MESUT ÖZİL NEDEN Mİ LİNÇ EDİLİYOR? ÇÜNKÜ – 23 Temmuz 2018

1950-60 lı yıllar.. Bir çoğumuzun dedesi, amcası, kardeşi, babası ya da bir akrabası -gurbet zor ama- gider çalışır, biraz para biriktirir sonrada ‘memlekete tekrar dönerim’ niyetiyle düştü Almanya yollarına.

Kimisi döndü kimisi hala memleket özlemiyle gurbette hayatına devam ediyor. İşte o ailelerden biri de Türk asıllı Alman millİ futbolcu (artık eski milli diyebiliriz) Mesut Özil ve ailesi.

Futbola 10 yaşında başlayan Mesut, şimdiye kadar Real Madrid’de kazandığı şampiyonlukları, Arsenal’de kaldırdığı kupaları, Almanya milli takımında gösterdiği performansıyla ve Almanya’nın 2014’de kazandığı dünya kupasındaki tartışmasız katkısı ile hep göz önünde ve tercih edilen bir futbolcu oldu.

Bu millet Mesut’la gurur duydu

Her ne kadar Türk milli takımı yerine Alman milli takımını tercih etse de Mesut ile hep gurur duydu bu millet.

Buraya kadar Mesut Özil’in başarı ivmesi futbol performansı ve kariyeri anlamında müthiş tablo var..

Taa ki Mayıs ayında içlerinde Mesut Özil’in de bulunduğu Türk asıllı futbolcuların Türkiye Cumhuriyeti’nin, bu memleketin cumhurbaşkanı ile bir araya gelip fotoğraf vermesiyle birlikte işin rengi değişiyor.

Erdoğan’la fotoğrafı yüzünden Mesut Özil’e linç kampanyası

Attığı gollerle, Alman milli takımında verdiği mücadelelerle, bilmem kaç gol ve asistleriyle yıldızı parlayan Mesut Özil’i, Alman gören ırkçı faşist Almanya; bu fotoğraftan sonra bu hareketinden dolayı Mesut Özil’e linç kampanyası başlatıyor.

Şimdi meseleyi yalnızca Cumhurbaşkanımızla fotoğraf verme olarak görebilirsiniz. Hayır, mesele ne biliyor musunuz?

Mesut’un Türk ve Müslüman olması.

Mesut’un korner atarken yerde gördüğü ekmek parçasını 3 kere öpüp başına götürmesi ve kenara koyması..

Mesut’un maç başlarken Allah’a dua etmesi, evinin salonunda Osmanlı padişahlarının tablosunun bulunması, Kabe’den, umreden fotoğraf paylaşması..

Asıl mesele, yıkmaya çalıştıkları, bitirmek için var gücüyle uğraştıkları bu millete, bu dine hucüm edip linç etmek.

Ve bugün Mesut Özil hepimizin adına; ben Türküm ve Müslümanım diye göğsünü gere gere herkesin önüne dikilebilecek bizler adına, tüm dünyaya insan haklarından, özgürlükten, medeni olmaktan bahsedip bunlarla uzaktan yakından haberi olmayan faşist ırkçı imansızlara adam gibi bir duruş nedir onu sergilemiştir.

Mesut, 7 düvele meydan okudu

Alman nazisine, insan karakterini, Türk’ün dik duruşunu ve bir Müslümanın asla boyun eğmeyeceğini gösterip 7 düvele meydan okumuştur Mesut.

Irkçılığı bir kez daha Müslümanlığın kutsalıyla ezip yerin dibine sokmuştur. Gösterdiği bu mili duruşla yeni nesile , kendisine hayran olan kardeşlerine örnek olmuştur.

Mesut Özil bu milletin nazarında artık Muhammed Ali gibi bir kahramandır…

Ve bu olay bize bir kez daha gösteriyor ki, hangi fikirden, hangi görüşten, hangi takımdan ya da hangi partiden olursak olalım bizim bizden başka dostumuz yok.

Bu milletin bu topraklardan başka ezan sesini huzurla dinleyebileceği, kardeşine sarılabileceği, sıkıntıda olanlara kol kanat gerip Türklüğü yüceltebileceği başka bir diyarımız yok. Yani dostlar bizim gidecek başka kapımız yok…

He gitmek isten var mı?

Ölümüne kadar, kıyamate kadar, mahşere kadar da bu cennet vatanı bırakıp gitmek isteyen de yok!

Ne Mutlu Müslümanım ve Türk’üm diyebilene!