İMAM HATİPLİLERE HAKARET EDENLER BEDELİNİ ÖDEYECEK! – 09 Eylül 2020

09 Eylül Igtv Kapak 1

Son yıllarda en çok kullandığımız cümlelerden birisidir, “Eski Türkiye yok artık.”

Evet, eski Türkiye yok artık da eski Türkiye’nin o bağnaz, o kindar, o hadsiz tipleri fırsat buldukça içindeki kinleri kusmaya devam ediyorlar.

Saçma sapan bir Batı hayranlığı çukurunda debelenip duran, insanların inançlarına ve yaşam tarzlarına hakaret etmeyi akademisyenlik zanneden, çağdaşlık zanneden bu Erol Mütercimler denen insan müsveddesi, kendi ahlaki seviyesini gözler önüne sererek imam hatip liselerine ve imam hatipten mezun olmuş olanlarla ahlaksızlık, sapıklık, sahtekârlık gibi kavramları bir araya getirmiş.

Her konuşmasında demokrasiden, özgürlükten, saygıdan bahsedip de kendi hayatlarında bu kavramlardan zerre miskal bulunmayan bu Mütercimler tipli şahısların, imam hatip liselerine olan düşmanlığını ve kıskançlığını biliyorduk zaten.

15 Temmuz gecesi için, “Gece bir baktım haberlere 1.ordu darbeye dahil olmayınca anladım ki bu bir darbe değil, basit bir kurgulamaca. Onun için ben de yattım uyudum.” diyen bu zat-i ali, uzun zamandan beri katıldığı TV programlarında böyle kelime oyunları yaparak bu toprakların değerlerine hakaret ediyordu. Tabii bunların hepsini de fikir özgürlüğü adı altında yapıyordu ama bu sefer baltayı taşa vurdu.

İnançları ve değerleri için eğilip bükülmeyen, o postallı zalimlerin zulümlerine karşı 28 Şubat’ta öğrencisiyle, öğretmeniyle, velileriyle birlikte direnen, üniversite kapılarından kovulmasına, puanları kırılmasına rağmen, gece gündüz soru çözerek, çalışarak yine de üniversiteye giren, Anadolu insanının imanına karşı yapılan devrimleri yeni bir ruh inşa ederek insani ve İslami bir devrimle deviren, ülkesine, milletine hizmet etmeye yeminli onlarca adam yetiştiren, sanatçılar, yazarlar, akademisyenler, mühendisler, müdürler, genel müdürler, başkanlar, başbakanlar, meclis başkanları ve en son olarak da bağrından cumhurbaşkanı çıkartan imam hatiplere ağza alınmayacak, “Amaaan, boşver ya” deyip de geçilemeyecek şeyler söyleyen bu Erol Mütercimler söylediği bu sözlerin bedelini hem hukuk karşısında hem de toplum vicdanında bedelini ödeyecektir.

Sıralarında oturmaktan, koridorlarında slogan atmaktan ve diplomasını taşımaktan onur duyduğumuz, şeref bildiğimiz imam hatipli ruhuna sahip çıkıyoruz. Önder yani imam hatipli mezunlar ve mensuplar derneği zaten gerekli açıklamayı yaptı. Türkiye’nin bütün illerindeki dernekler, vakıflarda bu hadsizlik karşısında mutlak tavır ortaya koyacaktır.

İmam hatip ruhuna vefayı bir borç bilenler teyakkuz halindedir.

Herkes üzerine düşeni yapacak ve milletin okulları olan imam hatip liselerine ve bu coğrafyanın çimentosu olan imam hatiplilere sahip çıkacaktır.

Bugünden itibaren Türkiye’nin dört bir tarafında savcılıklara giderek bu Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

Evet, Türkiye artık eski Türkiye değil. Öyle kafanıza göre kurumlara, insanlara, değerlere hakaret edemeyeceksiniz.

Herkes şunu iyi bilsin ki bu toprakların değerlerine ve değerlilerine dil uzatanlar anladıkları dilden cevabını alacaktır bizden ve bu terbiyesizliğin, bu aymazlığın, bu saygısızlığın karşılıksız kalmaması için sürecin de takipçisi olacağız, olacağız ki bir daha bu topraklarda aynı şeyi hiçbir çağdaşcık yapmayı aklından bile geçiremeyecek.

Ve yine diyoruz ki imam hatipli olmak, imam hatibi sevmek ve imam hatip ile bir gönül bağı kurmak ayrıcalıktır.

Yazıklar olsun bu memleketin evlatlarına ve onların okuduğu okullara hakaret eden bu soysuzlara ve selam olsun imam hatip ruhu taşıyan bütün vatan sevdalılarına, selam olsun!

Kalın sağlıcakla.