”BİZ” GİBİ GÖRÜNEN AMA HİÇ BİR ZAMAN ”BİZ” OLAMAYAN ”ORTA YOLCU” ABDULLAH GÜL – 2 Ocak 2018

Ülke olarak, istikbal mücadelesi verdiğimiz, bıçak sırtı bir zaman diliminin içerisinden geçiyoruz.

Bir buçuk milyar Müslüman aleminin “Anka kuşu“ misali ülkemizin küllerinden yeniden doğuşunu dualarla desteklediği bu günlerde malum odakların türlü saldırılarına maruz kalmamız abesle iştigal bir durum değil.

Abes olan yıllarca, “biz” gibi görünen ama hiçbir zaman “biz” olamamış insanların yersiz ve zamansız beyanlarını, tweetlerini görmemizdir.

Yıllarca sırtını yasladığın, yol yürüdüğün, elini havaya kaldırıp ‘Kardeşim‘ diye makamlar verdiğin insanların en sıkıntılı günlerde dut yemiş bülbülü oynayıp da ota .oka açıklama yapması pek iyi niyetli bir durum değildir.

Sırtında hiç yumurta küfesi taşımamış, hapse atılmamış, siyasi linçlere muhatap olmamış, annesine, karısına, çocuklarına sinkaflı küfürler edilip iftira atılmamış insanların, birilerinin kayığına binmesi, hatalı gördüğü durumları özelden birebir söylemek varken basın üzerinden dava arkadaşlarına ayar vermeye çalışması hangi kelime ile açıklanır bilmiyorum.

Bildiğim, bu millet bu orta yolcu tipleri özgül bir ağırlıkları olduğu için değil, Tayyip Erdoğan’la birlikte yol yürüdükleri için sevdiği, baş tacı ettiğidir.

Erdoğan “dava arkadaşlarım” dediği için sizi omuzlarına alan bu millet bütün sessizliğinize, vefasızlığınıza, sinsiliğinize rağmen sesini çıkarmamıştır. Ancak bu millet Erdoğan’ın size sırtını döndüğünü duyunca-görünce değil kayıkları-gemileri limanı yakmaktan çekinmeyeceğini bilmelisiniz gülüm.

Ya bu milletin size gösterdiği muhabbetin gereğini yapın,

Ya da,

Çıkıp adam gibi “ben sizinle değilim artık, kendimden başkası da umurumda değil” deyin.

Kaçak dövüşmek yok, namert gibi karanlığa ok atmak yok. Ben güreşçiyim diyorsanız yiğit gibi meydana inecek, oku atınca mert gibi yayı havaya kaldıracaksınız. ‘Bu oku ben attım’diye!

Merhum Akif bak ne güzel söylemiş;

Nasihatım sana; Herzeyle iştigali bırak;

Adamlığın yolu nerdense, bul da girmeye bak.

Adam mısın: Ebediyyen cihanda hürsün, gez;

Yular takıp seni bir kimsecikler sürükleyemez.

Adam değil misin, oğlum; Gönüllüsün semere,

Küfür savurma boyun kestiğin semercilere.

Kalın sağlıcakla