AFRİN KAHRAMANLARINI GÖRMÜYOR MUSUN BE MÜPTEZEL! – 17 Şubat 2018

Dünyayı okumak” kelimesinden dünya siyasetini, stratejik hamleleri, istihbari çalışmaları araştırıp öğrenmek yerine dünya markalarını, popüler sanatçıların hayatlarını, gezi-seyahat yerlerini, eğlence mekanlarını öğrenen bazı bakar-kör tipler “elimizde istihbari bilgi yok o nedenle PYD’ye terör örgütü diyemeyiz” diyor. Peki özgür Suriye Ordusu’na terörist derken elinde bilgi-belge mi vardı? Tarihinin 1900’lü yıllardan başladığını zanneden bu tipler İnönü’yü lider, bu ülkeyide tatil köyü zannediyor galiba.

Tabii kılavuzu karga olanın burnu nerden kurtulmaz bilirsiniz?

Kılavuz karga “By Kemal” de G. Afrika’daki Sosyalist Enternasyonal Kongresi’nde PKK/PYD’yi meşru müdafaa yapan bir unsur olarak gösteren kararın altına imza atmıştı.

Şimdi size “arkadaş siz aptal mısınız, yoksa mal mısınız?” diye soracağım ama beni mahkemeye vereceksiniz onun için sormuyorum. Ama nasıl bir kafa yaşadığınızı da merak etmiyor değilim.

Yahu siz hiç mi tarih-siyaset okumuyor, gündemi takip etmiyor, hiç mi olup biteni görmüyorsunuz?

Adamlar sınırımızda yeni bir terör devleti kuruyor, alt yapı çalışmalarını yapmış, neredeyse raylı sisteme geçecekler sen hala ne işimiz var Afrin’de diye soruyorsun.

Üyesi olduğumuz NATO’daki sözde müttefiklerimiz NATO antlaşma metnine uymuyor ve ülkemizin yanında yer almıyor, teröriste silah verip bize silah ambargosu uyguluyor ama sen sesini çıkaramıyorsun.

Cezayir’de bir buçuk milyon insanı katleden Fransa ‘Türkiye Suriye’de işgalci olmamalı’ diyor, sen de dinime söven bari Müslüman olsa deyip ağzına kürekle vuramıyorsun.

7 düvele karşı ölüm kalım savaşı verdiğimiz bu günlerde, Malcom X’in dediği gibi nişan alıp kuklayı değil, kuklacıyı vurmaya çalıştığımız şu dönemde 80 yıldır sırtına kene gibi yapıştığın bu millet için ömründe bir kere yaralı parmağa merhem olmuyorsun

Niye, haaa niye… Niye çıkıp ülken için, milletin için kalkıp üç-beş kelam edemiyorsun? Yoksa sen hala bu ülkeyi yorgun, güçsüz, tecrübesiz, silahsız, uyuyan bir ülke mi zannediyorsun?

Afrin’de yürüyüşleri ile ölümü korkutan Afrin kahramanlarını görmüyor musun be müptezel…Yoksa bu ülke, bu bayrak, bu millet için ölmeye gidecek kadar paçan mı tutmuyor? Aslında burada “bir şeyin yemiyor mu?” cümlesi daha uygun ama neyse…

Eğer yeni bir dünya düzeni kurulacak tarih yeniden yazılacaksa bu düzeni kuracak ve bu tarihi yazacak ordu Müslüman Türk ordusudur.

Ve biliyoruz ki, sabah penceremizi açtığımızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü, bedelini kahraman şehitlerimiz ödediği içindir.

Sultan Abdülhamid’in söylediği gibi bir millet topyekûn savaşa girmediği müddetçe zafer tesadüfi, kaybetmek kaderdir.

Biz topyekûn bir savaşın içerisindeyiz ve kıyamete kadar sürecek olan bu hak ile batılın, hilal ile haç’ın savaşında Hira dağının çocukları olarak Olympos dağının çocuklarına karşı son nefesimize kadar mücadele edeceğiz.

Çünkü biliyoruz ki bu savaşta kaybeden İslam olmayacaktır.

Kalın sağlıcakla