ULAN ŞEHİR EŞKİYALARI! SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN! – 22 Nisan 2020

10

Hayırdır ya? He? Hayırdır hayır…

Sırtını Kandil’e dayayan sizler yürek mi yediniz de ulu orta eşkıyalığa sıyırdınız paçaları he? Domuz etiniz bitti belli ki Sayın Canan Kaftancıoğlu. Böyle şehre indiniz, böyle bir arayışın içindesiniz öyle mi? He?

Meseleyi bilmeyenler vardır. Üç beş gün önce Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun üzerinden yeni bir soytarı gösterisine kalkışmışlardı. Neymiş? İşte Fahrettin Altun usulsüz ihaleyle Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait arsayı kiralayıp yalı yapıyormuş Boğaz’a. Tüm bu iftiralar tek tek yalanlanıp olayın aslı astarı gün yüzüne çıktı. Bir iddianın daha gerçeği yansıtmadığı kamuoyuyla paylaşılınca bunlardan yeni bir eşkıyalık şovu daha geldi. E tabi yatıp kalktıklarıyla hemhâl olunca eşkıyalıktan da el alıyorlar galiba.

CHP’nin Üsküdar İlçe Başkanı, Fahrettin Altun’un ailesi ve çocuklarıyla yaşadığı evi yani bir ailenin mahremini fotoğraflayıp ağa babalarına aktarırken yakalanıyor. Enselenince de tutuşuyor. İşte kaçak inşaat yapılıp yapılmadığını kontrol etmiş, yok işte kent suçu işlenip işlenmediğine bakılıyormuş… Sonra? O bazı dönemlerde masanın üzerine çıkarılıp böyle gösteri yapması istenen Kanas Canan giriyor devreye. Başlıyor o süslü cümlelerle atar gider yapmaya. Bu devlet düşmanı ve terör sempatizanı kadın diyor ki, işte kamunun malını koruyoruz, halkın hakkını kolluyoruz, devletin malını korumayı herkes öğrenecekmiş, yine gelecekmişler…

Bak bak bak… Allah Allah…

Pardon da siz kamu malı korumayı devletin otobüsünü yakarak, polis arabalarını yağmalayarak, devlet binalarını ateşe vererek yapmıyor muydunuz? He? Siz vatandaşın hakkını savunmayı şehit düşen Mehmetçiklerimize leş diyerek yapmıyor muydunuz? He? Siz bu toprakların gerçek sahiplerini, insanını hor görüp “İnsanlık sizde kalsın, işte biz Ermeni oluruz, gay oluruz, Yahudi oluruz” demiyor muydunuz siz? Siz vatandaşın hakkını hukukunu savunmayı PKK’ya aleni şekilde destek vererek, onlarla kol kola girerek üzerine bir de şehit cenazelerine göstermelik gidip birde bunun üzerine yumruklanıp mağdura yatarak yapmıyor muydunuz siz? He?

Şimdi ne oldu da vatandaşın canını, kamunun malını savunma derdine düştünüz? Hukuk sistemi, adalet diye tutuşuyordunuz… Ulan siz kimsiniz de bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na, Cumhurbaşkanı’nın en yakın isimlerinden birinin evini ifşa edebiliyorsunuz he? Siz bu ülkeyi muz cumhuriyeti sandınız da öyle kafanıza göre aile mahremini, özel hayatı hiçe sayarak paparazilik peşine mi düştünüz he?

Dün Üsküdar İlçe Başkanınızın hatta şöyle diyelim Üsküdar İlçe Örgüt Başkanınızın yaptığı hedef göstermedir, ihanettir. Tıpkı Can Dündar haininin yaptığı o MİT tırlarının ifşası gibi, tıpkı oda TV denen o tetikçilerin istihbarat mensubu cenazesini basına servis etmesi gibi ihanettir, şerefsizliktir ve suçtur.

Şunu iyi bilin, “Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz.” derler. Şu an bir salgınla uğraşıyoruz. Sabır ayı olan ramazan geldi. Onun için sükûnetimizi koruyoruz. Ammaa zamanı gelince bu devlet de bu millet de itini de bağlar, atını da nallar.

Dedik ya, hele geçsin bir şu süreç. O vakit hangi dilden anlıyorsanız o dilden konuşuruz sizle. Sakın sizin gibi kolpa yapıyoruz, ergen ayağına yatıyoruz diye de zannetmeyin he. Bizim arazide nasıl konuştuğumuzu, hangi dilden nameler dizdiğimizi merak ediyorsanız gidin o 15 Temmuz’da darbe yapmaya çalışan hainlere sorun bizi. Sur’da, Hakkâri’de, Şırnak’ta açtıkları çukurlara gömdüğümüz o fistanlı hevallere sorun bizi. Bizi en iyi onlar anlatır size.

Son olarak ben size “Bir gece ansızın…” diyeyim, gerisini siz anlayın. Tamam?

Hadi kalın sağlıcakla.