 

Recep Tayyip Erdoğan yine meydanlarda.

Ancak ne Abdullah Gül ne de Ahmet Davutoğlu meydanlarda gözükmüyor.

Sebebi nedir acaba?

Sebebini bilmem ama bu tavrın adı tek kelime ile “vefasızlıktır.”

15 Temmuz’da bu meydanlar nasıl bize hainlere geçit vermeyen kahramanları gösterdiyse, aynı meydanlar bize, vefasızlığı da vefasızlık yapanları da net bir şekilde gösteriyor.

Allah bizi vefasız insanlardan beri tutsun.