İTİRAF EDİYORUM PARA ALDIM! – 13 Aralık 2020

Beni̇ Hedefe Koydular Igtv

Dokunmayın keyfime dostlar. Hatta şöyle söyleyeyim, etrafta konfeti, alkış, çatapat falan varsa hazırda tutun çünkü acayip keyfim yerinde. Neden mi? Hemen açıklayayım. Türkiye’nin en tarafsız, en şeffaf, en gerçekçi, en adil, en yalansız medya kuruluşu olan Oda TV beni hedefe koymuş. Tezahüratımı alayım, süper. Sür manşetten kamuoyunu bilgilendirmiş Oda TV, “Binlerce liralık ihalesi ortaya çıktı, bakın nasıl da ihaleler almış.” Fotoğrafımı da koymuş.

Ya gözünüzü seveyim, küflendiniz artık, koku yapıyor o çöplükten farksız beyinleriniz artık. İşin kötüsü, geri dönüşümde de kullanılmazsınız yani o kadar vahim bir haldesiniz.

Be yetersiz kardeşim kimi nereden vurmaya çalışıyorsunuz?

2018 yılında halen daha genel yayın yönetmenliğini üstlendiğim Türkiye Haber Merkezinde reklam bedeli karşılığında evet, büyükşehir belediyesinden para aldım. Verdiğim hizmetin parasını aldım, evet.

Pardon da yaptığım işin bedelini veya parasını almayıp ne yapacaktım? He?

Yine 2018 yılında ajans hizmeti verdiğimiz, kurumsal kimlik oluşturduğumuz, logo tasarladığımız, internet sitesini kurduğumuz ve yeni açılan iş yerlerine tabelalar yaptığımız şirketten evet para aldım, hem de faturası karşılığında. Ya ne yapacaktım he ya da siz olsanız ne yapardınız, ne alırdınız?

Bu şuursuz manşetten sonra merak ediyorum, hakikaten merak ediyorum.

Siz alışverişi kimlerle nasıl yapıyorsunuz? Hangi odalarda nasıl bir ticari anlayışınız var? Merdivenin altında neler çeviriyorsunuz, he? Anlatın bakalım. Hadi konuşun da biz de bilelim.

Yalnız benim takıldığım şey bunlar değil he, benim takıldığım asıl nokta şu:

Geçen hafta bir video yaptık. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin “Antep usulü” adını verdiği, korona döneminde vatandaşına, esnafına yaptığı o destek kampanyasını anlattık ve bu destek kampanyasının da diğer büyükşehir belediyelerine örnek olmasını istedik. Bakın sadece bu kadar.

Bu videodan sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin videomuzun üzerine, “Abdurrahman Uzun kardeşimize gazi şehrimiz adına teşekkür ederim.” demiş ve geçmiş.

Bak bak, olay burada başlıyor asıl.

Bu teşekkür tweetinin görüntüsünü almışlar, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Uzun’un Antep Belediyesini ‘övdüğü’ videoyu paylaşarak teşekkür etti.” diye de haberin sonuna eklemişler.

Bak bak akla bak, plana bak plana. Bak mevzuyu nasıl da dolandırıp başka bir tarafa çekmeye çalışarak yine zavallı olmuşlar.

Sakin olun, sakin. Yeni malzeme veriyorum size, hakikaten yeni malzeme veriyorum. İşinize gelmediğinden belki görmeyeceksiniz ama ben yine de anlatayım.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve ekibi her yaştan insanı okumaya teşvik etmek amacıyla, “Tuzla’da Her Eve Bir Kütüphane” projesini hayata geçirdi. İlçedeki 82 bin aileye tanımlanan, “Tuzla e-Kütüphane” uygulamasında 380 yayın evinden, birçok farklı kategoriden oluşan 23 bin kitap yer alıyor. 7/24 sadece “sana özel” sunulan uygulamayı kullanıp 23 bin esere hızlı ve kolay bir şekilde erişiyorsun, okuyorsun, gelişiyorsun veya geliştiriyorsun. Şimdi bunu konuşmayalım mı veyahutta da bunu konuştuğumuz zaman biz birilerine yalakalık mı yapmış oluyoruz?

Sonra? Sonra başka bir belediye… Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden de haber var. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, esnafına can suyu olacak pandemi destek paketi açıkladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve ekibi, kendi esnafına sunduğu “41 Esnaf Kartı” adını verdikleri bu çalışmayla esnafın gıda, elektrik, doğal gaz ve su harcamaları yapılabilmesine destek oldu. Bu destekler de ocak, şubat, mart aylarında devam edecekmiş. Şartlar olumsuz giderse -ki inşallah olmaz böyle bir şey- sürenin uzatılması da yine gündemlerindeymiş.

