EVE KAPANMANIZ YETMEZ ÇENENİZİ DE KAPATIN! – 28 Mart 2020

Eve Kapanmanız Yetmez Çenenizi De Kapatın

Ayıp ediyorsunuz, vallahi de billahi de ayıp ediyorsunuz. Virüsün yayılma hızından daha hızlı ilerliyor sizin o bitmek bilmeyen o yalan haberleriniz, o asılsız iftiralarınız. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin olimpik kayakçı başkanı var ya, o bir kuyuya bir taş atıyor, peşine de zaten o kenarda köşede bekleyen kadrolu çürükleri var ya birer birer zıplıyorlar o kuyuya.

İşte “Millet can derdinde hükümet ihale derdinde” algısıyla yine trend topik kasmaya çalışıyorsunuz. Peki şöyle bir ortamda, insanlarımız ve devletin tüm birimleri bu musibetle gece gündüz mücadelesine devam ederken, sizin bu yaptığınız omurgasızlık değil de nedir he?  Fazla izlenme uğruna, daha fazla tıklanma adına yaşlılarla alay eden, onları mizahlarına alet eden o cahil gençlerden ne farkınız var sizin he?

He bu arada olayı belki bilmeyenler vardır. O yalandan nemalanan, beslenen bir zihniyet var ya o şöyle diyor: “İşte Kanal İstanbul İhalesi yapıldı. Hem de işte böyle bir ortamda” Yetmiyor bu kadar değil, rakamda veriyorlar. “120 milyarlık Kanal İstanbul İhalesi gerçekleşti. Kanal İstanbul değil sahra hastanelerine ihtiyacımız var bizim. Yangından mal kaçırıyorlar, bu Kanal İstanbul İhalesi hemen iptal edilmeli… Diye de bir sürü şeyler yazıldı ve peşine de binlerce dalkavuk takıldı. Olay cilalandı, yağlandı, ballandı ve gündeme oturtturuldu.

Kanal İstanbul projesinin çapının ne olduğunu bilmediğinizden ve bir türlü de anlamıyor olmanızdan bu cahilliğinizde haklısınız. Kanal İstanbul’un ihalesi falan yapılmadı. Kanalın etki alanındaki tarihi Dursunköy ve Odabaşı köprülerinin yeniden yapımının ihalesi yapıldı. Yani bu ihalenin koronavirüs mücadelesine engel ya da Kanal İstanbul’un direkt yapımıyla alakalı bir ihale olmadığını anlamanızı elbette beklemiyoruz. Çünkü attığınız bir yalanın gerçeğini duyma, öğrenme ve anlama yerine hemen başka bir yalanla üzerini kapamaya ama yine de haklı çıkmaya çalışıyorsunuz.

Adam Kanal İstanbul’dan bahsediyor cevap veriyorsun, işte hastanelerde maske dağıtılmıyor, işte solunum cihazları eksik, işte doktorlar yetersiz, işte Avrupa’da herkese 3 bin 5 bin avro dağıtıyor devletler…

Eeee dün ne gerek var şehir hastanelerine derken şimdi bir de sahra hastaneleri yapılsın diyorsun ama yine sizin haberiniz yoktur, bilin içiniz rahatlasın. Şu an 4 sınır kapısında sahra hastaneleri kuruldu ve en yenisi de Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı’nda kuruluyor. Yani hazır yapılmışı var, siz de hiç yorulmayın yalandan.

Kanal İstanbul için ihale bu gündemde olacak iş mi derken İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 23 Mart 2020 Pazartesi günü yani, saat 11.00’de çıktığı 3 boyutlu kent modeli ihalesinin içeriğini elbette tartışmayacağız. Niye? İşinin gereği olduğundan. Evet, gündemle bir alakası olmayabilir ama yapılması gereken bir iştir yapılıyordur muhakkak. Öyledir yani.

Açıklanan 100 milyarlık ekonomik istikrar kalkanı paketinden yalnızca iç uçuşlardaki vergi indirimini diline dolayan o gözü kör olmuşlara, sağır olmuşlara, vicdansız ve karaktersiz olmuşlara da tavsiyemiz şu: Şimdi bütün ülke olarak hep birlikte mücadele ettiğimiz bir musibet var, yani salgın var. Eminim hepimizin dikkat ettiği gibi sizlerde evlerinizdesiniz ama sizden naçizane bir tane daha ricamız olacak. Evde kalın ve kendinizi dış dünyaya kapatın. Ha birde sadece kendinizi bu süreçte eve kapatmayın, çenenizi de kapatın.

Kalın sağlıcakla.