EKREM İMAMOĞLU’NDAN ÜCRETSİZ MUSAKKA TİYATROSU! – 19 Nisan 2019

Ekrem İmamoğlu'ndan ücretsiz musakka tiyatrosu!

31 Mart seçimleri sonuçlandı. YSK’daki süreç de devam ediyor. Hani şu belgelenmiş hırsızlıklar, kumpaslar, yasaya aykırı sandık başkanı görevlendirmeleri, çalınan oylar, kümeslere, boş arazilere, elektrik direklerine yazılan seçmenler… Bu süreç devam ederken mazbata Ekrem İmamoğlu’na verildi. Ekrem İmamoğlu da mazbatayı alır almaz gitti İstanbul Büyükşehir Belediye binası önünde bir konuşma yaptı. Anlattı, alkış da topladı, konuştu, tezahüratlar aldı. Yalnız bir tek bir şey demedi, diyemedi.

15 Temmuz gecesi Saraçhane önünde abdestlerini alıp da belediye binasını korumak için zırhlanıp can veren şehitlerimizin adını anmadı. Çünkü inanmadığı, çünkü tiyatro dediği, çünkü kurgulu senaryo dedikleri bir geceyi konuşmaya gerek yoktu onun için.

Amma gel gör ki asıl tiyatrocuların kimler olduğunu ve nasıl şov yaptıkları çok geçmeden zaten kendi acemilikleriyle şimdiye kadar çıktığı gibi bugün de çıkıyor ortaya.

Hatırlayın, müftü karısı kılıklarına girip de algı oluşturmaya çalışanlar aynı günün akşamında CHP’li il başkanının karısı çıkmıştı.

Seçimden önce Ekrem İmamoğlu’na Selahattin Demirtaş ile alakalı sorulan sorulara “Demirtaş’ı tanımam bilmem, gidin sorularınızı ona sorun, sürecini bilmiyorum, ne kadar ceza yediğini, niçin orada olduğunu, hiç bir şey bilmiyorum” diyen Ekem İmamoğlu, mazbatanın hemen ertesi gün pazarlık yapıp masaya oturdukları HDP’nin gönlünü almak için Selahatin Demirtaş’ın siyasetini ve siyasi çizgisini beğendiğinin açıklamasını yapıyor.

Hangi çizgisi he? Allah aşkına hangi çizgisi? Başı taşla ezilen 16 yaşındaki Yasin Börü’ye, Trabzon’da aslanlar gibi PKK’ya kafa tutup şehit olan Eren Bülbül’e, okul koridorlarında vatanını canıyla ödeyen Fırat’a, yoksa daha yaşını bile doldurmadan şehit düşen bebe Bedirhan’a kıyan PKK’yı terör örgütü olarak görmeyen, “Biz daha Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen Selahattin Demirtaş’ın hangi çizgisini beğendin he?

Bir de dün belediyede bir tiyatro vardı. Belediye personeliyle tanışmak için Ekrem İmamoğlu gezerken başkanlığın çay ocağından bir video paylaşıldı. Orada çalışanlara “Bugün yemekte ne var” diye soruyor Ekrem İmamoğlu… Oradakiler de “Efendim patlıcan musakka var ama sizin için antrikot var efendim.” Antrikot ne ya?

Ekrem İmamoğlu da “Olmaz, herkese ne çıkıyorsa bana da o” sözleriyle şov yapıyor. Ya kardeşim bir kere orası yemekhane değil çay ocağı, oradakiler de aşçı değil başkanlığın çaycıları. İBB’de başkana farklı yemek için sadece başkanın özel kaleminin arayıp bu durumu mutfağa belirtmesi gerekiyor. Bu da emir ve talimatla oluyor. Sorduk, öğrendik.

Yahu siz kimin aklıyla dalga geçiyorsunuz? Siz kimi yalan senaryolarınızla kandırıp algı oluşturmaya çalışıyorsunuz? Yahu biz Ekrem İmamoğlu’nu seçim öncesinde belediye otobüslerini bütün öğrencilere ücretsiz yapacağız vaadi vardı, bunlar tiyatroyu ücretsiz yaptı. Bak, ücretsiz tiyatro izliyoruz…

Bir de bunun yanında bir acelecilik… Belediyeye ait tüm veri tabanını, tüm mahrem bilgileri daha ilk günden devlet memuru olmayan dışarıdan getirilecek 3 kişiye kopyalatmakla ne yapmaya çalışıyorsunuz? Yoksa abileriniz mi istedi? İşte bakarsın YSK değişik bir karar verir, mazbata elden gider korkusuyla hemen bütün bilgileri kopyalamak… Amacınız ne?

Maskeleriniz düşecek! Tek tek düşecek… Nasıl bir bukalemun olduğunuzu, nasıl bir rol yaptığınızı 16 milyon İstanbullu görecek. Tiyatrolarınızı, kurgularınızı gece gündüz ifşa edeceğiz. Hırsız kimse, sandıkta çevrilen kumpasın arkasında kimler varsa hepsi çıkacak ortaya.

Ne kadar küfür etseniz de, ne kadar iftira atsanız da, ağızlarınızdan salyalar akarak saldırsanız da biz durduğumuz yerden bir adım geri atmayacağız. YSK ne karar verirse versin, hırsızlık yaparak çaldığınız bir makam için size hayırlı olsun demeyeceğiz. Hırsızlıkla elde ettiğiniz ne varsa nefesimizin sonuna kadar yüzünüze vuracağız.

Kim intikam duygusunda olursa olsun, kim bu sürecin suçunu bir başkasına atmaya çalışırsa çalışsın biz bu memleket için, bu millet için, bayrak, Kur’an, ezan için Kızılelma hedefinden bir adım bile geri dönmeyeceğiz.

Kalın sağlıcakla