TRT’NİN KOVBOY FİLMLERİNİ KALDIRMASI – 5 Eylül 2018

Amerika’nın alenen üzerimize saldırdığı, hücum ettiği bugünlerde, milli direniş ve topyekun yerli bir duruş sergileyen milletimiz (Fırsatçılardan bahsetmiyorum onlar da Amerika’nın içimizdeki yardakçıları zaten) her alanda tepkisini göstermeye devam ediyor.

Amerika niye saldırıyor, ekonomideki sorumlu kim, bu kriz midir savaş mıdır, ne olacak abi bu ülkenin sonu gibi kendi içimizde sorduğumuz soruların cevabını da aslında hepimiz gayet iyi biliyoruz.

Hiç kıvırmaya gerek yok; Türkiye güçlendikçe uğradığımız saldırıların çapının büyüdüğünü sen de en az benim kadar iyi biliyorsun.

Şimdi gelelim konuya, hepimiz mutlaka izledik, yaşımız yetmese de babalarımızdan dinledik TRT’deki Pazar günleri yayınlanan kovboy filmlerini. 1980 yılından beri aralıksız yayınlanan bir kuşaktı Western kuşağı.

Son dönemde yaşanılan tüm bu saldırılara ve zora sokmalara karşı her alanda olduğu gibi Televizyon ekranlarında da başlayan ‘milli seferberliğe’ TRT de kovboy filmlerini yayından kaldırarak katıldı.
Ve Amerika’nin bize Kızılderili muamelesi yaptığı bugünlerde, buram buram Amerikan propagandası kokan bu filmlerin yerine yerli yapımların yayınlanması kararı alındı.

Şimdiye kadar western filmlerine nostalji dedik, babadan oğula gelenek dedik, pazar sabahlarımızın neşesi dedik falan. (Gerçi onu da niye demişiz, oturup izlemişiz anlamıyorum ama neyse)

Amerika emperyalizmi ve yayılmacılığını işleyen, yerli halkı katlederek, yerinden yurdundan edilmesini konu eden, masumları düşmanlaştırıp öldürdükten sonra da Amerikan ideallerini dünyaya yaymayı amaçlayan, Hollywood kuralı olarak her filmde mecburi 3 kez Amerikan bayrağını göstererek bayraklarını gözümüze gözümüze sokan kovboy filmleri kaldırıldı diye yine o çok bilmişler TRT’nin “siyaseten kirlendiğini” söylediler.

O da yetmedi bu bağnazlıkmış, telifleri ödenmiş filmlere neden böyle bir karar alınmış, TRT artık bir kesimi kaybetmiş, eskiye dair güzel olan ne varsa yitirmelerine üzülmüşler.

Valla bu neyin kafası ya, hangi şuursuzluk ve akıl tutulmasıyla yazıyorsunuz bunları anlamıyorum ama şunu artık aklınızın bir köşesine sokun, hatta öyle bir sokun ki, tüm benliğinizle bu gerçeği hissedin…

Türkiye artık eski Türkiye değil, Türk milleti de o eski uyuyan, korkan, sesini çıkarmaya çekinen bir millet hiç değil. Ticari karı, kanala kazancı, senin nostaljik sevdaların için duruşunu, kimliğini, prestijini yok edip düşman sevindirecek bir yer değil artık burası.

Herkesin milli direniş için seferberlik başlattığı bir dönemde ne yapacaktık? Bu Amerikayı yücelten saçma sapan filmleri izlemeye ve yenilerine de para ödeyip satın almaya devam mı edecektik? Film sonunda da yalandan kahraman olan Amerika’yı mı alkışlayacaktık?

Bir de şöyle bir şey dikkatimi çekti. Dün PKK’nın partisi için her renkten kesimin mecliste olması lazım diyenlerle, bugün yerli ve milli televizyon olmaz, televizyonculuk global olmayı, ulusal olmayı gerektirir diyenler maalesef yine aynı kişiler.

Yahuu, siz Hollywood üzerinden oluşturulan algıya tav olmaya devam edin, yıllardır iliklerimize kadar işlemeye çalıştıkları zehiri yutmaya devam edin, vatan hainlerine yalandan küfredip leş kargalarının piyasalarında boy göstermeye devam edin.

Biz alayınıza karşı, ne edüğü belirsiz tüm pisliklere karşı, dünyanın en büyük gücü diye kendini satan Amerika’ya karşı “BU DA GEÇER YA HU” deyip dik duruşumuzdan, omurgalı milli tavrımızdan, vatan aşkımızdan ödün vermeden, 2071 hedeflerimize adım adım yürüyeceğiz…

Size de tavsiyemiz, bizi izlemeye devam edin…

Kalın sağlıcakla