CHP’den YÜZYILIN İTİRAFI – 18 ŞUBAT 2021

18 Şubat Story

Gara’da 13 vatandaşımız PKK terör örgütü tarafından infaz yöntemiyle şehit edildi. Haince ve barbarca.

Bu olay Türkiye için yeni bir milat olacağa benziyor. Terör örgütü PKK ile tam 37 yıldır amansız bir şekilde mücadele eden Türkiye, hem PKK terör örgütüyle hem PKK’ya destek veren o Avrupa ülkeleri ve Amerika ile hem de yurt içindeki PKK’ya destek veren siyasetçisinden gazetecisine, sanatçısına kadar bütün zümrelerle yeni bir mücadele dönemine giriyor.

Önümüzdeki günler Türkiye’nin o sırtında yıllardır kambur olan bu terör belası ile ilgili yeni gelişmelere sahne olacak. En azından o şekilde gözüküyor.

Türkiye bütün ülke olarak, 83 milyon vatandaşıyla şu an da 13 vatandaşının haince, barbarca katledilmesinin acısını yaşıyor, tabiri caizse yasını tutuyor ama bazı acılar vardır ki toplumu, insanları bir araya getirir; kenetlenmeye, bütünleşmeye vesile olur ve yine bazı acılar vardır ki safları, tarafları daha net şekilde belirler.

O karnından konuşanları, hiçbir şey olmamış gibi salağa yatıp sessiz kalanları, siyasi hokkabazlık beceresi ile kelime oyunları yapanları, akşam kurtlarla sürüye saldırıp sabah çobanla ağıt yakan o ikiyüzlüleri… Hepsini ayan beyan milletin gözünün önüne serer bazı durumlar.

İşte! Gara’ da PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımızın ardından milletimiz kim ne diyor, kim nerede duruyor, kim nasıl bir tavır ortaya koyuyor dikkatli bir şekilde takip ediyor.

Bu yürek yakan olayın hemen ardından, milletimiz ana muhalefet partisinin tavrına, açıklamalarına dikkat kesildi, tabii doğal olarak ama ne yazık ki ana muhalefet partisinin genel başkanı da, milletvekilleri de, o belediye başkanları da yine yanıltmadı milleti. Hatta ana muhalefet partisinin o besleme medyası da şaşırtmadı.

Terör lanetlendi ama teröristin adı zikredilmedi. Sanki bu katliamı kimin yaptığı belli değilmiş gibi terör nereden gelirse gelsin, karşısındayız dendi. Pardon?

Vallahi millet olarak böyle karambole konuşma gayretinizi anlamakta zorluk çekiyoruz. Terörü yapan, bu katliamı yapan PKK. Niye biriniz söyleyemiyorsunuz? He?

Dostlarınız üzülür diye mi? O kirli ittifaklarınız zarar görür diye mi?

Gazetelerine/ televizyonlarına bakıyorsunuz, “Gara’da 13 Türk vatandaşı hayatını kaybetti.” Allah Allah… Dağdan mı yuvarlandı onlar veyahut da trafik kazası falan mı yaptılar acaba? He? Nasıl kaybettiler hayatlarını? He?

Onu söylemiyorlar. PKK/YPG terör örgütüdür diyemiyorlar. PKK’ya lanet okuyamıyorlar.

Terör var, terörist var ama ismi yok bu örgütün. No name yani, isimsiz.

Peki niçin göğüslerini gere gere PKK diyemiyorlar? Niçin adam gibi, delikanlı gibi çıkıp, “PKK/PYD terör örgütüdür, lanet olsun PKK’ya ve ona destek olanlara da lanet olsun.” niye diyemiyorlar?

Aslında herkes sebebini biliyor. CHP’nin parti sözcüsü, o anadan doğma monşer olan Faik Öztrak sebebini açıklamış. Diyor ki, “Biz PKK ismini bilerek kullanmıyoruz, çünkü PKK dersek propagandasını yapmış oluruz.”

Vay be, vay be… Hassasiyete bak ya, gözlerimiz yaşardı. Bu ne incelik, bu nasıl dikkatli bir dil kullanma gayreti…

Faik Öztrak’a göre PKK denmemeli, terör örgütünün propagandası yapılmamalı. PKK demek, devamlı PKK’nın adını kullanmak aslında PKK’nın işine gelirmiş, dolaylı olarak ona destek verilirmiş olunurmuş.

Peki, tamam. Doğru, doğru doğru, doğru diyor CHP sözcüsü. Peki öyleyse sendeki bu IŞID sevgisi ne Faik Bey? Onlarca mesajınızda, dakikalarca konuşmalarınızda IŞID’ın adını dilinizden düşürmüyorsunuz. IŞID ismini kullanınca IŞID propagandası olmuyor mu? He? Yoksa siz IŞID’ın gizli propagandasını yapan bir IŞID hayranı mısınız?

Siz var ya siz…

Ya bir şey söyleyeyim mi? Allah hiç kimseyi utanma duygusundan yoksun bırakmasın.

Allah hiç kimseyi makam mevki için vatanına, milletine düşman etmesin ve Allah hiç kimseyi sırf siyaset yapacağım diye, sırf ideolojik tavır takınacağım diye kameraların karşısına böyle dansöze çevirmesin. Başka da diyecek bir şeyimiz yok bunlara.

Kalın sağlıcakla.