ZAMANSIZ ÖTEN HOROZLAR! – 19 Mayıs 2016

Ülkemiz, kutlu doğum öncesi sancıların yaşandığı bir zaman diliminden geçerken dost-düşman ayrımının da net bir şekilde yapılabileceği bir ortamda bulunuyor aslında.

Bir buçuk milyar Müslüman âleminin “ Anka kuşu “ misali ülkemizin küllerinden yeniden doğacağı günleri dualarıyla destekleyip iple çektiği bu günlerde “üst akıl” mensuplarının türlü saldırılarına maruz kalmamız abesle iştigal bir durum değildir.

Sıkıntı olan yıllarca “biz” gibi görünen ama hiçbir şekilde biz olamayan ve de mevcut durumu görünce asla da biz olamayacak olan insanlar.

Yıllarca omuz omuza mücadele verirken sırtını yasladığın, verilen mücadele sonunda elde edilen makamlardan kendilerine aslan payını layık görüp verilen insanlar zamansız ötmeye başlayınca bir şeyler söylememek için kendimizi tutmamız güç bir hal alıyor.

Otuz-otuz beş yıl sırtında hiç yumurta küfesi taşımamış, hapse atılmamış, siyasi cezalara muhatap olmamış, annesine, karısına, çocuklarına türlü hakaretlerle iftira atılmamış, kısacası bir insanın ödeyebileceği bedeller kendisine ödetilmemiş insanların makamlar sonrası çıkıp kendisine ömründe göremeyeceği makamları –mevkileri sunan dava arkadaşlarının aleyhinde konuşmaları hangi kelime ile açıklanır size kalmıştır.

İnsan önce haddini bilmelidir!

Eskilerin söylemi ile “Haddini bilmek tevazu, bilmemek kibir alametidir”.

Yıllarca konuşurken gözyaşı dökmekle mütevazı olunmuyormuş demek ki…

Kibrine yenik düşünce insan zamansız ve izansız konuşmalar yapabiliyormuş demek ki…

Koltuğun getirdiği nimetlerden faydalanma sona ermeye başlayınca gerçek yüzünü çıkarmaya başlamıştı bazıları. Öyle değil mi Bülent Arınç?

Ardından Doğan Medya’ya meze olurcasına 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesi iyice pervasızlaştı bu beyefendiler.

Bu beyefendi birkaç gün öncede bir üniversitedeki konferansı iptal edilince bastı feryadı. Açıklama metinleri, sosyal medya yazıları, Hürriyet, Posta gibi gazetelere röportaj vermeler…

Vay be Bülent Bey, Senin sesin ne kadarda gür çıkıyormuş.

Madem bu kadar gür çıkıyordu Mit krizinde neredeydin diye sormazlar mı adama?

Gezi sürecinde başını öne eğip tırsak bir şekilde mecburi açıklamaları yapma yerine, Durun! Bu bir eylem değil, bu milletin iradesine darbe girişimidir neden diyemedin?

17-25 Aralıkta neden feryat etmedin? Üniversitelerde mescit isteyen öğrencilere çivili sopalarla saldıranlara karşı neden siz eşkıyasınız, siz çapulcusunuz, siz insan hakları maskesi takan saygısız, izansız, çapsız ne idüğü belirsiz tiplersiniz diyemedin?

Şimdi çıkmış üniversite öğrencilerine saygısızlıktır bu, doğruları duymaya tahammülleri yok, milli iradeye saygısızlıktır diyorsun…

Ötüyorsun Bülent abi. Lakin vakit ayarlamanda sıkıntı var.

Bizim oralarda zamansız öten horozların kafasını koparırlar. Bu millet zamansız öttüğün için siyaseten senin kafanı koparıp siyasi çöplüğe atacaktır inşallah.

Kalın Sağlıcakla…