Yani iş yerini kapatmak zorunda olan esnafa destek paketleri devam ederken kapatılan iş yeri çalışanlarına da gıda yardımlarını, mutfak ihtiyaçları konusunda destek olmaya da devam ediyorlar. Şimdi biz bunları da konuşmayalım değil mi? Konuşmayalım çünkü konuşursak biz belediyeye yalakalık yapmış oluruz. Paralı troll oluruz değil mi?

Bitti mi peki? Yook, bitmedi. Bursa Kestel Belediyesinden de güzel bir haber var. Belediye Başkanı Önder Tanır ve ekibi, ilçe sınırlarındaki vatandaşların araçlarının hepsini ücretsiz dezenfekte edip vatandaşına teslim ediyor. Valla çok güzel bir çalışma. Bunları da görmeyelim, konuşmayalım istiyorsunuz değil mi?

Yok aga yok. Zaten psikolojik olarak yıpranmış, korku ve endişeli ruh haliyle koca bir seneyi yaşamış bu milletin önüne güzel şeyleri sunmaya, umudu yeşerten manzaraları görmeye, yapılan en ufak, faydalı bir işi dahi duyurmaya, anlatmaya, daha fazla konuşmaya devam edeceğiz biz.

Yeter ya! Öldük öldük. Yeter bu suni gündemlerin peşinde saatlerce konuştuk durduk. Yeter, içimizi karartan, bizi her şeyden soğutan manşetlerin altında ezildik kaldık bu dönemde.

Elbette zor bir zamandan geçiyoruz, elbette belki daha önce hiçbirimizin bilmediği, görmediği, tanımadığı, şahit olmadığı, yaşamadığı bir zamandan geçiyoruz ama biz bize yetmeye, biz bize el vermeye, destek olmaya, birbirinin sofrasına koşmaya gayret ediyoruz.

Susmayın dostlar siz de konuşun, daha fazla anlatın. En ufak güzel şeyleri görün ve anlatın. Karamsarlık çemberi içerisinde hapsolmaktan kurtulup bir kaldıralım başımızı ya. Şikâyetlerden, memnuniyetsizliklerden, mızmızlanan tiplerden uzak durup penceremizi değiştirelim, bakış açımızı değiştirelim hem de derhal değiştirelim.

Valla ben buradan diyorum; hangi belediye olursa olsun, kim olursa, hangi partiden olursa olsun gerçekten iyi bir hizmet yaptığına, niyeti halis, kendini değil de projesini, ilçesini, vatandaşını konuşturmak isteyen belediye başkanlarımız ulaşsın bize, çalışmalarını göndersin bize, biz de konuşalım, anlatalım, paylaşalım burada.

Hadi şimdi buna da yazın, karalayın. “Belediyelerden para almak için yeni taktik” diye.

Yalnız bir şey söyleyeyim mi? İyi taktik he, anlat buradan belediyenin hizmetlilerini falan ooh… Yağdırsınlar sana para. Bütün belediyeler sıraya girin abi.

Güzel olur.

Dostlar birileri istiyor ki bu ülkede hizmet eden hiç kimse konuşulmasın, bu ülkede vatandaşın derdine derman olan, böyle sıkıntılı bir atmosferde elini taşın altına koyanların ismi cismi zikredilmesin. Başka şeyler konuşulsun, başka başka şeyler. Böyle algı oyunları, birbirini suçlamalar, mızmızlanmalar…

Hep bir böyle belediye başkanının kendini ön plana çıkarmaları, onlar konuşulsun isteniyor ama biz bu dönemde, bu korona illetinin olduğu bu sürecin içerisinde mızmızlanmayı bir kenara bırakıp, birilerini suçlamayı kenara bırakıp da, “Gerçekten benim üzerime ne düşüyor, ben ne yapabilirim, vatandaşıma nasıl bu süreçte katkı sağlarım, nasıl yarasına merhem olurum az buçuk da olsa?” diye düşünen kim varsa onları anlatmaya devam edeceğiz.

Siz de anlatın. Sosyal medya hesaplarınızdan bu güzel çalışmaları, bu gayretleri, bu emekleri siz de paylaşın. WhatsApp gruplarınızdan eşle dostla bu güzellikleri konuşun.

Unutmayın! Güzellikler konuşuldukça artar ve bizler de nefesimiz yettiği kadar bu platformdan, hizmet edenleri, gönülden hizmet edenleri anlatmaya devam edeceğiz. Kim ne derse desin…

Kalın sağlıcakla.