İMAM HATİPLERİ KAPATMAYA SİZİN GÜCÜNÜZ YETMEZ – 2 Mayıs 2016

Dün 1 Mayıs’tı.

Sözde emekçilerin bayramı özde ise anarşizmin sokağa dökülme günüydü birkaç yıl evveline kadar. Yüzlerin maskelenip ellerin kızıl bayraklarla süslendiği, ne söyledikleri, ne istedikleri, belli olmayan pos bıyıklı abilerin meydanlara döküldüğü bir bayram.(!)

Orak –çekiç amblemlerinin cirit attığı, halaylar çekilirken türküler söylemek yerine devrimci sloganların atıldığı bir ortam. Kanun –kural tanımazcasına şunu-bunu istiyoruz, şurada-burada toplanacağız diyen sendikacıların kamera karşısına geçtiği bir bayram.

Sözde emekçi, işçi bayramı dedim ya…

İş güvenliği, işçi hakları, yaşam kalitesinin artması, emeklilik primleri, sosyal güvencelerin iyileştirmesi, çalışma saatleri, çalışma koşulları vs. vs. Bu gibi koşulların dile getirilmesi adına insanda beklenti oluşuyor İşçi bayramı adını duyunca.

Lakin bizde olan farklıdır. Faşizme karşı tavır, hükümeti protesto, eşcinsellere özgürlük, terör örgütlerine destek, Taksimi kutsama vs. vs.

Yani emek ve emekçiler adına tek laf edilmeyip emekçiler üzerinden ideolojik propagandanın adına 1 Mayıs deniyordu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı esnasında hükümet bir hamle yaparak 1 Mayıs’ı hak ettiği noktaya taşımış, bu günün emekçilerin bayramı olması gerektiğini söylemiş, resmi literatüre 1 Mayıs’ı bayram olarak yazdırmıştı. Sonra nemi oldu. Erdoğan faşist, Erdoğan diktatör oldu.(!)

Neyse biz gelelim asıl mevzuya. Dün Kahramanmaraş ‘ta gerçek anlamıyla kutlanan 1 Mayıs etkinliğinin Bakırköy meydanındaki halinde birkaç pankart dikkatimi çekti. O pankartlarda yazanlarla 1 Mayıs’ı bir araya getiremeye çalıştım olmadı. Boşa koydum dolmadı, doluya koydum almadı…

Pankartta yazan “İmam-Hatipler Kapatılsın”. Bunu okuyunca aklıma Yılmaz Özdil’in laiklikle ilgili yazdığı yazı geldi. Ona da cevap olacağını hesaplayarak, kendinden başka düşünce ve hayatlara saygı göstermeyen bu sözde özgürlükçü, sözde demokrat, sözde insan hakları savunucularına sözüm şudur; Sizin ağababalarınız da bu okulları kapatmaya çalıştı. Katsayı engeli, fişleme ile nefessiz bırakmaya çalıştı ama başaramadı.

Bu toprakların DNA’sında bulunan “İman” ı silmeye güçleri yetmedi sizden öncekilerin, sizin gücünüz yeter mi sanıyorsunuz.

İşte Hodri Meydan! Anladığınız ve konuştuğunuz dilden sesleniyoruz size.

Dibur’unuz yetiyorsa İmam-Hatipleri kapatın da görelim…

Kalın Sağlıcakla…