SANATÇILARIN ŞU PAYLAŞIMLARINA DİKKAT! YİNE ŞOV YAPIYORLAR, TABİ YERSENİZ… – 08 Mayıs 2019

SANATÇILARIN ŞU PAYLAŞIMLARINA DİKKAT! YİNE ŞOV YAPIYORLAR, TABİ YERSENİZ…

Sanatçı toplumun iç sesi midir, sanatçı topluma yön mü verir, sanat sanat için mi yoksa toplum için mi muhabbetleri biliyorsunuz hep konuşulur. Ben onu bunu bilmem ama bizim sanatçılarımızın sözde omurgalı duruş adı altında nasıl ikiyüzlü takıldığını gayet iyi biliyorum.

Dün Zeytin dalı harekâtı sonrası sadece askerimize moral olsun diye onlarla yan yana duran sanatçılarımıza neler denildiğini hatırlıyor musunuz?  Yoğun bakımda yatarken dahi sırf siyasi tarafında dolayı Orhan Gencebay’a edilen beddualara denk geldiniz mi? Yusuf Güney’in geçen haftalarda şehit ailesiyle ilgili yayınladığı video sonrası yazıp çizilenlere ne diyorsunuz peki? Onların hepsi oluyor sana yalaka, oluyor sana paralı asker, satılmış sanatçı bugün Ekrem İmamoğlu nu destekleyici mesajlar veren herşey güzel olacak hashtagleri altında yazan çizen sanatçılar gayet normal tarafını belli eden vatandaş konumunda oluyor?

Allah Allah bak sen, hadi ya, başka?

Şimdi diyecen ki biz sanatçıyız, toplumun sesiyiz biz, toplumsal olaylar karşısında susamayız..

Pardon! 15 Temmuz’da neredeydin sen? Neden bu memlekete darbe yapılırken 250 vatandaşımız kurşunlanırken de çıkıp anında toparlanıp darbeye karşıyız yarınlar çok güzel olacak diyemediniz?

Hendeklerde 15 yaşındaki çocukların başları taşlarla ezilirken niye ayağa kalkıp da tek kelime edemediniz?

14 yaşındaki Maçkalı Eren teröristlerin kurşunlarıyla ÖLDÜRÜLÜRKEN NİYE YEKÜN OLARAK İYİ Kİ VARDIN EREN DİYEMEDİNİZ? Ereni 7 düvele neden duyuramadınız?

Yoksa ipinizi elinde bulunduran ID ajansın sahibi ayşe barım hanımefendi size hadi herkes mesaj atsın demedi diye mi sessiz kaldınız… Tabi sizde haklısınız

Bakın bunların derdi hiçbir zaman bu memleket olmadı… Gezide de olmadı tencere tava organizasyonlarınız da da olmadı, cumhuriyet mitinglerinde de olmadı…

Kimse kusura bakmasın. Bu toplum artık sosyal medya algılarınızla hareket etmiyor. Kimin ne olduğunu ve aklının arkasında neler planladığını gayet iyi görüyor bu aziz millet siz hiç merak etmeyin.

İstanbul’da bir hırsızlık yapıldı, İstanbul’da bir usulsüzlük, İstanbul’da bir şaibe çevrildi. Hiç kimse bunu konuşmuyor bir mağduriyet algısıyla milletin aklıyla oynamaya çalışıyorlar.

Bu memlekette evet herşey güzel olacak. Hemde sizin gibi ikiyüzlü, talimatla sokaklara çıkan, mesaj atan, video çeken millete üsten bakan, ahlaksızlıklarıyla gündem olmaya çalışan, milletin değerlerine, inançlarına, kutsallarına uzak yaşamaya entelektüellik zannedenlere rağmen herşey güzel olacak…

Bu memleket bağımsızlık yürüyüşüne canlar ödeyerek yine devam edecek.

Bu memleket hukuk ve yargı devleti olmaya devam edecek.

Bu milletin acılarına, kederlerine, sıkıntılarına ortak olmayan, Berk’in elvana video çekip Yasin Börü’yü görmeyen, dün Ahmet Kaya’ya Kürtçe klip çekecem dediğinde ona çatal fırlatırken bu gün Kürtçe şarkı söylemeyi meziyet belleyen sözde sanatçılar unutmayın ki.

Memleketine küfretmekle entel değil vatansız olursunuz.

İçki içince aydın değil sarhoş olursunuz.

İnançsızlıkla çağdaş değil ateist olursunuz.

Milletin değerleriyle alay edince modern değil köksüz olursunuz.

Devletini başka ülkelere şikâyet edince özgür gazeteci, muhalif değil hain olursunuz.

Orduna, vatanına, milletine savaş açanların yanında durunca devrimci, eylemci, güzel çocuk değil terörist sevici olursunuz.

Anladınız?

Kalın sağlıcakla.