ABD NEDEN RAHATSIZ? – 19 Ekim 2017

*Fetö’cülerle yaptıkları kirli ortaklık, giriştikleri türlü türlü işbirliklerine ilişkin her gün yeni bir detay ortaya çıkıyor ve örgütle irtibatlı çalışanları tutuklanıyor,

*Türkiye, Suriye ve Irak’ta geri adım atmıyor. Bir yandan Mehmetçik İdlib’e giriyor, diğer yandan Türkiye (Tahran ve Bağdat’la işbirliği yapıp) Kerkük’ten kazanımlı çıkıyor. Aynı Irak’ta PKK’nın ikinci Kandil’i olan Sincar’a giriliyor.

*“İkinci İsrail” planını bozmaya çalışıyor,

*Akdeniz’e açılan terör koridoruna karşı geliyor,

*Tüm bu zorluklarla dolu tablo içerisinde bir yandan da üçüncü köprü yapılıyor, üçüncü havalimanı çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.

*IMF’ye sıfır borçla yoluna devam ediyor,

*Küresel anlamda ekonomik açıdan zor dönemler yaşanmasına rağmen artan ihracat ve yükselen milli gelirle bu zorlu konjonktürde yoluna devam ediyor,

*Gelecek için hazine değeri taşıyan enerji projelerini hızlandırıyor.

*Bir de tabii ki “Türkiye, eski Türkiye değil”. İstedikleri gibi at oynatamıyor, karar veremiyorlar. Türkiye pasif konumdan masaya yumruğunu vuran, kendi kararlarını kendi veren ülke konumuna geçiyor. ABD’ye dilediğini yapma izni verilmiyor. Darbe girişimiyle durdurulmaya çalışıldığında da “ABD’nin çocuklarına”, “artık o devrin bittiği” gösteriliyor!

Tabii ki bu durum işlerine gelmiyor. Siz söyleyin, bu tabloda ABD bizim neyimizi sevsin? Bu gidişattan nasıl memnun olsun?