TÜRKİYE’NİN KİTLENDİĞİ CANLI YAYINDA NELER OLACAK? – 15 Haziran 2019

Pazar akşamına kaldı şurada saatler. Hepimiz bir kitlendik bu adayların canlı yayınına. Ne oldu, ne olacak, kim yayınlayacak, kim sunacak, kim ne diyecek derken olay başka bir yere taşındı. Valla millet olarak biraz abarttık galiba he. Sonuçta ne olacak ki?

Gelin ben size söyleyeyim ne olacak?

Son zamanlarda fazla kullanmaktan aşınan ve her yerden su kaçıran maskesini cilalayıp canlı yayına hazırlanacak antrikot Ekrem ve kurulacak köşesine. Böyle bayram çocuğu gibi olacak o gün pırıl pırıl, ışıl ışıl. Belki de Canan Kaftancıoğlu hazırlayacak onu yayına. Eline de bir de kağıt tutuşturur… Notlar, devamlı gülümsüyoruz, sarılıyoruz, kucaklıyoruz, tebessüm edip Binali Bey’e duyduğumuz saygıyı ve hürmeti aralara sıkıştırıyoruz ve 16 milyon İstanbullunun istikbalini aşırı önemsiyormuş gibi yapıyoruz. Bakın seyredin akşam nasıl rol yapacak bizim sevgi pıtırcığımız.

Kendisine ayrılan vakti on numara değerlendirip takdiri vatandaşa bırakıp bu konuları konuşmayalım proje konuşalım proje mavallarıyla yine olacak mı sana mağdur? Sonra? Yok arkadaş beni konuşturmadılar, projelerimi, neler yapacaklarımı anlattırmadılar bana, moderatör tuzak kurdu bana. Gel buyur buradan yak. Hep aynı taktik, hep aynı taktik.

Ee be antrikot Ekrem, katıldığın programlarda Binali Yıldırım soruları istemiş, işte bana öyle bir duyum geldi, yok kameramanları işten attılar, yok İBB’deki ziyaretlerimi siteden kaldırdılaryalanlarını atacağına o vakitlerde katıldığın programlarda proje konuşsaydın ya?

Ordu valimize it dediğini adam gibi kabul edip de çıkıp özür dileyip konuyu kapama yerine yeni bir yalan daha bulup işte ben basit dedim, ağzımdan laflar çıkmamış diye gevezelik edeceğine kaybettiğin o zaman diliminde projelerini konuşsaydın ya.

Şu kadar israf, işte bu kadar yolsuzluk, bu kadar makam aracı, bu kadar İspark zararı diye gün aşırı yalan konuşup yatsıya bile kalmadan mumun sönünce savunma yapacağına sana mikrofon uzatıldığında projelerini anlatsaydın ya he? Yok. Asabisin, sinirlisin, gerginsin.

Hadi diyelim ki yayında öfke kontrolün için sakinleştirici aldın ki çoluk çocuk izler aman ha onu atlama.

Karakol basmaların, adam dövdürmelerin, hoşuna gitmeyen sorular karşısında gazetecilere yürümelerin, vatandaş azarlamaların. Bunların hepsi sende var. Boşuna bana hiç kızma.

He bu arada sana bir şey diyeyim mi? O sabah öğlen, akşam nereden uydurduğun belli olmayan yalanlarına değil bizim, değil bizim tıbbın bile yapacağı çok bir şey yok.

Ama o mağdur numaralarının da, pıtırcık havalarının da, kucaklamalarının da çoktan tadı tuzu kaçtı en azından onu bil. Bence Pazar akşamı ne yap biliyor musun, kafa salla habire. Böyle emme basma tulumba gibi, devamlı. Sürekli gülümse sonra kalk bir kere doğru bir şey yapıp Binali Yıldırım’a baba sen haklıymışsın ya, yaparsan yine sen yaparsın deyip bir adamlık göster ve çekil kenara.

Adamlık? Valla sana zor gelecekse boşver hiç zorlama, sen itliğe şey pardon basitliğedevam et.

Kalın sağlıcakla.