31 MART SEÇİM SONUÇLARI ÖRGÜTLÜ BİR OPERASYONDUR! – 10 Nisan 2019

31 Mart Seçim Sonuçları Şaibelidir, Usulsüzdür Ve Örgütlü Bir Operasyondur! Şimdi Ne Olacak

31 Mart seçimlerinin üzerinden neredeyse tam 10 gün geçti. Tabii bu süreçte, kimin eteğinde ne kadar taş varsa, hepsini döktü ortaya.

Kimisi seçim süresince kendisine verilen rolü tamamlayıp kenara çekildi, kimisi ise kızgınlığını, küskünlüğünü, kırgınlığını fırsat bilip bu süreçte bu işin faturasını birilerine kesmeye çalıştı.

Kimisi de, “Yahu niye oyları sayıyoruz, verin şu mazbatamızı, bak kaç gün oldu”, işte “mızmızlık yapıyorsunuz, mazbatamızı verin yoksa ülke kaosa gider” gibi tehditvari söylemlerle yangından mal kaçırır gibi demeçler vermeye başladı. Kimisi de kanunun, yasanın kendisine tanımış olduğu hakları tek tek kullanarak tabiri caizse böyle iğne ile kuyu kazarak bu seçim sonucunu doğru düzgün ortaya çıkarmak için gayret sarf ediyor.

Tabii en nihayetinde bu işin patronu Yüksek Seçim Kurulu’dur. Yani YSK sonuçta ne derse o olacak. Tabii bu olup bitenlerin hepsi bizim kafamızda büyük bir soru işareti oluşturdu.

Oy kaydırmalar mı dersin, saçma sapan nedenlerle iptal edilen oylar mı dersin, geçersiz sayılan oylar mı dersin, otoparklarda, kümeslerde, boş arsalarda kaydedilen seçmen mi dersin, en son da kanunla belirlenen kuralların dışında sandık başında başkan olarak atanan CHP belediye personelleri mi dersin?

İşte bunların hepsinin sonucunda da diyoruz ki, bu seçim şaibeli bir seçimdir, bu seçim usulsüz bir seçimdir. Bu seçimde organize bir çalışma yapılmıştır. Kim ne derse desin, yok efendim, mızmızlık yapmayın, yok efendim, bundan önceki seçimlerde yoktu da bu seçimde mi var? Yok, işte bunlar yenilgiyi hazmedemiyorlar yok, işte teşkilatlarındaki problemi millete…

Kim ne derse desin, bu seçimde şaibe var. Bu seçimde usulsüzlük var, bu seçimde sinsice bir plan var. Derdimiz milletin iradesini yok saymak değil. Derdimiz milletin iradesinin sandığa düzgün bir şekilde yansımasını engellemeye çalışanlara, bu konuda operasyon çekenlere karşı dimdik durmak.

Dün Yalova seçimi iptal edilip de iki ay sonra yapılınca ve CHP kazanınca “Her şey iyi, YSK çok düzgün karar verdi” diyenler bugün YSK’ya aba altından sopa göstermeye çalışıyorlar.

Her seçim öncesinde ve seçim anında hırsızlıktan, oy çalmaktan, kediden, trafodan, uçan mürekkepten bahseden insanlar, 29 bin 500 farktan 14 bine inen fark, aradaki 15 bin küsur oy nereye gitti diye niye sormaz acaba? Niye yangından mal kaçırır gibi illa da “bizim mazbatamızı verin” derler?

Tabii millet olarak YSK’dan beklentimiz, içerisine şaibelerin yolsuzlukların ve organize bir çetenin müdahil olduğu bu İstanbul seçimlerinin dün Devlet Bahçeli’nin de söylediği gibi tekrarlanarak bu şaibenin ortadan kaldırılmasıdır.

10 gündür her türlü kini, nefreti, hakareti yapan ve algılarla milleti sindirmeye çalışanlara karşı kulaklarımızı tıkayacak ve mücadelemizi hukuk çerçevesinde sonuna kadar devam ettireceğiz. He, işin sonunda YSK ne kadar verirse başımız gözümüz üzerine diyeceğiz.

Biz ne gelirse, Hak’tan gelir diye inanan ve o doğrultuda hareket eden insanlarız.