ALEYNA TİLKİ Mİ, SELÇUK BAYTAKTAR MI? – 30 Mayıs 2020

Alayne Tilki

İster hükümet yanlısı olun ister hükümet karşıtı, ister PYD terör örgütü değildir diyenlerle aynı safta bayrak sallayın ister Akıncı’nın gururuyla o gökyüzünde dalgalanan ay ve yıldızın şerefini yaşayın ama gelin bu çağda bu yüzyılda Selçuk Bayraktar ve ekibiyle tüm siyasi ideolojilerin üzerine çıkıp gurur duyalım.

Selçuk Bayraktar damat değil mi ya? Kimmiş ki gurur duyacakmışım onunla ya? Neymiş canım bu Akıncı da Akıncı?

Öyle mi? He? Gel gel, gel bir şey anlatacağım:

Bu milletin bugün olduğu gibi dün de hayalleri vardı. Nuri Demirağ’ın ve Vecihi Hürkuş’un imal ettikleri uçaklar ihraç ediliyordu ki Allah Allah, o meşhur gizli el ortaya çıkıyor ve her şeyin önünü kesiyordu. Ülke kendi uçağını üretip satmaya hazırlanırken bir anda yine uçak almaya mecbur kalmış bir şekilde yerinde sayıyordu. Peşine Devrim otomobilleri… Yüzyıllık hedefler yarıda kalıyor, hayaller hep kursakta bırakılıyordu.

Şimdi gelelim bugüne:

Selçuk Bayraktar diye bir adam çıkıyor ortaya ve ekibiyle birlikte o cevval mühendis kadrosuyla birlikte akıl koyuyor ortaya, emek koyuyor ortaya hatta yüreğini koyuyor ortaya. İHA’yı, SİHA’yı üretiyor. Düşmanın inine inine giriyor bu hamleler ama yetmez diyor. Türkiye’yi dünyada ilk üç arasında konumlandıracak insansız hava araçlarına bir yenisini ekliyor, yani Akıncı’yı üretiyor.

Bayramın birinci günü yayınlandı Akıncı belgeseli. Muhakkak izleyin, tavsiye ediyorum hatta pür dikkat izleyin. O zaman daha iyi anlarız bu ülkenin Selçuklarının, Haluklarının, Şevkilerinin, Ayşelerinin arkasında sağlam bir irade ile durulduğunda neleri başarabildiklerini.

Akıncı’nın teknik özelliklerine işte kaç saat havada kalabiliyor, nasıl bir donanıma sahip, motoru, radarı, taarruz özelliği falan tüm bu bilgilere istediğiniz yerden ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Hadi bir karar verelim. Yüzde 93’ü yerli hamlelerle üretilen bir teknolojinin tarafında olup bunu anlatan, bunu paylaşan, bu üretimi destekleyen tarafta mıyız yoksa Aleyna Tilki’nin, “Suda su tadı var.” tweetini beğenen o 60 bin kişinin arasında mıyız?  Ülkemizi her anlamda bağımsız bir güç yapmaya gayret edenlerin yanında mıyız yoksa tarihi 3. Ahmed Çeşmesinin önünde musluk açma töreniyle rezil olan zihniyetin tarafında mıyız? Havacılıkta akamete uğratılmış serüvenimizin yeniden doğuş hikâyesi olan Akıncı TİHA’nın mucidi Selçuk Bayraktar’ın yanında mıyız yoksa tüm bu milli hamleleri görmeyip Selçuk Bayraktar’ı sadece ‘havacı bir damat’ görecek kadar sığ beyinli ve at gözlüklü laikçiklerin tarafında mıyız? Yani tarafımızı belli etmek zorundayız. Hani derler ya Anadolu’da, “Taraf olmayan bertaraf olur.”

Evet, karar sizin.

Kalın sağlıcakla.