İZLANDALILARIN YAPTIĞI İTLİK MİDİR? BASİTLİK Mİ? – 11 Haziran 2019

Bu İzlandalılar bir şeyler yapmışlar, bir hareketler… Akılları sıra bizim çocukların moralini bozup psikolojik olarak alt etmeye girişmişler.

O fırçayla nasıl bir ilişkisinin olduğunu anlayamadığımız o sarı oğlan, daha nere çattığının bile farkına varmadan bizimkiler durur mu? O soytarıya benzer kaç hesap varsa hepsini online bir şekilde ziyaret edip gerekeni yapmışlar.

Galatasaraylısı, Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Tranzonsporlusu… Futbolla ilgili ilgisiz herkes teyakkuzda. Milli takım ruhuyla bir araya gelip öyle güzel kenetlendi ki bu millet, inşallah akşama da sahada 90’dan soracak bunun hesabını bizim çocuklar.

Ama şimdi bu gündemin arasında şunu da atlamayalım. Sonra üzülür bizim basİT antrikot Ekrem.

Allah muhafaza, sevgi dilini çeker bizden, bırakır gider İstanbulumuzu…

Valla iyice dağıttı bu, adam durdurulamıyor. O da haklı. Yani o kadar fazla kişiden rol bindiriliyor ki üstüne, hangisini nerede oynadığını şaşırıyor. Yahu Canan sen neredesin? Bay Kemal asıl sen niye yoksun ortalarda? Bir başına saldınız bunu, iyice şirazeden çıktı.

O kadar çıktı ki şirazeden terbiyesizce bir üslupla “İtlik yapıyor” dediği Ordu valisine meğerse “Basitlik yapıyor” demiş. İlk üç harfi ağzından çıkmamış. Ses telleri, şahitler, oradakiler, helalleşmeler. Yav he he.

He bir de aklıma şu da takıldı? Her şeye anında cevap veren, mağdura yatarak kamuoyu toplayan Ekrem, bu itlik pardon pardon basİtlik mevzusuna niye 2 gün sonra cevap verdi, sormazlar mı adama?

Gerçi gazeteciler de soruyor ama öyle dolambaçlı öyle fırıldak konuşuyor ki, ha cevap verdi ha verecek derken çoktan başka konulara geçmiş…

Gazeteci soruyor: İt dediniz mi?

-Şimdi bakın ben siz en başından anlatayım.

Ekrem bey it dediniz mi?

-Şimdi, herkes şahit bakın, bunların hepsi benim yanımdaydı, benim o gün psikolojim…

Ordu valisine it dediniz mi?

-Basit dedim ilk 3 harfi ağzımdan çıkmamış.

Valinize kelimesi tam çıkıyor, söyleyin kelimesi tam çıkıyor, yapıyor kelimesi tam çıkıyor ama basitlik kelimesinin ilk 3 harfi çıkmıyor… Tabi yersen!

Bir de Ordu’da o VIP önündeki polislerden itiş kakışlardan dolayı helallik istemiş.

Öyle mi? Peki, Beylikdüzü’nde karakol baskını yaptığın polislerden de helallik aldın mı?

Sözlerinle aşağılayıp, tavrınla ezdim sandığın, yanağına bir de 2 şaplak dokundurduğun büfeci kardeşimden de helallik aldın mı?

Korumalarına dayak attırdığın gazeteciler... Onlardan aldın mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı’ya attığın makam aracı iftiraların yalanlanınca, ondan da helallik aldın mı?

Yok Ekrem, yok… İyice pisliğe battın bir de sıvıyorsun. Bak sana tavsiyemiz, Esra Elönü’nün de dediği gibi “O nefret dilini, o kirli dilini İzmir’e gidip suyla bir güzel yıkayıp temizle.”

Ama gerçi İzmir’de de su yok ki…

Kalın sağlıcakla.