MISIRDA ZALİMİN ZULMÜ VAR! – 25 Şubat 2019

Zordur Müslüman olmak. Çilesi de zordur, yaşaması da zordur, imtihanı da ağırdır Müslüman’ın. Bütün zorbalığa rağmen bütün işkencelere rağmen, bütün yıldırmalara rağmen Eşhedü enne ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhu ve resulu diyerek ölebilmek için geçer bir ömrü Müslümanın.

Zalimler bitmez, zalim zulmünden de vazgeçmez. Bu savaş ilelebet sürecek. Hak ile batılınsavaşıdır bu. Hilal ile haçın savaşıdır. İnananlarla inanmayanların ebedi sürecek kavgasıdır bu kavga.

Mısır’da 9 gencimiz şehid edildi, ümmetin çocukları darağacına çekildi.

23 yaşında Mahmud Ahmedi, defalarca elektrikle işkence gördü.

Ahmed Deveci, Cemal Hicazi cezaevinde akılalmaz şiddete maruz kaldı Firavunların yaptığı.

Bekir Said Abdülmecid, yediği dayaktan ve darptan dolayı bilincini kaybetti.

Ahmet Taha Vahdan, çocuğu dünyaya geldiği zaman cezaevindeydi ve kimsenin bizi ayıramayacağı cennetin kapısında görüşeceğiz kızım diye ardında mektup bıraktı.

Abdurrahman Süleyman, Ebu Kasım, Mahrus Said, İslam Mekavi, gencecik fidanlar idam edilerek can verdi. Kan seviciler bir olup sessizliğini korurken, insanlıktan ve insan haklarından bizlere bahsedenler yine yine yine 3 maymunu oynadı.

Müslüman Allah rızası için bırak kavgayı, Müslüman bırak kendi içindeki ayrılıkları, Müslüman vazgeç dünyanın doyumsuzluğundan, Müslüman, Firavunlara karşı Yusufların yanında yer alGüçlü dur, bir ol, omuz omuza dur!

Güven kendine, inan-iman et, seni bir kan pıhtısından yaratan rabbine güven… Ne olur ki benden deme. Sen dualarında akıt gözyaşını, sen yeter ki görmezden gelme bu zulmü, sen satma ruhunu şu 3 günlük dünyaya, sen yeter ki bitmez bu kavga deyip çekilme kenara. Zalime karşı El Kahhar ismini düşürme dilinden…

Ağla müslüman ağla… O daracağına imanla, yürekle ve tebessümle yürüyen 9 gencin yerine ağla.

Ağla ki, gözyaşların temizlesin bedenini… Ağla ki, gözyaşların temizlesin ruhunu, imanını… Ağla ki, anlayabilesin hakkı ve hakikati… Ve yaşlı gözlerinle kalk ayağa, kalk ayağa. Arşı titreterek haykır!

Ve de ki;

Zalimler İçin yaşasınnn cehennem!