ÜLKESİNDE DOLAR YÜKSELDİ DİYE SEVİNEN ŞEREFSİZLER! – 8 Ağustos 2018

Evet kızgınız, öfkeliyiz, cebimizdeki paranın değer kaybetmesi ya da eksilmesiyle insan olarak, nefsi olarak içimiz içimizi yiyor. Bundan dolayı da belki sürekli bir umutsuzluk halindeyiz. Ona buna şuna devlete, siyasetçisine, yöneticilerine hep birilerini suçluyor, söyleniyoruz ki haklılık payımızda var…

Hedefi bugün tek bir kişi olarak görüp, ekonomiyi yönetememe mavalları savuranlar, dolar, euro üzerinden saçma saçma espriler yapanlar, doların yükselmesini AK Parti, MHP seçmenine bağlayanlar, rahip Brunson’u verelim de şu dolar işini halledelim diye konuşanlar…

Allah aşkına çıkarın o at gözlüklerinizi de elinizi 1 dakikalığına vicdanınıza koyun.

1960’larda Türkiye’yi köşeye sıkıştırma operasyonların da hedef Menderes miydi? Ya da Kıbrıs Barış Harekatı sonrası ABD ambargosunda hedef Ecevit miydi? He?

Hedef Türkiye. Hedef bu millet. Hedef bu topraklar.

Doğusundan batısına karış karış, milim milim, ilmek ilmek bu topraklar. Oyunları bozan, diz çöktürüp boyun eğdiremedikleri ve eğdiremeyecekleri Türkiye. Bu sadece bugünün meselesi değil ki, 1000 yıllık dert bu.

Bir tane Türkiye var kardeşim. Ve hepsi adları gibi biliyor ki Türkleri topla tüfekle yenemeyeceklerini, bizim morallerimizi bozup, birbirimize düşürüp, biz bittik algısının çukuruna düşürmeye çalışıyorlar bizi.

Şimdi bu toprakların bir evladı olarak diyorum ki. Bizim gücümüz kendimizde, birliğimizde, inancımızda, bayrak için kol kola girip yürüyüşlerimizde.

Çanakkale Zaferi’nde o yokluğa rağmen iliklerine kadar o milli ruhu taşıyan kimlerdi?

Kurtuluş Savaşı’nda evladının üzerindeki battaniyeyi alıp mermiye saran, cepheye koşan kimlerdi?

15 Temmuz gecesi levyelerle F-16’ya kafa tutan, tankların önüne dikilen kimlerdi? Bu milletin ta kendisiydi.

Şimdi de çözümü yalnızca siyasetçilerden, devletten bekleyip, boş boş konuşmayacağız. Üç beş vatansız ruhsuzun söylemlerine ‘yav heee heee’ deyip geçeceğiz, gerçek vatan sevdalıları olarak biz de taşın altına elimizi koyacağız.

Bu milletin gariban evlatları, vatanı ne zaman kendisine ihtiyaç duyduysa korkmadan canını ortaya koydu. Sıra şimdi parası olanların servetlerini ortaya koymasında.

Vakit, yatırımını millete feda etme vakti

Ekmek yediğin, para kazandığın, bu topraklardan servet elde edip büyüttüğün yatırımları şimdi ihtiyacı olan devletine, milletine feda etme vakti. Paraya hükmeden zenginler, iş adamları, para babaları sıra sizde artık. Vatan mı daha kıymetli, yoksa yastık altındaki dolarlarınız mı şimdi göreceğiz bunu.

Eyyyy bu topraklarda servetlerine servet katanlar..

Amerikan’ın açık açık EĞİL, BOYUN EĞ, BENİM ESARETİMDE KAL çağrısına göz yumup yine istediklerini mi vereceksiniz, yoksa dik duruşunuzla ülke ekonomisinin hareketlilik kazanması için gerekli yükü omuzlayıp bu topraklarda tarih mi yazacaksınız?

Biz yine topyekün millet olarak, başlatılan bu ticaret savaşında, safımızı bayraktan yana, milli şuurdan yana tutup 5 lira 10 lira 100 lira da olsa elimizden geleni yapacağız…

Ve buradan da devlet başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunuyoruz.

Başlatın bir kampanya, başlatın bir seferberlik, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, kurun meydanlara yardım sandukalarını, verelim, bozduralım elde var ne dünyalıklarımızı…

Biz bu ülke için canımızdan geçmişiz, malımızı vermişiz çok mu? (15 Temmuz gecesi bankamatiklere, marketlere koşanlar anlamazlar ne demek istediğimi)

Ve son olarak; Allah kimseyi ülkesinin bozulan ekonomisine sevinip ellerini ovuşturacak kadar da şerefsiz yapmasın.

Kalın sağlıcakla