AYDIN DOĞAN MEDYASI VE PKK PROPAGANDASI – 12 Ocak 2016

Aydin Doğan Medyasi Ve Pkk Propagandasi

Son üç gündür Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’daki o malum olay konuşuluyor. Kimi “Kurguydu” diyor, kimi “Beyazıt Öztürk’ün suçu yok, ekibi yanlış yönlendirdi” diyor.

Ardından Beyazıt Öztürk; Kanal D Ana Haber’e konuk olup tüm kamuoyundan özür dilemesi geliyor ve bizlere canlı yayının zorluklarından, kafasındaki farklı düşüncelerden, seyircinin çok ses çıkarıp telefonu duymadığından bahsediyor.

Yetmez düşüncesiyle kendisinin de bir polis çocuğu olduğunu, babasının evden çıkarken ki o duygusal anlarını da ekliyor. ‘Hadi bu da benden olsun’ dercesine şehit haberleri geldiğinde nasıl programlarını iptal ettiğini de duygu yüklü bir ses tonu ile anlatıyor bizlere…

Bir ricada da bulunup sıyrılmak istiyor bulunduğu durumun pisliğinden “Lütfen beni siyasete alet etmeyin…”

Çok acımasız bir tutum olacak ama bir insan canlı yayında, milyonların karşısında bir infiale sebep olduğunda cezasını çekmelidir diye düşünüyorum. Aksini düşünenlere; yıllar önce canlı yayında “Mum söndü” gafını yaparak alevi vatandaşlarımızı incittiği için linç edilen, görevine, programına son verilen, hatta TV hayatı sona erdirilen Güner Ümit’e neden merhametli yaklaşmadınız diye sorulmaz mı?

Yoksa incitilen-üzülen kesim solcu, beyaz yakalı, entelektüel (!) veya alevi kesim diye tolerans mı tanımalıyız? Anlayamadım.

Neyse, Beyazıt Öztürk’ün suçsuzluğunu kabul edelim yaptığı özür açıklamasını da yeterli sayalım…

Ama bu özür Beyazıt Öztürk için kabuldür de, Aydın Doğan Medyası için geçerli değil.

Bir adam, bir kurum, bir hata yaptığında tolere etmek kolaydır da bu hatalar art arda yapılıyorsa burada niyet farklıdır.

Hadi Beyaz Show’daki olay bir tufaya düşme idi.

Ya, kırmızı fularlı kızı konuk eden Cüneyt Özdemir?

Ya, yöre sakini diye bir teröristin röportajını servis eden Doğan Haber Ajansı?

Ya, Ahmet Hakan’ın Selahattin Demirtaş’ı konuk ettiği programda “HDP”ye oy ver Kurtul” alt yazısı?

Veya

6 Haziran gecesi saat 22.00’da DHA (Doğan Haber Ajansı)‘nın resmi twitter hesabından “Diktatörden hesap sormak için oylar HDP’ye” tweeti?

Hepsinde mi boşluğa düştünüz veya bu aksilikler hep sizi mi buluyor arkadaş?

O zaman üstünüzde büyü var gidin bir hocaya okutturun kendinizi diyesim var.

Hoca ararsanız kurumunuzu okutmak için, geçen gün PKK’ya destek veren sözde bir imam vardı Diyarbakır’da, gidin onu bulun ne de olsa iletişim bilgileri vardır sizde…

Kalın sağlıcakla…