EN BÜYÜK DARBECİ SENSİN! – 17 Temmuz 2016

Milletin kendilerine emanet ettiği tankı, silahı milletin göğsüne döndüren asker görünümlü FETÖ mensubu teröristlerin cuma akşamı kalkıştığı darbe girişimi milletin destansı direnişi ile püskürtüldü elhamdülillah.

Gecenin geç vakitlerinde şiddetli çatışmaların yaşanmasına rağmen iradesine ve geleceğine sahip çıkan bu aziz millet 15 Temmuz tarihini bir demokrasi bayramına çevirdi. Silah kullanmadan, dış güçlerden destek almadan, ortalığı yakıp yıkmadan, devletin araçlarına zarar vermeden ve bankaları, dükkânları yağmalamadan yüreğini-inancını ortaya koyarak ”ya ölüm – ya istiklal” ruhu ile bir dik duruş – bir savaş verdi.

161 vatan evladının anne babasına ”Hakkınızı helal edin ben şehid olmaya gidiyorum” diyerek evden çıkıp canlarından feragat ederek verdiği bu şanlı direniş tüm dünyadan şaşkınlıkla izlendi…

Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu hayranlıkla izleyen dünya basını Erdoğan’ın nasıl bu kadar dik durabildiğini ve bu cesareti nereden aldığını öğrenmiş oldu.

Peki, neler oldu geçtiğimiz 48 saatte bir hatırlayalım;

– Boğaziçi Köprüsü’nde iradesine sahip çıkan sivil halk helikopterlerle tarandı.

– Kendilerine emanet edilen tankları durdurmak isteyen insanlar ezilerek şehid edildi.

– Atatürk Havalimanı işgal edilip millete yakın mesafeden ateş açıldı.

– Televizyon binaları basılıp silah zoruyla spikerlere korsan bildiri okutuldu.

– F16 uçakları ile emniyet binaları vuruldu.

– Cumhurbaşkanını öldürmek için ailesiyle kaldığı otel işgal edilip tarandı ama cumhurbaşkanına ulaşılamadı.

– Genel Kurmay Başkanı rehin alınıp boğazı kemerle sıkılarak zorla darbe ilanı imzalatılmak istendi.

– MİT ve Özel Harekât binası yerden ve havadan bombalanarak 47 emniyet mensubu şehid edildi.

– 15-16 yaşlarındaki askeri lise öğrencilerinin ellerine silah verip sokağa indirildi ve sokaktaki siviller rastgele taratıldı.

– Belediye başkanlıkları, valilikler işgal edildi.

– Deniz Kuvvetleri Komutanı esir alınıp gemiyle kaçırıldı.

– Cumhurbaşkanlığı sarayı bombalandı.

En önemlisi de Milletin namusu olan Türkiye Büyük Millet Meclisi içerisinde milletvekilleri varken canlı yayında bombalandı.

Kısacası bir kaç gün içerisinde detaylarını daha net bir şekilde öğreneceğimiz gizli saklı ihanet planını milletin sadece dirayetli ve cesaretli duruşu geri püskürttü.

Bu millet bu geceyi hiç unutmayacak ve gelecek nesillere onurla gururla anlatacaktır. Ancak bazı insanlar da sırf Erdoğan nefreti sebebiyle farklı söylemler dile getiriyor.

Son sözüm;

Yorumlarında, yazılarında, paylaşımlarında “Ben de darbeye karşıyım ancak aklıma bazı şeyler takılıyor” diyenlere. Bu ihanet şebekesinin yapmaya çalıştığı geniş çaplı darbe girişimiyle ilgili aklında en ufak bir şüphe bulunduran, ama ile başlayan cümleler kurabilen darbecinin ta kendisidir.

Kalın sağlıcakla.