UYANIN BEYLER! 15 TEMMUZ İHANETİ SULANDIRILIYOR – 13 Ekim 2016

15 Temmuz tarihi bu toprakların ikinci Çanakkale’sidir.  Bir varoluşun, yeniden dirilişin adıdır. Bizden görünen, bizim gibi giyinen, bizim gibi yaşayan bir grubun aslında hiçbir zaman bizden olmadıklarının gözler önüne serildiği tarihtir, 15 Temmuz.

15 Temmuz’u unutmak, unutturmak bu millete yapılacak en büyük ihanettir.

Sn. Cumhurbaşkanımızın gayreti ile 3 ay geçmesine rağmen hala 15 Temmuz ihaneti, gündemdeki tazeliğini koruyor, Elhamdülillah.

Lakin günlerdir gazetelerde, televizyon kanallarında anlam veremediğim bir çalışma yapılıyor. Birazdan anlatacağım bu anlamsız filmin, profesyonelce yönetilen çalışmanın art niyetle yapıldığını düşünmüyorum. Büyüklerimizin de söylediği gibi; ‘Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile örülüdür.’

Şimdi gelelim 15 Temmuz’un nasıl sulandırıldığına… İki aydır hangi televizyon kanalını açarsanız karşınızda bir itirafçı konuşuyor. Yıllarca bu hainlerle yol yürümüş, kirli ilişkilerin paydası olmuş bu tipler FETÖ’nün nasıl bir yapıya sahip olduğunu, neler amaçladığını kamuoyuna anlatıyor. Sapkınlıklar, saçmalıklar, akıl tutulmaları, körü körüne bağlılıklar art arda anlatılıyor. Kirli kazağı saklayanından, burun çekilmiş kâğıt mendili yiyene kadar aklınıza ne tür saçmalıklar gelirse yapılmış bu camianın içinde. Bir efsanenin bütün detayları gözler önüne seriliyor bu programlarda. Yetmezmiş gibi F.Gülen’in yattığı, kalktığı, görüşmeler yaptığı odalar, koltuklar, halılar, yataklar şok şok şok! diye ekranlardan vatandaşa servis ediliyor.

Hiç düşündünüz mü bunlar niye anlatılıyor vatandaşa? Ne amaçlanıyor? Neredeydi bu anlatıcılar otuz yıldır? Veya itiraf edenler, detaylarla bizi bu hareketin, bu topluluğun hasta ve sapkın bir hareket olduğuna inandırmaya çalışan bu tipler her şeyi anlatınca aklanmış mı oluyor?

Beyler!

Bu millete ne anlatırsanız anlatın, anlattığınız veya anlatacağınız hiçbir şey, 15 Temmuz gecesinden daha etkili olmayacaktır. Bu millet 15 Temmuz gecesi her şeyi en ince ayrıntısına kadar görüp sokaklara döküldü. Onun için gazetelerinizde, televizyon kanallarınızda anlattıklarınız bu milleti etkilememekte. Sadece yaptığınız şey, bu ihaneti sulandırmaktır. Asıl kilitlenmemiz gereken içimizdeki hainleri temizlemek olmalıdır. Bakış açımızı başka yerlere çekmenin anlamı ve amacı ne olabilir ki?

Bu oyuna düşmeyelim. FETÖ ile ilgili bilgi vermek isteyen gitsin devlete versin. Bu yapının şifrelerini çözüp tedbir alacak olan millet değil devlettir.

15 Temmuz gecesini sulandırma adına Sn. Cumhurbaşkanımızın canlı yayına bağlandığı telefona bilmem hangi işadamını bilmem kaç bin dolar veriyor haberi yapan Show TV’nin yerini bugun A Haber, Kanal 24, Ülke TV almış durumda. Niyetleri iyi olsada bu kanalların yaptıkları işin sonucu iyi olmayacaktır.

Kalın sağlıcakla…