NOEL BABAYI TANIMAM! – 22 Aralık 2020

22 Aralik Igtv

Ne zaman yılbaşı yaklaşsa, aklıma o içinden bir türlü çıkamadım soru gelir…

Mekke’nin fetih nasıl hep yılbaşı gecesine denk geliyor? yani problem yokta.

Zaten yılbaşı gecesi, yok Noel kutlaması falan dünyamızda eskidendi yoktu şimdi de yok inşallah hiçbir zamanda olmayacak.. babam derdi bize küçükken “ne zaman hristiyanlar yedi ortak bir kurbana girer, ben de o sene yılbaşı gecesi kutlarım” adam haklı.. Neyse…

Mekke hicretin sekizinci yılında 20 Ramazan’da feth edildi. Miladi olarakta 11 Ocak 630 tarihi oluyor.

Eee… Hicri takvim ay ile, miladi takvimde güneş ile ölçülüyor.

Aya veriyorum oluyor güneşe dolduruyorum yine oluyor. Yani bir türlü 31 Aralık gecesine denk getiremiyorum. Sonra diyorum ki boş ver…her gün Allahın günü, her ay Allahın… hem iyi de oldu Mekke’nin Feti’nin on gün geri çekilmesi. millet Hristiyanlara eşlik ederken biz Abdi İpekçi Spor salonunda ilahiler ezgiler söylüyorduk…

O gün haykırıyorduk o salondan…müslüman mahallesinde salyangoz satılmayacak, buna müsade etmeyeceğiz diye…

Biz Noel kutlamayız.. biz Noel baba da tanımayız.. zaten hayırlı bir şey olsa adam gibi kapıyı çalar gelir veya ilahi bir şeyse duvardan geçer girer eve ne o bacadan hırsız girmeler.

Biz hızır biliriz, her kapımıza geleni hızır diye buyur ederiz…

O günlerden alışkanlık yapmıştık evde o gece televizyon açılmayacak, Çekirdek dahi çimlenmeyecek, hindiyi zaten normal günlerde de yemiyor, yiyemiyorduk. hatta Kur’an okunacak o gece veya erkenden yatılacak…

Oğlum geçen sene başında evde sordu bana. baba ben bir hristiyan gibi değilde bir Müslüman gibi yeni yıla girmek istiyorum… bi an durdum. Doğru soruyu soruyordu oğlum. Yeni bir seneye kavuştuğuna mutlu olmak istiyordu. Bide dediği “baba sanki yeni yıl dersem dinden çıkacağım diye korkuyorum.”

YouTube’da bir videoda izlemiş annesiyle… Hocamızın biri almış baltayı önüne geleni deviriyor sözleriyle… yılbaşı şöyle, yılbaşı böyle, o gece tebessüm ettin dinden çıktın!

Oğlum dedim, İslam bütün günleri bütün ayları bütün mevsimleri sahiplenir. bak bizim öyle bir dinimiz var ki dedim oruç’u hicri takvime yani aya göre belirlemiş, namazı ise miladi takvimin de belirleyicisi olan güneşe göre ayarlamış.

Yani İslam ne hicri ne Rumi ne miladi ne de başka bir takvimi dışlar. ayda bizim, güneşte bizim. hicri takvimi ve hicreti bileceğiz ve miladi takvimi kullanacağız.
Yeterki Hristiyanların geleneklerini kullanmayalım, onlar gibi olmayalım…

Çünkü “kime benzerseniz onlardan olursunuz” diyor peygamberimiz… onun için Medinedeki yahudiler saç uzatınca o sevgili keserdi saçını, Yahudiler kesince de o uzatır o mübarek saçlarını… maksat farklı olmak benzememek…

Bir insana yeni senenin huzurlu bereketli sağlıklı geçmesini dilemek, niye hristiyanlık olsun. Sapla samanı karıştırmaya üzerimize yok zaten…

Neyse biz gelelim Abdi ipekçideki MGV nin ve Milli Görüş hareketinin düzenlediği o muhteşem Mekke’nin fethi gecesine.

O programların iki amaçlı vardı. Birincisi Mekke’nin Fethini anlamak ve yeni nesile aktarmak, ikinciside Yılbaşı gecesi ve Noel tuzağına karşı alternatif bir etkinlikte.

Dün bi video gördüm sosyal medyada. İstanbul Büyük Şehir belediyesine bağlı Ağaç A.Ş bir kampanya başlatmış. Her eve bir yılbaşı ağaca kampanyası. Çıngıraklarla süslü Çam ağacını gelip Belediyenin Ağaç A.Ş sinden alıyorsun ve evini renga renk süslüyorsun… Ramazan’da mahya dağıtmamıştı ama neyse… Yılbaşı bitişte ayrıldığında da çam ağacı ziyan olmasın, o ağacı getiriyorsun Ağaç A.Ş ye teslim ediyorsun ve o çam ağacı senin adına bi yere dikiliyormuş. Bu kadar da hassaslar :))

Şimdi… O Abdi ipekçi spor salonunda sağ baş parmağını havaya kaldıran benim milli görüşçü ağabeyimin desteği ile, ki kendileri söyledi biz kaybettirdik AKPye diye. İstanbul CHP ye geçti ve Türkçe kurandan Türkçe ezandan sonra Yılbaşı Noel çalışmasına girişti maşallah. Ne kaldı geriye.. bide istiklal mahkemelerini açıp darağaçlarını da kurdular mı tamam bu iş inşaLLAH dimi hacı abi…

Bu videoyu izleyipte “sizde şunu yaptınız, akp de şunu yaptı, Domuz çiftliği kurdu, BOP eş başkanı oldu” masalları anlatmasın kimse.

Allah kuranı Kerim’inde kim zerre sevap işlerse onun karşılığını alacak, kim de zerre günah işlerse onun karşılığını alacak diyor.

Eğer akparti ve akpartiye destek verenler günah işlemişse mutlak karşılığını görecektir.

Ama sen de hazır ol…

İstanbul gibi Fatih’in emaneti olan, sahabelerin, evliyaların manevi ruhuyla beslenen bu kutlu şehri hasetinden, kıskançlığından, kızgınlığından veya nefsi arzularından dolayı din düşmanı, islam düşmanı CHP lilere teslim ettinya burnunda hesabını hem hakkın huzurunda hem de tarihin önünde vereceksin unutma.
Bir müslüman duruşu ile yeni senenin huzur bereket ve sağlık getirmesini niyaz ediyor, 2020 yılında hayatını kaybeden değerlerimize rahmetler diliyoruz.
2021 hayırlı uğurlu olsun.#yılbaşı