SAADET PARTİSİ FRAGMAN VERDİ – 7 Şubat 2019

Hiç haber vermiyorsunuz yeni filmler çıkmış, Hollywood filmlerinden daha fazla gişe yaparak hem sinema izleyicilerini hem de yapımcılarını mutlu eden yeni yeni yerli filmler

Günlerdir sinema yapımcılarının ve sinema severlerin gündemini meşgul eden film öncesi o uzun reklamlar, biletlerden daha pahalı olan mecburi patlamış mısır satışları falan filan vardı ya… Kültür Bakanlığı’nın yaptığı çalışma ile ivedi bir şekilde çözüme kavuşturuldu. Ve bu problemin bu kadar hızlı çözüme kavuşturulması da sinema oyuncularını, sinema yapımcılarını yani emekçileri son derece mutlu etti.

Yani sinema salonlarında artık hiç kimse çakallık yapamayacak denmiş oldu bu yasayla. Tabi çakal bir tane iki tane değil ki… Her taraf çakal dolu

Mevzu şu; Geçen hafta vizyona giren Organize İşler filmi öncesinde Sadet Partisi aynı filmin yani Organize İşler filminin adını çalarak izinsiz kullanarak bir reklam filmi piyasaya sürmüş. Sahtekarlıkta ve dolandırıcılıkta isim yapmış Sülün Osman üzerinden seyirciye iyi seyirlerdilemişler. Yani çakallığın kitabını tersten yazmaya çalışmış bu bilgisiz omurgasız bilgeler

Madem ortada bir film çevriliyor vasat senaryoda marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çaresiz Saadet filmini yatıralım dedik masaya. Yani birilerinin senaryosunu yazarak küçük bir zümrenin de oynadığı, figüranlık yaptığı bir film, Çaresiz Saadet.

Senaryonun neresinden tutarsak tutalım ı ıhh, yok yani hikaye oturmuyor. Şimdi hak var hukuk var. Yılların milli görüş davasını sürdürdüğünü iddia eden Saadet Partisi. (İddia eden diyorum çünkü CHP ile ortalıkta fink atanlar nasıl milli görüşçü oluyor bilmiyorum) Ama hikayenin başı nerede, ortası nerede, sonu nerede, yarın nereye gidecek belli değil. Yok arkadaş yok, bu film 24 Haziran’da tutmadı, bugün de tutmaz. Yani o kadar değişken, o kadar dolambaçlı, o kadar Organize İşler çeviriyorsunuz ki bize de yalnızca oyunlarınızın perde arkasını deşifre etmek düşüyor.

Senaryosunu birilerinin yazdığı bir film yapmışsınız beyler…

Meydanlarda göğsünü gere gere Saadet Partisi korkusuzca kendi bayrağı altında adaylarını tanıtacak, seçime gidecek derken, dün (sözde de çaktırmadan) HDP ile aynı masaya oturmanız bu filme dahil miydi? Hak ve helali gözetirken cepsiz ceketlerle şovlar yaparken, teröristin silahını kendi çıkarlarınız için sıvazladığınızı Sülün Osman görseydi vallahi önünüzde şapka çıkarır, ceketini iliklerdi.

Rahmetli Erbakan’a ‘Çok tehlikeli biri’ diye manşet atan Ruşen Çakır‘ı ‘Erbakan Ödülleri‘ gecesinde Medya dalının en iyisi seçip ödülü de Uğur Dündar‘a verdirmeniz hangi satılık senaristinizin kalemiydi he?

15 Temmuz destanını o pis ağzına alıp mecliste tüm şehit ve gazilere hakaret eden Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam‘ın CHP’nin de şakşakları eşliğinde kürsüden çemkirmesi de filminizin kurgusunun bir parçası mıydı he?

Necmettin Erbakan Hoca’nın tüm değerlerine küfreden, milli görüşünü tanımayan, davasına en kalleş çomağı sokanlarla, başörtüsü düşmanlarıyla, din düşmanlarıyla 25 Haziran’da aynı yatakta uyanmak bu filmdeki uygunsuz içerik olmadı mı?

Terör örgütlerinin, masonların, Siyonist İsrail’in, haçlı aleminin, tüm mason localarının, din, vatan, can ve namus düşmanlarının hedef tahtasına koyduğu bir adamın karşısına düşman gibi dikilip de ne kadar küffar var ise onların tarafında yer almak filmdeki en büyük ahlaksızlık ve hainlik değil de neydi acaba he?

Tüm islam coğrafyası, Orta Doğusu, Afrikası, Balkanları, Orta Asyası, Türkiye’ye el açıp dua ederken kendilerini onun bunun kullanıp da attığı bir peçete gibi ortalık malı yapan o çok bilmiş yetkililer bu ters köşe kurgu için çok mu düşündünüz?

Utanın be utanın… Milli Görüş davasını yeşertip de belli bir noktaya getiren Necmettin Erbakan hocanın kemiklerini sızlattığınız için utanın be. Adam gibi bir emanete sahip çıkıp bu davanın üstüne haktan ve hayırdan olanlardan bir tane elle tutulur bir şey koyamadığınız için utanın. Kıskançlığınızın ve hırslarınızın altında ezilip korkusuzca yalandan ve iftiradan beslenir hale geldiğiniz için utanın be. Bu ülkede teröre kurban gittiği için gençliğini yaşayamamış fidanları ağzına alıp saygısızca siyasi malzeme edecek kadar aşağılık ve alçak adamları CHP’nin kucağından Meclis’e soktuğunuz için utanın be…

Hadi gelin gelin, eğri oturup doğru konuşalım. Dün size, adaylar çıkarın ve omuz omuza mücadele ettiğiniz kardeşlerinize zarar verin, sizin işiniz göreviniz bu tamam mı? diyenler, 24 Haziran’da rolünüzde ufak bir değişiklik yapıp aday çıkarmayın CHP’yi ve onun berduş adayını destekleyeceksiniz demişlerdi.

Bugün rölünüz de yine ufak değişikliğe gidilmiş ki, sinema salonlarına kadar reklam mecralarında boy gösteriyorsunuz. Yani siz kullanılıyorsunuz beyler ve işin ilginç tarafı da kullanılmaktan da zevk almaya başlamışsınız…

Hz. Mevlana ne güzel demiş;

Kabiliyetsiz olmak, başarısız olmak bir kusur değildir 
Amma karaktersiz olmak bir kusurdur…

Bir şey söyleyeyim mi, kıskançlıklarınızı, hasetlerinizi, kusurlarınızı koyun bir kenara ve 24 Haziran’da vizyona giren bir milletin yeniden dirilişi filmini oturup akıllı akıllı izleyin… Anlaştık? Hadi iyi seyirler…

Kalın sağlıcakla…