ABD’YE KAZANDIRDIĞIMIZ PARALARI GERİ ALMA VAKTİ! – 13 Ağustos 2018

Kısa bir zaman önce Japonya’da bir genç tam burslu olarak Amerika’ya üniversite okumaya gider. Tek bir kıyafet ile okula gidip gelen cafelerde, AVM’lerde takılmayan ve tek derdi okumak olan bu Japon gencin bir gün gömleğinin düğmesi kopup düşer ve bu genç kopan düğmesinin yerine yolda bulduğu boş bir kola kutusunun açma halkasını tutturur. Ve okula bu şekilde gidip gelir. Bunu gören arkadaşları onunla dalga geçer, alay ederler ama o pek aldırmaz.

Halkını katleden ülkeye düğme parası bile vermeyen genç…

4 yılın sonunda mezuniyet töreninde bölüm birincisi olarak kürsüye çıkan bu genç, yaşadığı düğme olayını anlatır ve arkadaşlarına, “Bir çoğunuz benimle dalga geçtiniz, aşağılayıp alay ettiniz benle, o gömleğimdeki kola kapağı yüzünden. Sebep şuydu; ben buraya tam burslu geldim, hiçbir şeye para ödemedim. Hiroşima’da halkımı katleden bir ülkeye bir düğme parası dahi vermemek içindi o hareketim. Siz ülke olarak benim kazandığım tek bir kuruşu dahi hak etmiyorsunuz ve ben 4 yıl okuyup bugün ayrılacağım bu ülkeye tek kuruşunu dahi kaptırmadan veda edeceğim için mutluyum, gururluyum.” der.

Şimdi bu hikayeyi niye anlattım? Ekonomik saldırıların her gün daha da tırmanarak, zorlayarak, hiçbir devletlerarası hukuka bağlı kalmadan devam ettiği bugünlerde biz ne yapacağız? Kös kös oturup üzerimize çullananlara eyvallah çekip uysal koyun mu olacağız, yoksa bu Japon genç gibi aslanlar gibi onurlu bir duruş mu sergileyeceğiz?

Ahlamalarla, vahlamalarla da boşa kürek çekmeyecek, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.

‘Türkler bitti’ diyenlere topyekûn savaş

Babannemin dediği “El’den kime ne hayır gelmiş de bize gelsin” sözünü unutmadan, israftan, aşırı lüksten, marka takıntısından, popüler kültürün yabancı kahvecilerinden, restaurantlarından, yiyeceğinden içeceğinden uzak duracağız. Ben 20 liradan tasarruf edeceğim, sen 300 liradan, bir başkası 1000 liradan. İşte böyle böyle biriktirip, Bugün Türkler bitti manşetleriyle salya akıtanlara birliğin, topyekûn adım atmanın, adam gibi dik duruşun altın vuruşunu yapacağız.

Tabii biz vatandaş olarak bu mücadeleyi verirken yerli ve milli markalardan da aynı mihvalde tavırlar, açıklamalar ve milletin inancını tetikleyecek hamleler bekliyoruz… Mesela Google, Youtube, Facebook, Instagram, Twetter gibi Amerika’nın lokomotif markalarına, yerli markalarımızın 1 yılda kazandırdığı para yaklaşık 35 milyar lira!

Türk firmalara Türk Lirası çağrısı

Bugün itibariyle tüm yerli fırmalarımız tek bir ağızdan açıklamalar yapıp planlanmış tüm reklamları kestiklerini kamuoyuna duyurmalı, sözleşmelerini zararına da olsa fesh etmelidir. Çünkü bu soysuzların canına, kutsalına, namusuna dokunsan umursamazlar, paralarına dokunduğun kadar… O nedenle anladıkları dilden ivedilikle cevap vermeliyiz.

Bu süreci, sanayicisinden, inşaatçısına, tüccarından küçük esnafına kadar kimin elinden ne geliyorsa korkmadan, çekinmeden aksiyon alıp doğru hamlelerle fırsata çevirebiliriz.
Yok aga, bu sefer mesele farklı! Kural tanımayan, kendini dünyanın efendisi zanneden Amerika’ nın başlattığı alenen bir savaştır bu. Ve bu savaşı biz başlatmadık ama bitiren biz olacağız inşallah.

Milli para üzerinden ticaret!

Bugün Rusya, İran, Ukrayna ve Çin ile milli para üzerinden ticaret yapacağız. Bugün dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlar, Katar da, Kuveyt de, Bosna da, Azerbeycan da ellerindeki doları bozup TL’ye yatırım yapıyorlar… Yüzyıldır bölük pörçük olan Müslümanlar birleşiyor beyler…

Çünkü herkes anladı artık doların yükselme sebebinin Erdoğan’ın ülkeyi yönetememesinden değil, ABD’nin Erdoğan’ı yönetemediğinden dolayı olduğunu.

Bedeller ödesek de kazanacağız

Evet kazanacağız, bedeller ödesek de, sıkıntılı günler geçirsek de önce inanıp sonra kazanacağız.

Kazanacağız çünkü; İstiklal ruhu bizim genlerimizde var, birlik-beraberlik bizim soyumuzda var. Kimse korkmasın, Anadolu toprağında 7 düvele yetecek bereket var. Bu topraklar kendine inanan, güvenen, sahip çıkan ve ne olursa olsun şükreden kimseyi aç bırakmadı, evelallah bırakmaz da..

Hoca Ahmed Yesevi’nin dediği gibi ‘Tok karnına Horasan’ın köpekleri de şükreder, önemli olan açken şükretmektir.’

Bu saatten sonra malını, mülkünü, cebini düşünen, milletçe savaşın ortasındayken kriz fırsatçılığı yapan, el ovuşturan, kaos çığırtkanlığı yapan, bu sıkıntılı ortamdan siyasi rant devşirmeye çalışan soysuz köpektir…

Ve bilinmelidir ki, bu topraklar soysuz köpeklere ev sahipliği yapmayacaktır…

Kalın sağlıcakla..