ERDOĞAN GİTSİN! – 23 Aralık 2020

23 Aralik Story

Tüm dünya yeni bir eşiğin ucunda. Doğum sancısı mı denir adına, kartların yeniden dağıtılması mı denir adına yoksa üst aklın pazarlığımı denilir yorum sizin. Ama şu bir gerçek ki, yeni dünya modelinin birinci önemli noktası dijital psikoloji. Zihin kirliliği, karışıklık, belirsizlik algısı.
Böyle bayadır inceliyorum, ciddi ciddi düşünüyorum, hararetimi dizginleyip anlamaya çalışıyorum. Ülkedeki muhalefete diyorsun ki ülke nasıl olmalı nasıl yaşanmalı.. cevap, Erdoğan gitsin.

Bu sene kar yağmadı, susuzlukla ilgili ne gibi çözümlere başvurulmalı? Erdoğan gitsin.

Ya ciddi bir mesele var ortada? Bu kadın tacizleri, Cumhuriyet Halk partisinin tecavüzlerle ve bu tecavüzleri saklayan örten hallerini konuşalım neden böyle oldu? cevap Erdoğan gitsin.

Hdp ile yapmış olduğunuz anayasa görüşmeleri belgelendi artık her şey ortada. Sizin de önünüze gayet iyi bildiğiniz bu belgeler geldi sunuldu gösterildi. Neden birlikte bir anayasa çalışma gereği duydunuz? Erdoğan gitsin.

Hazine ve maliye bakanlığı ile ilgili rahatsız olduğunuz bir şey de hazine bakanının Cumhurbaşkanının kızının eşi olmasıydı.yani damadı. Şimdi hazine bakanı da değişti. Bu hamlenin ülkenin hazine ve maliye istatistiğine yansıması nasıl olur siz nasıl okuma yapıyorsunuz bu durumu? Erdoğan gitsin.

Dhkpcye, ypgye, pydye bir kere bile onlar teröristtir demedeniz. Hiç ağzınızdan öyle bir şey duymadık.  Dhkpcye, ypgye, pydye onlar teröristtir diyebiliyor musunuz? Erdoğan gitsin sonra.

Ülkemizin artık dünya standartlarında bale ve gösteri salonu var. Malum yeni açıldı. Gidip gördünüz mü nasıl buldunuz? Erdoğan gitsin sonra giderim.

Doğalgazın bulunması Türkiye tarihi açısından her dönem konuşulacak bir olay.  Ciddi bir emek sonrası şükür ilk gaz bulundu. Gerçekten buna içten sevinebildiniz mi? Çıkaramazlar ki, Erdoğan gitsin.

Liyakat meselesine gelelim. Devamlı gündeme getirdiğiniz liyakat ve liyakatli takım arkadaşları iddianız vardı. Yalnız en son dünyanın hiçbir yerinde olmayan titri Onursal Koordinatör ile eşini göreve atayan bir belediye başkanınızın bu görev atamasına yaklaşımınız nedir neden böyle oldu?  Önce Erdoğan gitsin.

Katar ziyareti sıratında Katarlıların cumhurbaşkanını karşılarken çekilen bir videodan kare dondurup oradan bir fotoğraf servis edildi. Karar gazetesinde yayımlanan bu ‘’selamlaşma’’ fotoğraf karesinde erdoğan para için, borç için eğildi diye açıklamalarla bulundunuz? Öyle değil mi? Ama Erdoğan gitsin.

Fazilet durağı diye bir şey konuşuldu günlerce. ‘organize kötülük’ iddiası ile ithamlarda bulunuldu. Söyleyenlerin kanı dondu canlı yayında.Sonra bu meselenin aslı çok geçmeden ortaya çıktı. Aslında ağır bit itham gündem arasında kayboldu gitti. Gerçekten ne oldu o meseleye? Erdoğan gitsin konuşuruz.

Tika bütçesi ile dünya üzerinde yapılan işler, dünya üzerindeki faaliyetler herkese şeffaf bir şekilde sunuluyor tanıtımları yapılıyor? Tikanın ne işler yaptığını biliyor musunuz? Suriyelilerin ne işi var burda, Erdoğan gitsin.

Cumhurbaşkanlığı sistemine yapıcı bir katkınız var mı, yok.

Pandemi sürecinde komik sahra hastaneleri dışında bir çözüm ve öneriniz var mı? YOK.

Hayvan haklarını korumakla ilgili ne yapıyorsunuz sokak hayvanlarını il dışına atarak neyi kimden koruyorsunuz, hayvanlar konusunda samimisiniz? yok

İnandığınız Allah belanızı versin diye küfürler eden kadın il başkanınızın kadın tacizlerini örtmesine karşı bir duruşunuz var mı O da yok?

Üniversite öğrencilerinin burslarını yasal değil diyerek itiraz ederken ve anayasa mahkemesinden iptal ettirirken, bir anda gençlik festivalleri ışıklı şovlarla göz boyamalar falan ne diyoruz bunların hepsi dijital psikolojiye yürüyen numaralar… bu ikiyüzlülükten sıkılıyor musunuz? Yok.

Ha bu arada Erdoğan gitsin hallederiz kafanızın ne olduğunu, biz 100 sene önce de gördük. Abdülhamid insin baştan her şey çok güzel olacak demiştiniz.
Derdinizin Erdoğan değil Erdoğan’ın bugüne getirdiği Abdülhamit aklı olduğunu yine görüyoruz.

Kur’an-ı Kerim’i Türkçe okutmaktaki amacınızın millet okunanı anlamıyor, kuran daha iyi anlaşılsın derdi olmadığını, ufak ufak dini değerlerin ve İslami litaretürlerin içini boşaltmak olduğunu da biliyoruz.

Ağaca ormana doğaya ayaklandığınızda bunun sebebinin doğaseverlik falan filan olmadığını, derdinizin sadece kendi konforunuzu korumak olduğunu tüm dünya gördü.

Dış politika konusunda zaten ‘he deriz, tamam deriz, bizden istenileni veririz kafası dışında bir planlamanızın olmadığını söylemeye gerek duymuyorum bile.

Devletin temsil makamları olan binalar, hastaneler, uçaklar, ziyaretler, araçlar, yemekli toplantılar, törenler, etkinlikler zevk-u Sefa ve israf noktaları olarak dile getirilmesinin devleti ve devlet adamlarını itibarsızlık çalışması olduğunu da görebiliyoruz.

Erdoğan’ın bu ülkeye çivi çakacağım, hep kalacağım diye bir derdi yok, olamaz da zaten.

Ama fikrinin, ama aklının, ama bu memlekete olan hayallerinin, kendisinin de peşinde mücadele ettiği davanın bu memlekette yarına da sonrasına da 10 sene 100 sene sonrasına da çivi çakmaya niyeti var evet.

Anlaştık?  

Kalın sağlıcakla…