GEZİ VANDALİZMİNİ UNUTMUYORUZ! – 01 Haziran 2019

Bu toprakların havasından mıdır, suyundan mıdır bilmiyorum ama şöyle üç beş sene öncesinde dahi yaşadığımız sıkıntıları, haksızlıkları, zulümleri unutuyoruz hemencecik.

Ama dün sosyal medyada bir arkadaşımız bir hatırlatma adına bir tweet paylaştı. O tweette CHP’nin İstanbul adayı bundan bir iki yıl önce yine bugünlerde “Dünya tarihine en büyük sokak hareketi olarak geçen Gezi’yi unutma” diyordu. İşte Gezi direnişinde hayatını kaybedenlere işte baş sağlığı falan filan…

Evet, CHP’nin İstanbul adayı her ne kadar bu yıl o gezicilere bir selam çakamayıp da Saadet Partisi yöneticilerinin evinden iftar pozları verse de, günde 60-70 iftar açarak İslam tarihine adını altın harflerle yazdırsa da, yani milletin gözünü boyamaya çalışsa da iyi bir şeye vesile oldu aslında. “Geziyi unutma” dedi ya… Evet unutmuyoruz!

Türkiye tarihinin en büyük sokak vandalizmini, sokak terörizmini unutmuyoruz!

Kırmızı fularlı kızından piyano çalan Alman’ına, yakılan Türk bayraklarından Mustafa Kemal Atatürk ile terörist başının posterlerini yan yana taşıyanları unutmuyoruz!

Yağmalanan kamu binalarını, bankaları, bankamatikleri; yakılan o polis arabalarını, belediye otobüslerini, ambulansları ve o araçların önünden öyle pişkin pişkin poz veren gazetecileri, akademisyenleri, sanatçıları, yazarları, çizerleri unutmuyoruz!

Yalan yanlış montajlanmış, kurgulanmış fotoğraflarla sosyal medyadan kaosu artırarak sokakları yangın yerine çevirenleri unutmuyoruz!

Sarıyer ormanlarını talan edip hukuksuz bir şekilde oraya üniversite kuran Koç’un sponsorluğunda, çevreyi-yeşili koruyoruz diye milleti desteğe çağıran; ardından da “Mesele ağaç değil, sen hala anlamadın mı” diyerek İngiliz vatandaşlığını kapan o sanatçı bozuntularını da unutmuyoruz!

Ekonomik olarak düze çıktığımız bir dönemde, doların 1.79 olduğu, IMF’e borcumuzu sıfırladığımız, enflasyonun yüzde 6’larda olduğu, ekonomik büyümenin yüzde 7’lere çıktığı bir ortamda ülkemizi tam 168 milyar $ bir yükün altına sokan, milletin cebinden 168 milyar $  çalan bu Gezi vandalizmini ve ekonomik freni unutmuyoruz!

Bira şişeleriyle yerlere yazılan TC yazılarını vatanperverlik zanneden, İstanbul duvarlarına “Zulüm 1453’te başladı” diye yazan Bizans tohumlarını unutmadık, kıyamete kadar da unutmayacağız!

48 saat daha dayanın, hükümet düşecek” diyen o üniversite mezunu sığırları, Taksim meydanında kadın-erkek yan yana namaz kılan o dinozorları, Gezi’den gerekli mesajı aldıkdiyerek korkan pısırık devlet adamlarını ve bunların yanında AKM’nin duvarlarına asılan o anarşist bayraklara “Temizleyin şu paçavraları” talimatını veren adam gibi adamları da unutmuyoruz!

İşte bu unutmadıklarımızla ve bu hatıralarımızla 23 Haziran’da sandığa gidip “Hangi şekle girerseniz girin, hangi maskeyi takarsanız takın, kimlerle iş birliği yaparsanız yapın, kime ne vaatte bulunursanız bulunun, kim tarafından desteklenirseniz desteklenin biz sizi tanıyoruz, sizin geçmişinizi unutmadık unutmayacağız da” diyeceğiz bunlara.

Yani dostlar 23 Haziran’da sandıkta hak yerini bulacak, İstanbul daha da güzel olacak diye destan yazacağız.

Kalın sağlıcakla.