RAMAZAN AYINA YAPILAN ŞU SAYGISIZLIKLARI KINIYORUZ! – 14 Mayıs 2019

Ramazan Ayina Yapilan Şu Saygisizliklari Kiniyoruz

Ramazan ayının bereketi, maneviyatı, kardeşliği, birliği, saygınlığı ne güzel şeyler di mi? Keşke içerisinde bin Aydan daha hayırlı olan kadir gecesi de barındıran bu Ramazan’ın bereketini yılın diğer aylarına da yayabilsek diye geçirdim içimden bugün…

Tabii herkes bu mübarek ayı bizim gibi görmüyor, karşılamıyor… Kimisi için bu ay kaçırılmayacak fırsatlarla dolu 11 ayın sultanı,  kimi içinse diğer aylardan farkı olmayan sıradan bir ay… Kimseye niye oruç tutmuyon, teravih kılmıyon, sahura niye kalkmıyor diye hesap soramayız… Hiç kimse de soramaz, o soruları yaradan soracaktır.

Ancak yüzde 98’si Müslüman olan ülkemizde bu millete ve bu milletin değerlerine ne kadar uzak olduklarını aleni şekilde gösteren tipler marifetmiş gibi yaptıkları ayıbı ve terbiyesizliği gözümüze gözümüze sokuyorlar… İşte bizim rahatsızlığımız tam olarak bu.

Kimi sanatçıyım diye geçinen tipler, ramazan günü 40 yaşına girerken Çav Bella eşliğinde elindeki viski kadehiyle sırıtarak paylaşım yaparken, bir sonraki paylaşımınıda “ülkemi çok seviyorum ve her şey güzel olacak” yazıyor… Bak kardeşim, nerde ne yersin ne içersin bilemem, kimin tarafını tutarsın o da bizi ilgilendirmez. Ama Ramazan ayında bilerek ve kasten yaptığın bu saygısızlık zannetme ki aykırılık, zannetme ki yaşam özgürlüğü, zannetme ki sanatçılık, senin bu yaptığın Müslüman mahallesinde salyangoz satarım ayağıyla en hafif tabirle kendini bilmezliktir.

Bunun yanında birde TBMM’DE KÜRsÜDE YAPTIĞI KONUŞMASI SIRASINDA canlı yayında su içen CHP milletvekili. Yediği haltın, sonuna kadar da arkasında duran, bir de üzerine ‘’Burası Müslüman Türkiye değil, laik Türkiye ‘’ diye dâhiyane bir açıklamayla kendini savunan hoş görüsüz,  utanmaz biri.

Tabii bir de, bilmem neyinde boğul türkiye naraları atarken çağdaş Türkiye’yi müslümanların iftar sofralarına hakaret etmek zanneden soysuz izansızlar var ki onlara hiç girmeyeyim bile. Ramazan Ramazan ağzımızı bozmayalım durduk yere…

Haaaa bu arada bu aziz millet yapmacık tavırlarla, köprüyü geçene kadar dinden diyanetten bahsedenleri, bir akşamda 60-70 iftar açma rekoru kıranları, dün ¼ domuzu 7 dakikada yemekle övünürken seçim zamanı iftar sofralarından poz verenleri, yani akşam kurtla sürüye dalıp gündüz çobanla ağıt yakan Çakallarıda bilir ve tanır… Bilmem anlatabildim mi?

Tekrar söylüyoruz orucun, namazın, ibadetin sorgulayıcısı Allah’tır. Hani hep saygıdan bahsediyorsunuz ya, hani her ortamda, her durumda insanlardan saygı bekliyorsunuz ya… İşte ondan bahsediyoruz, 7/24 saygı beklediğiniz bu milletin değerlerine inançlarına ne kadar saygılısınız acaba diye soruyoruz…

Yani kısacası,  siz bu milletin değerlerine bu kadar uzakta durursanız, cumhuriyetin kuruluşunda dualarla, tekbirlerle, kurbanlarla ilk Meclis’in açılışını görmezden gelirseniz, hoşgörü saygı sevgi ve birlik maskeleri altında bu toprakların kutsallarına hakaret etme hakkını kendinizde görürseniz ne aydın, ne demokrat, ne özgürlükçü, ne çağdaş, ne de sanatçı olursunuz

Bu hareketlerinizle ve bakış açınızla bilerek ve isteyerek kendi özgür iradenizle Düpedüz aşağılık ve saygısız oluyorsunuz.

Kalın sağlıcakla.