MÜJDENELER OLSUN 94 RUHU GERİ GELİYOR! – 24 Şubat 2021

23 Şubat Igtv

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde, Cumhuriyetimizin 100 yılına denk gelen 2023 seçimleri için şimdiden canla başla çalışmaya başlayan AK Parti’de hepinizin bildiği gibi kongre süreci yaşanıyor. Pandemi öncesinde planlanan il, ilçe ve belde kongreleri, bütün dünyayı etkileyen koronavirüs sürecine takılınca bir kısmı dar kapsamlı, maske mesafe kuralına uygun, seyircisiz, sadece delegelerle yapıldı. Son günlerde ise tedbirleri daha sıkılaştırıp belli oranda katılımcı davet edilerek yapılıyor. Tabi birçok kişi “Bu kalabalık nedir arkadaş? Hani korona vardı? Restorana kafeler kapalı ama kongreler tam gaz diyerek” eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs salgını sebebiyle çoğu zaman canlı bağlantıyla kimi zaman da bizzat katıldığı kongrelerle il teşkilatları yenilendi, tazelendi adeta bir kan değişimi gerçekleşti. En başta, 81 ilde 973 ilçede ve 394 beldede iğneyle kuyu kazarak, birilerinin isteğini yerine getirme yerine bu davayı daha da yükseğe taşıyacak kadroları ekibiyle bularak yeni bir heyecan atmosferi oluşturmaya çalışan AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, genç ve inançlı bir dava adamı olan Erkan Kandemir’i ve ekibini tebrik ediyoruz.

Kimi bu değişimi, bu yenilenmeyi yeterli buldu kimi de “Ya biraz daha değişse iyi olurdu” dedi ama nihayetinde kongre sürecinin de sonuna geldik sayılır. İstanbul İl Kongresi’nin yapılmasıyla il kongreleri tamamlanarak 24 Mart’taki büyük kongrenin hazırlıkları başlayacak. Bu kongreyle de il, ilçe teşkilatlarında başlayan değişim, partinin en üst karar organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile tamamlanacak.

Şimdiye kadarki süreçte en dikkat çeken değişim İstanbul’da oldu. Çünkü herkes İstanbul’u bekliyordu. Son yerel seçimlerde, 25 yıl sonra İstanbul’un kaybedilmesi sonrası bu beklenti de sürpriz değildi. Mevcut İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın görevi devredeceğini açıklamasının ardından yeni il başkanının kim olacağı merak edilmeye başlandı ama bu merak çok da uzun sürmedi.

Kulislere hemen yeni il başkanı olarak Osman Nuri Kabaktepe’nin ismi düştü. Osman Nuri Kabaktepe, belki birileri için fazla tanınmayan, sürpriz bir isim olsa da Milli Görüş Hareketi’ni bilenler için ve bu davanın çilesini çekmiş olanlar için hiç de yabancı değildi.

Peki, kimdi bu Osman Nuri Kabaktepe?

1970 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinden doğan Osman Nuri Kabaktepe, Erbakan Hoca’nın başlattığı, Recep Tayyip Erdoğan’ın ise başarıyla bayraktarlığını yaptığı bu davaya hayatını adamış biri. Gençliğinden itibaren bu yolda yürüyerek Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi.

Yüksek lisans sahibi bir ilahiyatçı olan Osman Nuri Kabaktepe, Saadet Partisi İstanbul il yönetiminin de kurucu başkanı. Aynı zamanda Numan Kurtuluş’un Genel Başkan olduğu zamanlarda partide Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Hayatı sadece siyasetten ibaret değil Osman Nuri Kabaktepe’nin. Birçok sivil toplum kuruluşunda önemli görevler üstlendi. Bunların arasında İlim Yayma Cemiyeti ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) en dikkat çeken yerler. Günleri parti binalarında, teşkilat toplantılarında geçen değil, vatandaşla bağ kurabilen, onların dertleriyle dertlenen, sokağın nabzını tutabilen, kısacası senden benden biri yani.

Evli ve 2 çocuk babası olan Osman Nuri Kabaktepe, son olarak Maarif Vakfı Başkan Vekilliği görevini yürütüyordu. Artık çok daha önemli bir görevi var. Milli Görüş’ün ilk sıçramasını yaptığı, halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile tüm ülkeyi saran ateşin ilk yakıldığı yer olan İstanbul artık ona emanet. İstanbul’u bir nimet olarak görüp, her geçen gün bu nimetin kazanımlarını sömürenlerden 2024 yılındaki seçimlerde İstanbul’u tekrar geri almak için mücadele edecek.

Allah başka bir şeyini benzetmesin ama Osman Nuri Kabaktepe’nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile de ortak bir yönü var. İkisi hemşeri. Osman Bey, Ordu’nun Fatsa ilçesinden, Canan Kaftancıoğlu ise Ordu’nun Mesudiye ilçesinden. Yani İstanbul, iki Ordulunun kapışmasına sahne olacak. Bizim hangi tarafı tuttuğumuzu söylemeye gerek yok herhalde.

Osman Nuri Kabaktepe’ye yeni görevi hayırlı uğurlu olsun inşallah. Önünde zorlu ve meşakkatli bir süreç var. Öncelikle 2019’daki seçimlerde küsen veya küstürülen İstanbul’daki AK Partili seçmenleri geri kazanması, onların gönüllerini yeniden fethetmesi gerekecek.

