TERÖRİST KİMDİR VE NE YAPAR? – 4 Mart 2019

Terörist kimdir ve terörist ne yapar?

“Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı” diyor ya Akif, ne kadar doğru diyor değil mi ?

Cennet diyor vatana. Aynen de öyle, doğusu da cennet batısı da cennet bizim memleketin.

Zaten bunu bildiklerinden yüzyıllardır durmuyorlar ya, habire bir saldırı habire bir içerden terörist yetiştirme sevdaları. Peki Terörist nedir ve ne yapar diye hiç düşündük mü?

Her türlü şiddet içeren baskıyı, saldırıyı, yıldırmayı kullanarak hedefine ulaşmak için kanlı eylemleriyle ortalığı yakıp yıkana denir terörist.

Terörist ayrım yapmaz, terörist Kürt Türk demez, terörist çoluk çocuk dinlemez, terörist kardeş bilmez, terörist toprağa saygı duymaz, teröristi kan durdurmaz aksine daha da şevklendirir, kadın-erkek, yaşlı-genç, masum-suçlu ayrımı yapmaz terörist.

Terörist, hangi ülkede olursa olsun yabancı ellerin, yabancı istihbaratın maşasıdır. Satılmıştır terörist.

Kendi vatanlarına kimler düşmansa onlar tarafından kullanılır. Her türlü silah mühimmat ve istihbarat desteğini terör faaliyeti yaptığı ülkenin düşmanlarından alır. Yabancı düşmanın beslemesidir terörist.

Gel gör ki yıllarca bu zulüm ve eziyetten dolayı ülkemizin en güzel yerleri, dağları, taşları, tarlaları, yaylaları ne doğru düzgün turizme açılabildi ne de vatandaşın kullalanabileceği şekilde yeniden yapılandırılabildi.

Tunceli’de Çemişgezek yapıları neden kullanıma açılıp da yerli ve yabancı ziyaretçilerin gelip gitmesiyle Tunceli’ye bir değer olarak kazandırılamıyor?

Millet sürüler halinde tarihi yapıtlara eski mimarilere koşarken Diyarbakır Surlarına neden kimse yanaşıp da Diyarbakır’ın, bölgenin hatta ülkemizin değerine değer katamıyor?

Bitlis’teki Ahlat bölgesine, bırakın yabancı turisti biz neden değer verip de kalkıp ilk büyük Türk şehri olan o topraklardaki kitabeleri, kalıntıları, izleri yerinde görüp çoluğumuza çocuğumuza anlatamıyoruz?

Dünyanın her yerindeki kiliseler yapıldığı tarih itibariyle dokusundan ve köklü olmasından dolayı ilgi görüyor. Peki Van Gölü yanındaki Akdamar kilisesine neden yabancı misafirleri ulaştıramıyoruz, neden oraları hem şehre hem memleketimize fayda sağlayacak şekilde işletemiyoruz he?

Tarımda hayvancılıkta gerideyiz diyenler yaylarımızı, ovalarımızı o bereketli topraklarımızı insanlarımızın neden terkettiğini, köylerimizi boşalttığını niye konuşmazlar haaa….

Devletimiz ülkemizdeki bütün hainlere, bütün teröristlere göz açtırmadan irade ortaya koyarken, biz vatandaş olarak oturup izleyemeyiz…

Vatandaş olarak bize de büyük görev düşüyor.

Terörü, teröristi bitirmeye yönelik atılan her adımda aynı safta sımsıkı durursak eğer, İsmail Fakirullah Hazretlerinin, Ahmedi Hani’nin, Selahaddin Eyyübi’nin ,Fahrettin Ahlati’nin, İdris-i Bitlisi’nin, Said-i Nursi’nin torunları, evlatları teröriste sırtını dönerse ve bizlerde sapla samanı birbirinden iyi ayırt edebilirsek, yani birileri gibi teröristlerin ele başlarının sırtını sıvazlama yerine karşılarına dikilen kalabalıktan olursak bu belayı alt ederiz..

Ez cümle terörist insana, vatana, bayrağa, ezana, imana ihanet eden haindir hain… Ve hain olmak için illa ihanet etmene gerek yok hainle yanyana durursan da hainsin…

Kalın sağlıcakla