SEÇİM SÜRECİNDEKİ SAMİMİYETSİZ HAREKETLER – 21 Şubat 2019

Samimi olmak, işte samimi davranmak, yani hakikaten böyle yani çok samimi bir insan demek nedir sizce?

Bugün samimiyetten konuşmak istiyorum. Ulan sonunda neysen osun işte, yapma böyle numaralar diye sözümü gayet de meclisten içeri alıp konuşmak istiyorum.

Seçimlere giderken her adayın, her parti teşkilatının daha titiz çalışmasını kabul ediyoruz, normal. Daha fazla mesai yapılması, her mecrayı duyuru, reklam için kullanması çok da şaşırılacak bir şey değil. Tamam, bunu da kabul ediyoruz.

Ama kabul etmediğimiz ve altını çizmek istediğimiz bir konu var. Nedir biliyor musunuz?

Bakın adam cuma bilmez (gerçi kendi bileceği mevzu yani bizlik bir şey değil bu) hassasiyetleri gözetlemez, bu milletin değerlerini değer olarak kabul etmez sonra kalkar seçime giderken her cuma böyle sektirmeden hayırlı cumalarcumanızı tebrik ederimcuman mübarek olsun kardeşimsıhhat ve sağlıkla falan filan. Ben, kardeşin? E “Şimdiye kadar neredeydin?” diye sormazlar mı adama he? Sonra dedim ki yav belki de ben kötü düşünüyorumdur, şöyle o belediye başkan adayının sosyal medyasındaki paylaşımları en eskilere kadar kontrol ettim…

Ne bir cuma, ne bir sağlık sıhhat mesajları… Bırakacaksınız bu işleri. Vatandaş kimin ne yaptığını, kimin ne yapacağını gayet iyi görüyor. Sizin ekstradan kendinizi komik duruma düşürmenize gerek yok.

Tabi diğer tarafta yani bu milletin değerleriyle, hassasiyetiyle hareket eden il ilçe teşkilatlarındaki arkadaşlar. Eğer siz bu milletin kapısını yalnızca şu 1 aylık zaman diliminde çalar da, sofralarına ortak olmaya, çaylarına eşlik etmeye, dertlerini dinlemeye sadece bir aylığına niyetlenirseniz bu işten ne fayda gelir ne de bizi yanınıza alabilirsiniz.

Öyle ev ziyaretleri sonrası raporlamalarda yok işte 500 evi gezdim 600 ev gezdim diye yazsanız ne olacak he? Tekrar ediyorum biz, yani bu millet neyin ne olduğunu gayet iyi görüyoruz. Kim samimi, kim numeracı biliyoruz aga

Bir de belediye başkan adayları, esnafa vatandaşa bugüne kadar hep üstten bak, şimdi kalk seçim gününe kadar her gün gazete kağıdı üzerinde simitle zeytinle kahvaltı yap. Sonra da sosyal medyanda, işte esnaf ziyaretimizden, işte esnafımızla dertleştik, işte çay sohbetleriyaptık falan filan.

Vatandaş sizden bunu beklemiyor ki. İçten olun, sahici olun, kalpten olun, dertli olun, başta da söylediğim gibi samimi olun samimi.

Ya önceden yaptığınız gibi millete uğramadan geçin oturun makamlarınıza, ya da bu seçim döneminde yaptığınız gibi vatandaşın sofrasına, dükkanına, evine nasıl devamlı uğruyorsanız seçimden sonra da aynı şeyi devam ettirin.

Hani bir güzel söz var ya;

Ya göründüğünüz gibi olun, ya da olduğunuz gibi görünün…

Anlaştık?

Kalın sağlıcakla.