Bunun yanı sıra binlerce kişinin görev aldığı AK Parti İstanbul Teşkilatına yeni bir heyecan vermesi gerecek. Teşkilattakilerin üzerindeki rehaveti, ölü toprağını atıp yeniden davası için gece gündüz koşmalarını sağlayacak.

Ama merak etmeyin, Osman Nuri Kabaktepe tam da bunları yapabilecek biri. İsminin sosyal medyaya düşmesi bile büyük coşku yarattı. Refah Partisi’nin müzikleri, o dönemde çekilen fotoğraflar elden ele dolaşıyor. Gençler bu sayede Milli Gençlik Vakfını yani MGV’yi öğrenmeye başladı. Bunlar çok güzel şeyler.

Hani Cumhurbaşkanı Erdoğan Ömerler arıyoruz demişti ya. Hah işte Osman Nuri Kabaktepe o Ömerlerden biri.

94 ruhu geri geliyor dostlar… Öze dönüş başlıyor.

Yiğit düştüğü yerden kalkar derler ya. Milli Görüş’ün 94 ruhu ile sıçrama yaptığı İstanbul’dan yeniden şahlanma vakti.

Kimse kimseden geçen 20 yıl için özür beklemesin. Bizim davamızda kendi arkadaşlarımız için özür yok, hesaplaşmak yok, kin yok… Artık herkesle helalleşeceğiz. 94 ruhundaki o samimiyet yeniden iliklerimize işleyecek. Kapı kapı dolaşıp insanların dertleriyle dertleneceğiz. Kişisel hesapları olanları, davamızı, davamızın adamlarını eleştiren, dedikodu yapan, zırt pırt akıl verenleri susturacağız ortamlarda. Bundan sonra iyilikler, güzellikler konuşulacak. Bundan sonra eleştiri değil düzeltme, eksik arama değil eksiği tamamlama var.  

94 ruhuyla aşılmaz denen nice engel birer birer aşılmıştı. Hiç kimsenin şans vermediği, anketlerde “Bunlar hiçbir zaman İstanbul’u kazanamaz” dedikleri bir ortamda, azmimizle, gayretimizle, inancımızla yüzde 24 ile İstanbul’u kazanmıştık. Yani Allah nasip etmişti. Hani diyor ya Üstad Necip Fazıl; “Rabbim isterse sular büklüm büklüm burulur…” İşte Allah bizim hasbi gayretimizi yüzde 24 gibi komik bir oranla dahi zafere taşımıştı. Ancak bu davanın adamları olarak ne zaman hasbilikten uzaklaştık, ne zaman dava değil de biz demeye başladık, ne zaman millet alışverişte görsün moduna geçtik, Allah yüzde 24 ile nasip ettiği İstanbul’u yüzde 45 oyla elimizden aldı…

Derdimiz kabahatli aramak değil, derdimiz faturayı bir başkasına kesmek değil. Oturduk ve düşündük. Muhasebemizi ettik, vatandaşın verdiği mesajı aldık ve sil baştan yeni bir sayfa açıyoruz.  Şimdi o ruhu, davaya adanmışlığı, hasbiliği yeniden kuşanma vakti.

2002’de başlayan fragman bitti artık dostlar, şimdi esas film başlıyor. Mart ayında Ankara’da büyük kongre var. Mart demek, bahar demek. Cemreler teker teker düşüyor toprağa. Nasıl maddi mevsim bahara dönüyor, yaza hazırlanıyorsa, manevi mevsimimiz de bahara dönmüştür.

Büyük kongreden sonra Cumhur İttifakı’nın liderliğinde 2023’e yeni bir Türkiye taşınacak. Cumhuriyetin 100. yılında yeni bir devrim yaşanacak. Bu devrimin fitili de Ankara’daki büyük kongreden ateşlenecek. Aynı 94’te olduğu gibi İstanbul’dan başlayan bu heyecan, Türkiye geneline yayılacak.

Bu süreçte gençler çok önemli. Onlara eskiyi göstererek, bilmedikleri, tanımadıkları günleri anlatarak zaman harcayamayız. Gençlerimize heyecan lazım, umut lazım, aksiyon lazım… Yeni marşlar, yeni sloganlar yazacağız onlar için. Zamanın dilini yakalayıp onların yüreklerine tsunami etkisi yapacak bir çalışmanın içine girişeceğiz. Çocuklarımızın ellerinden tutarak, çocuk arabalarını yine taşlı yollardan sürerek akın akın toplanacağız meydanlara. Direklerinin ucuna tırmanan yeni Ulubatlı Hasanları yine göreceğiz meydanlarda. Bu dava gençlerin davasıdır. Bu dava gençlerin omuzlarında yükselecek. Bu heyecanı, uçan kuşların kanatlarına dahi aşılayarak yine yeniden kazanacağız inşallah. 94 ruhu, gençler için gelecek nesiller için motivasyon olacak.

İşte o zaman Fatih’in emaneti olan bu kutlu şehri, bu mübarek beldeyi haramilerin elinden tekrar alacağız.

İçimizi titreten, yeniden bir umut atmosferine girmememize vesile olan AK Parti’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe hayırlı olsun, uğurlu olsun. Yeni ve zorlu bu süreçte Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Kalın sağlıcakla…