FUNDA ESENÇ’İN YAPTIĞI EDEPSİZLİĞE KARŞI CEVABIMIZI PENDİK’Lİ YUSUF’UN DİLİNDEN VERİYORUZ! – 27 Nisan 2019

FUNDA ESENÇ'İN YAPTIĞI EDEPSİZLİĞE KARŞI CEVABIMIZI PENDİK'Lİ YUSUF'UN DİLİNDEN VERİYORUZ!

Önce İnsan olmak ve vicdan sahibi olmak diyeceğim bugün. Cebindeki parayı ya da oturduğu koltuğu hayatının her yerinde birlerini aşağılama ya da alt etme olarak kullanan zavallılara, tevazunun, inanmışlığın, efendiliğin ve samimiyetin temsili Pendik’teki Yusuflardan bahsedeceğim. Ve İstanbul havalimanında 2 gün önce yaşanan olaydan…

İstanbul Havalimanında uçağı rötar yapan bir kadının, yer hosteslerinden görevli birine yaptığı rezil ve kabul edilemez tavırları günlerdir dolanıyor ortalıkta. İçinde merhamet ve insanlık bulunan herkes bu durumla alakalı bir şeyler söyledi yazdı çizdi… Yalnız şimdi birileri de ekmeğini alın teriyle kazanan, sadece görevini yerine getirmeye çalışan bir hanım kızımıza sokak süprüntüsü, çingene, koça kıcını büyüten bilmem ne diye ağzındaki tüm pislikleri kusan bu kadınla alakalı yazılanlara karşı Funda Esenc’in cv bilgilerini yaymaya çalışıyor orda burda.

İtalyan Lisesi mezunuymuş, pardon hangi ahlak diplomayla verilir ki,

Yeditepe hukuk mezunuymuş, yahu hangi insani ve vicdanı öğreti yüksek lisansa göre verilmiş ki?

Stajını işte şu büyük kurumsal firmada yapmış, karakter sahibi olmak ve erdemli bir insan olmak hangi kurumsal büyük bilmem ne firmasında verilmiş ki?

İtalyanca, İngilizce ve Almanca biliyormuş ama gel gör ki öğrendiği hiçbir dil bu kadınının içindeki kiri ve nefreti temizlemeye yetmemiş bence daha da devam etsin başka dillerde de kussun o ucuz ağzında sakız yaptığı tüm küfürleri.

Hee bir de yanındakini cebindeki parayla ezdim sanan, taktığı çanta, kullandığı parfümle, giydiği marka ayakkabıyla her türlü gücü ve söz hakkını kendinde gören zavallıların yanında da edep sahibi tevazu sahibi Yusuflarda var ülkemde.

Samimiyet nedir diye merak edenlerin cevabını alacağı Yusuflar. Kimsesi olmadan dayısı, amcası eniştesine ihtiyacı olmadan erdemiyle ismini duyuran Yusuflar, davasına sımsıkı sarılan kapılardan alçakça çevrilince Niye öyle diyon be ablam diye sakince cevap vererek, her türlü izansızlığa eyvallah deyip bir sonraki kapıyı aynı aşkla çalan Yusuflar, edepsizliğe karşı edebinden ötürü sessiz kalan Yusuflar, ahlaklı bir insan olmanın en güzel resmi olan Yusuflar, kocaman yürekli anadolunun irfanını her yaşında yüreğinde, kalbinde taşıyıp yaşatan Yusuflar…  

İşte böyle insanoğlu. Kim olacağınıza nasıl anılacağınıza, kimlerin size nasıl sarılacağına karar verecek en güzel şey AHLAKLI EDEP SAHİBİ İNSAN olabilmedik.

Ve şunu da unutmayın ki, Şayet ahlakınız yoksa diplomalı bir terbiyesiz, ünvanlı bir arsız, zengin bir soysuz olabilirsiniz.

Kalın sağlıcakla.