YİĞİDİ ÇÖKERTMEZ KAHIR, YİĞİDİ GÜL AĞLATIR – 12 Ocak 2018

Bundan 10-15 sene önce reyting rekorları kıran “Deli Yürek” dizisinde dinlediğimiz bir müzik vardı. “Yiğidi gül ağlatır” diye

Dava adamı merhum Ömer Lütfi Mete’nin yazdığı bu şarkının sözlerinde

“Nice namert ava çıksa, tuzak kursa, kurşun atsa;

Yiğidi çökertmez kahır.

Yiğidi gül ağlatır..” derken yiğidin sitemini dile getirmişti.

Haftalardır köşelerine, ekranlarına, manşetlerine malzeme çıkarmaya çalışan leş kargalarına bazıları istedikleri malzemeyi maalesef altın tepside sunup yiğidi ağlatma, çökertme derdindedir.

Konuşması gereken yerde susup ortadan kaybolan, susması gereken yerde ise sırıtarak konuşmayı meziyet bilenler, pusuda bekleyen çakallar gibi havayı koklayıp nabza göre şerbet vermeyi planlıyorlar.

Gaflete düşüp Bakanlık, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı gibi makamlara geliş hikmetini kendinden bilen bu zat-ı şahaneler neden çıkıp meydanlara “Ben siyaset adamıyım 2019’da adayım” demezler ki.

Veya pamuklara sarılıp el bebek gül bebek büyütülen, bu zatlar fitneyi durdurma adına “Ben aday değilim, dava arkadaşlarımla beraberim” demezler.

Bu arada Gazeteci Aydın Ünal’ın dediği gibi bu zatlar, çok bilgili, çok yetenekli, ılımlı, uzlaşmacı, çok da tecrübelidir.

Ama sormazlar mı adama;

Tek başınıza hangi seçimi kazandınız? Hangi başarının altına imzanızı attınız? Hangi saldırıyı göğüslediniz? Hangi riskin altına elinize soktunuz? Kimle kavga ettiniz? En son ne zaman yumruklarınızı sıktınız?

Bu sorulara doğru dürüst cevap veremeyenler, birkaç gün önce milli bir irade ortaya koyup herhangi bir fitnenin oluşmasına müsaade etmeyen Devlet Bahçeli’nin adamlığından hiç mi ders çıkarmazlar.

Yoksa, yanı başında milli ittifak dururken davasını ve yol arkadaşlarını yabancı kayıklara binerek satanlar Erdoğan’ı alt edeceklerini mi sanıyorlar?

Dün bizim derdimiz “Osmanlı ile değil Abdülhamit ile” diyenler, Abdülhamit’i indirip Osmanlı devletini yıktılar.

Bugün ise Erdoğan’ı hedef alanların niyeti de amacı da aynıdır.

Yani dostlar;

Bugün milli ittifakın çatısı altında toplanmak sadece Erdoğan’ın yanında olmak değil, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklaline ve istikbaline sahip çıkmaktır.

Kalın sağlıcakla