ENSAR ve YUSUF’U DİLİNE DOLAYANLAR NASIL SAĞLAM ÇALDINIZ ONU ANLATIN! – 15 Mayıs 2019

Ensar Ve Yusuf’u Dillerine Dolayanlar Nasıl Sağlam Çaldınız Onu Anlatın 1

Valla kalabalık sofralar gibisi yok. Hele de şu mübarek günlerde iftarlar, sahurlar, davetlerle daha da bereketleniyor masalarımız, evlerimiz…

Şimdi ne anlatacağım; Dün şöyle bir olay yaşandı ya, Binali Yıldırım, İstanbul’daki öğrenci akbillerini artık 40 TL’ye indirdiğini açıklamasının üzerinden bir grup genç Üsküdar’da Binali Bey’e teşekkür etti ve Twitter’dan “Başkanım iftara bekliyoruz” dediler. Binali Yıldırım da “Konum atın gençler, geliyorum” diye kardeşlerimize geri dönüş yaptı ve akşam da iftar sofrasında buluştular.

Tabi ardından fotoğraflar, paylaşımlar oldu. Hatta Binali Yıldırım, “Üsküdar’daki kankalarımla beraberiz” diye de akşamdan böyle iftar sofrasında fotoğraflar videolar paylaştı.

Binali Yıldırım’ı iftara davet eden kardeşlerimizden birinin adı Ensar Dikgöz’dü. Sırf adından dolayı gün içinde öyle tweetler, öyle yardırmalar, böyle çakma hesaplardan öyle hakaret ve tepkiler almış ki… Akşam Binali Bey’le Ensar dertleşiyorlar. “Valla başkanım anlamadım, hani ne olduğunu anlamadım aynı günün içinde hiç bu kadar tweet almamıştım” diye de ne yaşadığını böyle güzel bir sohbetle anlatıyor Binali Bey’e…

Ve şurası çok önemli; Adından dolayı türlü hakaretler etmişler çocuğa, eleştirmişler, hala da devam ediyorlar, yok kurguymuş, yok numaraymış yok işte böyle de tesadüf manidarmış, işte gençler kullanılıp alet edilmiş, işte ensarları artık istemiyoruzensarı duymak istemiyoruz ha bir de bu gencimizin AK Partili olduğunu anlamışlar, bunu da ifşa ettik yemeyin bu numaraları diye FETÖ’cü hesap var ya Kaç saat oldu diye bir tane FETÖ’cü hesap var, o da “Bu olayın aslını işte ortaya döktük” diye de böyle böbürleniyorlar…

Bak güzel kardeşim Ensar. Bu sözlerim sana; Ensarın anlamını bilmeyen, ensar olmanın şerefinden nasiplenemeyen, ensar olmaya gönüllü olmayan ve hiçbir zaman da olmayacaklar için sen o güzel gönlünü hiç sıkma, boş ver takma kafana, it ürür kervan yürür.

Bak 31 Mart seçimlerinden önce Pendik’te bir Yusuf vardı, Yusuf’a da aynısını yaptılar. Gönüllü olarak partisinin broşürünü dağıtan Yusuf’un gönlünü kırdılar. Yüksekten bakıp, ezdim zannedikleri o zavallı tavırlarıyla kapılarından çevirdiler, kendilerine yakışan o çirkin üslupla kapıya gelen küçük bir genci kovdular.

İstediğiniz kadar yazın çizin, istediğinizi de peşinize takın ama unutmayın bu topraklarda Yusuflar bitmez. Ne yaparsanız yapın, hangi üslubu kullanırsanız kullanın bu topraklardaki Yusuflar terbiyesinden ödün vermez.

Sen ne kadar saldırırsan saldır, sen ne kadar alçalırsan alçal, Yusuflar sana eyvallah der geçerler.

Siz Yusufları, Ensarları alt ettik sanırsınız onlar yeniden yeşerirler, siz ezdik zannedersiniz onları, onlar davasına daha sıkı sarılırlar, siz ağzının payını verdik sanırsınız o yaptığınız pislikler sayesinde ama Yusufların, Ensarların inancı daha da ateşlenir, daha da sağlamlaşır.

Yav bu arada bir şey söyleyeceğim; Şimdi bırakın Yusuflara Ensarlara takılmayı da, ne sağlam çaldınız ya onu bir anlatsanıza?

Hadi kalın sağlıcakla…