BİR DESTANIN SENE-İ DEVRİYESİ: 15 TEMMUZ – 14 Temmuz 2018

Dünyanın bin bir türlü hali var. Acıları, sevinçleri, gözyaşları, ihanetleri var. Beklemediğin anda sırtına hançer gibi saplanan ve izini ömrü billah hatırlayıp unutmayacağın yaralar var. Yalnız, bazen bizler şerdeki hayrı göremiyor ve yüreğimize su serpemiyoruz.

15 Temmuz. O kutlu gece. Bir emanet canımızı gözümüzü kırpmadan feda ettiğimiz o gece.

Başaramayacaksınız, bizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız diye bağır bağır haykırdığımız gece.

15 Temmuz, bu milletin yaşadığı en büyük ihanetlerden ve acılardan birisidir. Yalnız dedim ya şer olarak baktığımız o gecede aslında görmemiz gereken hayırlar da vardır. Evet… Eşimizi özledik, çocuğumuza ağladık, komşumuza yandık, gazimize üzüldük. Ama o gece hiçbir şeyi düşünmeden darbecilerin önüne dikilen, tankların altına yatan herkes tek bir şey için koştu meydanlara. Tek derdimiz vardı VATAN.

Ve bugün şer olarak gördüğümüz 15 Temmuz gecesi aslında neden mi hayırdır?

İçimizdeki pislikleri tek tek temizlediği, kumpaslarına son verdiği, var oluş çabalarına engel olduğu için hayırdır 15 Temmuz.

Aklını satanlara, inancını teslim edip, kula kulluk edenlere yol verdiği için hayırdır 15 Temmuz. Milli iradenin gücünü, Türk olmanın üstünlüğünü, vatan aşkının coşkusunu yaşattığı için hayırdır 15 Temmuz.

Ölümü öldürmenin, hedefi Kızılelma görüp, geri dönmemenin ne demek olduğunu gösterdiği için hayırdır 15 Temmuz. Yaşlısından gencine, hamile kadınlarından koltuk değneğiyle yürüyenlerle tek bir olup şehadeti yaşattığı için hayırdır 15 Temmuz. Gerçek bir liderin gücünü tüm dünyaya gösterdiği için, Çanakkale ruhunu bu topraklarda bir kez daha yaşattığı için hayırdır 15 Temmuz.

Ve sen bir an olsun unutma, unutturma istiklalini ellerinde, canınla, kanınla kazandığın o geceyi.

Ve yine unutma,

Zalime boyun eğmeyen milletin adamını, siyasi hesap kitap yapmadan vatanı için safları sıklaştıran Devlet gibi Devlet adamlarını.

Unutma,

Plazmalarından darbe takip edenleri, pencereden tank alkışlayanları, müezzin tartaklayanları, o hain geceye tiyatro diyenleri…

Unutma,

Mahkeme salonlarında hainlere show yaptıran, yok elinde silah yoktu, yok darbeden haberi yoktu diye o gece hainlerle aynı safta duranlara beraat kararı veren hukukçu bozuntularını…

Ve sakın unutma!

Aliya İzzetbegoviç’in, ‘’Soykırımı unutmayın, unutulan soykırım tekrarlanır sözünü’’

Kalın sağlıcakla