1 KASIM SEÇİMLERİ NEDEN ÖNEMLİ? – 30 Ekim 2015

Son iki yıldır bu ülkede üç seçim yapıldı ve 1 Kasım’da dördüncü kez sandığa gideceğiz.

Mart 2014’de yerel seçimler; ilk defa paralel yapının elemanları, şer odakları ile işbirliği yaparak mevcut hükümete ders vermek istediler, başaramadılar.

Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri; MHP ile CHP’nin ortak aday etrafında buluşup, cemaat desteği ile ilk defa halk tarafından seçilecek Cumhurbaşkanlığı makamını Recep Tayyip Erdoğan’a kaptırmak istemedi, başaramadılar.

7 Haziran 2015, Genel seçimler; Cemaatin yanı sıra Aydın Doğan Medyası, arazide cansiperane mücadele ederek 13 yıl süren istikrarı bozmak, ülkeyi koalisyonlar dönemine götürerek Yeni Türkiye’nin önünü kesmek istedi, başarmaya çok yaklaştılar.

Her seçim önemliydi bu coğrafyada. Lakin 1 Kasım seçimleri bir başka önem taşıyor bu tabloyu görünce…

Peki, 1 Kasım seçimleri neden bu kadar önemli hale geldi? 1Kasım’ı diğer seçimlerden ayıran en önemli nüans neydi? Veya soruyu toparlayabilme adına, “1 Kasım nedir?” diye soralım.

Kırılma noktası mahiyetindeki 1 Kasım seçimleri;

* Hilal ile Haç’ın oylanmasıdır.

* II. Abdülhamit ile onu kızıl sultan ilan eden zihniyetin rövanşıdır.

* Gerçek vatansever ile tasması dışarıdan tutulanların mücadelesidir.

* Said-i Nursi ile ona yaşam hakkı tanımayanların kapışmasıdır.

* İdam sehpasında dahi milletine dua eden Adnan Menderes ile ezanları susturan ve milletin kararını darağacına çekenlerin hesaplaşmasıdır.

* Rahmetli Erbakan ile 28 Şubat’ta sokaklarda tank yürütenlerin karşı karşıya geleceği zamandır.

* Zalim ile Mağdurun güç kavgası vereceği tarihtir.

1 Kasım gecesi sevinç naraları;

Ya İsrail’den, Fransa’dan, Almanya’dan, İngiltere’den, Amerika’dan yükselecek,

Ya da Irak’tan, Suriye’den, Mısır’dan, Somali’den, Bosna’dan, Arakan’dan, Mekke’den, Gazze’den, Azerbaycan’dan arşa değecek.

Bu nedenle herkes tarafını net bir şekilde belli edecektir.

Ya eski Türkiye’den yana tavır sergileyeceğiz, Yâda Yeni Türkiye’den yana tavır alarak Büyük Türkiye yürüyüşümüze devam edeceğiz.

1 Kasım seçimlerinin millet ve ümmet için hayırlar getirmesini, bu coğrafyaya umut bağlayan bütün Müslümanların umutlarının karşılık bulmasını niyaz ediyorum.

Kalın sağlıcakla…