ÖZGÜL AĞIRLIĞIMIZ VAR DİYENLERE İTHAFEN! – 16 Şubat 2016

Birçoğunuz bilirsiniz Nasreddin Hoca’nın ciğer hikâyesini. Hoca kasaptan iki kilo ciğer alıp eve gönderir, hanımına da akşama ciğer yahnisi yapmasını iletir. Akşam gelir ki yemekte ciğer yoktur. Sebebini sorunca, gündüz ciğeri kendi pişirip yiyen hanımı, ciğeri kedinin kapıp yediği yalanını söyler. Hoca kalkar sofradan, el terazisini alır ve kediyi tartar. Kedi iki kilo gelince söylenir hanımına “ hanım eğer ciğer burada ise kedi nerde, yok kedi burada ise o vakit ciğer nerede?

Gel gelelim bu hikâyenin bizi götürdüğü yere…

2001 yılında kurulan AK Parti’de birçok isim farklı noktalarda görevler alarak bu davaya hizmet ettiler. Bu hizmetlerinin karşılığında da rüyalarında göremeyeceklere makamlara ulaştılar. Her makamın, her mevkiinin nimetleri olduğu kadar riskleri de vardır.

Riskler söz konusu olduğun da inisiyatif alamayanları, bir ayaklarını her daim geminin dışında tutanları bu millet yine de dışlamamış, atmamış, cezalandırmamış, birilerinin hürmetine onları görmemezlikten gelmiştir.

Bu birilerini (!) söylememe gerek yok herhalde.

Lakin makamlar gidince, nimetler tükenince farklı bir kimliğe bürünenleri bu halkın tölere edeceğini kimse düşünmesin. 14 yıl boyunca sizi vezir eden bu halk sizi bir günde rezil de eder hatırlatayım beyler.

“Kişi kendinden bilir işi” derler ya. Bu kendini dünyanın merkezine koyan, biz olmazsak bu parti olmaz, bizim boşluğumuzu kimse dolduramaz kibrine kapılanlara tavsiyem 1 Kasım seçimlerine bakmalarıdır.

Bizim özgül ağırlığımız var diyen Bülent ARINÇ, Hüseyin ÇELİK, Sadullah ERGİN gibi isimlerin olmadığı bir seçimde AK Parti %49,5 oy alarak Nasreddin Hoca’yı hatırlattı bize.

Şimdi bizde soruyoruz…

Eğer bu özgül ağırlığı olanların oyları ile AK parti %49,5 oy aldı ise o zaman AK Parti’nin kendi oyları nerede. Yok, eğer AK Parti kendi başına %49,5 oy aldı ise o zaman bu özgül ağırlığı olanları oyları nerede?

Birbirlerinin konuşmalarını sosyal medyada paylaşan, Doğan grubunun TV’lerinde mensubu oldukları camiayı karalama sırası bekleyen, makamlar gidince “öküz öldü, ortaklık bozuldu” havası estirenlere hatırlatılması gereken şey; “Beyler, bu millet sizin karakaşınıza, kara gözünüze destek vermedi, sizi siz olduğunuz için baş tacı etmedi. Bu millet sizi Erdoğan ile birlikte hareket ettiğiniz için, onunla yol yürüdüğünüz için sevdi ve destekledi. Şimdi ise Erdoğan’ın sırtına hançer saplama niyetindeyseniz bu millet hak ettiğiniz tavrı yine sergileyecektir, haberiniz olsun.”

Son olarak merak ettiğim bir şeyde Cumhurbaşkanı’nın “ bu hainlerin inlerine gireceğiz ve yaptıkları ihanetleri millete en ince ayrıntısına kadar anlatacağız” deyip hareket başlatınca bu özgül ağırlığımız var diyen, yıllarca Erdoğan ile yol yürüyenler neden birilerini müdafaaya geçtiler?

Acaba bu özgül ağırlığımız var diyenleri, bu işin ucu kendilerine de dokunacak korkusumu sardı?

Kalın sağlıcakla…