BIRAKIN BİR HAFTA SONRA MEYDANLARA ÇIKAN; İKİYÜZLÜ OMURGASIZLARI BU AZİZ MİLLET TANISIN! – 1 Ağustos 2016

15 Temmuz Hain Darbe girişiminin ardından Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri ile sokaklara dökülenler bu toprakların asıl sahipleriydi. 15 Temmuz gecesi üst akılın oyununu bozan bu memleketin şöhretsiz, tanınmamış makamsız, mevkisiz vatan evlatları elde ettiği kazanımı sabahın ilk ışıklarına kadar korumak adına 16/17 gündür meydanlarda nöbet tutuyor.

Kaldırımların üzerine karton sererek oturan, evinden getirdiği iskemlenin üzerinde saatlerce Kur’an okuyarak bekleyen, parkların içerisine çadır kurup çocuğunu uyutan, kilimler serip ellerini dua için açan şehitler tepesinin aziz nöbetçilerinin yanı sıra o meydanlara farklı amaç için gelenlerde var.

15 Temmuz gecesi olup biteni korkuyla izleyen, perdelerini kapatıp ışıklarını söndüren, bankamatiklerin önünde kuyruklar oluşturan, marketlere koşup 5 TL’den paketi onlarca paket makarna alıp stok yapan, sosyal medya hesaplarını “ölüm sessizliği” moduna alan, Rüzgâra göre yelkenine açı belirleyen tiplerde, meydanlara kurulan sahnelerde nöbet tutma vazifesine girişti. Ancak biraz rötarlı olarak (6-7 güncük bir rötar).

Söz konusu Tanklar, mermiler olunca sırra kadem basıp, manzara değişince de meydanlara koşup boy gösterenleri, instagram için fotoğraf çektirenleri bu aziz milletimiz hepimizden daha iyi biliyor ve tanıyor. Bu nabza göre şerbet veren sanatçı, yazar, oyuncu, sporcu tiplerin sahnelerden vatan, milleti, Sakarya naraları atmaları da o meydandakileri gerçek okçular tepesi mensuplarını rahatsız ediyordur, eminim.

Ama çoluk çocuğunu düşünmeden abdest alıp sokağa fırlayan, Tankların karşısına bir dev gibi dikilen, kurşunlar geldikçe geri gitme yerine daha da ileri atılan, Gazi olunca “Şehit olamadım, nasip olmadı” diye ağlayan, komadan çıkınca “Reis yaşıyor mu? Memleketim kurtuldu mu?” diye soran, “Gün namusumuzu vatanımızı koruma günüdür, Öleceksek adam gibi ölelim.” diyerek merminin üzerine giden insanlar, onların yakınları, komşuları veya arkadaşları, bu tiplerin fotoğraf vermeye çalışmalarına üzülmesin, kızmasın aksine sevsin.

Sevinin, çünkü Onların yaptığı ikiyüzlülüklerinin tescilidir.

Omurgasızlıklarının, arsızlıklarının ve yaranma karakterlerinin göstergesidir.

Hiç bir güç bu tiplerin bukalemunluklarını gizleyemeyecektir ve tarih o karaktersizleri korkaklar olarak sayfalarına nakş edecektir.

15 Temmuz sadece namusumuzu, vatanımızı, imanımızı koruduğumuz bir tarih değil, aynı zamanda içimizdeki sözde demokrasi savunucusu ikiyüzlülerin maskelerinin düştüğü bir tarihtir.

Kalın sağlıcakla…