YEDİ DÜVELE KARŞI NEDEN Mİ DEVAM? – 10 Mayıs 2018

Yıllardır ülkemizin sırtına kene gibi yapışmış olan, kendi menfaatini, kendi rahatını, kendi çıkarını, kendi makamını, vatanından, bayrağından, ezanından önde tutanlar kirli ittifaklarla, kısır siyasetleri ile münafık halleriyle bir araya gelip sandıkta, meydanda yenemedikleri bu milleti sosyal medya üzerinden yenebileceklerine, diz çöktürebileceklerine inanıp bir hashtag ile besmelenin karşısına dikilmişler…

Yüzyıllık uykudan uyanan, diriliş ruhu ile yeniden bir başlangıç yapan bir milleti terörle, kaos ile, sokak çatışmaları ile, darbelerle durduramayacağını anlayanlar TAMAM, algısı ile yolundan döndürmeye çalışıyorlar.

Hayatlarının her alanında TAMAM deyip boyun eğmeyi kabullenmiş bu ittifakçı, fırsatçı, fikirsizler DEVAM demenin ne demek olduğunu anlayamadan, kavrayamadan yazıp çizmeye, sosyal medya hesaplarından naralar atmaya başlamışlar…

Türlü hakaretler ettiğiniz, aşağıladığınız, bütün milli manevi değerlerine küfürler salladığınız bu millet için neden mi devam?

Gecesini gündüzüne katarak yollara düşen, bütün haçlı ordularının ve o orduların içimizdeki tasmalı köpeklerinin devirmek istediği bir adamı, Abdülhamid’in yalnızlığına bırakmamak için devam.

Politikayı mahalle kavgasına çevirip gözünü yakıp yıkmaya, yatırımları durdurmaya, yapılanları satmaya, bedeller ödeyerek bugünlere taşıdığımız izleri silmeye çalışanların karşısında hep devam yine devam.

Yenilmekten ders almayan, balkonlardan tank alkışlayan, tek devlet tek millet tek bayrak ve tek vatanın anlamını bilmeyen, dün kendisini kazığa oturtmak isteyenlere ses çıkarmayıp bugün Pennsylvania’daki köpeğin 15 Temmuz girişimini diri tutmak için parti kurup kürsülerden tehdit savuranların alayına karşı devam.

Ümmetin umuduna, vicdanın sesine, mazlumun çığlığına, hakkın davasına, ecdadın izlerine sımsıkı sarılmak için yine devam.

Milletin iradesine pranga vurmak isteyen yalancı, soytarı, fikirsiz beyinlere eyvallah etmeden,

Dünya 5’ten büyüktürü bütün dünyanın beynine beynine kazımak için devam.

Geri çekilmeden, kimsenin önünde eğilmeden, dirilip yeniden şahlanmak için devam…

Sahte iyiyi giyinenlere, inceden tutuşanlara, kılıcı hep kendine sokanlara Fırat’ın hem doğusunda, hem de batısında boğulanlara, haddi olmayan taşları atıp ketıllarda suyu kaynayanlara yeter ulan deyip biz yine devam.

Amerikalılara savaşın Hollywood’daki gibi olmadığını El Bab’da, Cinderes’te, Afrin’de nasıl gösterip üniformalarıyla toprağa gömdükse, 24 Haziran’da da seçimin sosyal medya hesaplarından kazanılamayacağını göstermek için devam…

Dün Allah’a, peygamberimize hakaretler eden karikatür dergilerini meclis kürsülerinden sallarken bugün Müslümanlardan oy almak için Kuran sevgisinden, veda hutbesinden bahseden ikiyüzlü sahtekârlardan ebediyen kurtulmak için devam.

Ve en nihayetinde

Olimpos dağının çocuklarına karşı Hira dağının çocukları olarak Çanakkale’de, Gezi’de, 15 Temmuz’da, ve Afrin’de nasıl destan yazdıksa bu gün aynı ruh ile, aynı heyecan, aynı iman ile topunuz gelin dediğimizde, toplanıp gelen yedi düvele karşı yeniden destan yazmak için ölümüne DEVAM.

Sırtını Allah’a yaslayan, söz konusu vatan olunca sağına soluna bakmayan ve üstad Necip Fazıl’ın Sakarya diye sana bana, bu memleketin öz evlatlarına seslendiği gibi;

Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya;

Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya!