AMERİKA YANIYOR, TÜRKİYE ENDİŞELİ! – 06 Haziran 2020

Amerika

Geçen günlerde ölümünün sene-i devriyesiydi Araştırmacı-Yazar-Tarihçi rahmetli Kadir Mısıroğlu hocamızın. Yok, yok girmeyin o topa, Mısıroğlu değil de Mısırlıoğluymuş… Yahu,Trabzon Akçaabatlı bir adamı Mısırlı Hoca diye çevirmeye çalışıyorsunuz ya pes valla…

Kadir hocanın bazı sohbetleri vardı ki, zamanında ona fesli deli diyenler bugün pek konduramasalar da ne kadar haklı olduğunu görüyorlar Kadir Mısıroğlu’nun. Ya da işlerine gelmiyor farklı bir kaynaktan aynı tezi bilimsel bilgi diye pazarlıyorlar. Farklı bir kaynak derken de tarot fallarından, 3. Göz meditasyonlarından falan bahsediyorum he. Neyse gelelim gündeme…

Günlerdir Amerika’da yaşananlar ortada. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çatışma, sadece siyah-beyaz çatışması, yani bir etnik mesele değil, Amerika’daki bu durum bir çözülmenin, bir zayıflamanın ve bir çöküşün işaretidir, farkında mısınız?

2002 yılında Filistin kitabında yazmıştı o senin Atatürk düşmanı dediğin Kadir Mısıroğlu Hoca.

Amerika 2020 yılında çökecek. Yahudi, sermayesini Amerika’dan çekip de Çin’e taşıdığı an Amerika eyaletleri yangın yerine dönecek ve eyaletler tek tek kopup ayrılacak ABD’den ayrılacak diyordu. Hatta Amerika Birleşik Devletleri diye hiçbir şey kalmayacak ortalıkta diyordu.

Ve aynen Kadir Mısıroğlu’nun dediği gibi oluyor, Amerika cayır cayır yanıyor. Ateşi bol olsun.

Ve dikkat ediyor musunuz? Besledikleri terör Amerika’yı vuruyor. Dünyayı dize getirmek için göz dağı verdikleri ekonomik silah ABD’ye nefes aldırmıyor. Toplumsal bölünme ABD’yi yakıyor. İç çatışma oyunları, ABD’yi adım adım sarıyor.

Kurumların çöküşü, önüne geçilemeyen işsizlik, devlete inancın kaybolması, ortak ideallerin yok oluşu, ekonomik kavgalar ABD’yi ateşin yanındaki buz kütlesi gibi yavaş yavaş eritiyor… Yağmalama, yakıp yıkma, açlık, çatışma, kundaklama, bitmeyen ırkçılık, sonu gelmeyen Ortadoğu planları bu kez Amerika’yı parçalıyor, yok ediyor.

Trump, eylemlerde en ön safta duran ANTIFA’yı terör örgütü ilan etti. Kendi elleriyle binlerce tır silah verdiği, Suriye’de besleyip sahaya sürdükleri ve bizimle, Türkiye ile savaştırdıkları örgüte ilk kez terörist diyebildi Trump…

Bunun yanında o Pensilvanya’da besledikleri FETÖ köpeğinin enikleri de indi meydana ve babaları olan ABD’ye karşı sokakları ateşe veriyor bu besledikleri teröristler…

Özgürlükler ülkesi, insan hakları ve demokrasi diye diye şimdiye kadar istedikleri her şeyi arkadan dolanarak becerdiler. Ülkeleri sömürdüler. Şehirleri tarumar edip yok ettiler. Mazlum coğrafyayı kıyımdan geçirdiler, kan gölüne çevirdiler, talan ettiler, aç-susuz bıraktılar insanları. Yani dostlar, eşkiyalık yaptılar… Besledikleri, beslendikleri terörün bir gün kendi evlerini de yakacağını hiç hesaba katmadılar.

Şimdi ise özgürlük ve demokrasi ile sınanıyorlar. Adalet ve insan haklarıyla sınanıyorlar. Filistin’e, Libya’ya, Suriye’ye, İdlib’e, Afganistan’a doğrulttukları namlu bugün kendilerine çevrildi.

Bugüne kadar onlar için bir tek şey önemliydi. Macera dolu Amerika rüyası.

Devamlı şişirdikleri allayıp pullayıp pazarladıkları Amerika Rüyası.

Balondu gazı fazla kaçtı az kaldı patlamak üzere.

Ne diyelim “Amerika’da olan bitenden Türkiye olarak çok endişeliyiz”

Kalın sağlıcakla.